[MOC] PICKUP

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
RzEpKaPL

[MOC] PICKUP

#1 Post autor: RzEpKaPL »

Witam wszystkich.

MOC-em jest PICKUP z czołgiem RC do zadań specjalnych wojskowych.

Obrazek

ZDJĘCIA GŁÓWNE 1 i 2

GALERIA

OPIS:
-długość/szerokość/wysokość: 25/14/14 st
-waga 480g
-zawieszenie tylne: sztywny most amortyzowany
-zawieszenie przednie: sztywne z kołami skrętnymi
-silnik: V4 umieszczony wzdłużnie z przodu.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Podoba mi się sylwetka i kolorystyka. Cieszę się, że tym razem prezentacja jest bez zarzutu :)

Gobbi

#3 Post autor: Gobbi »

fajnie że oba mają taką samą kolorystykę. wieżyczka czołgu jest troche dziwna i szkoda, że samochód ma mało różnych technicznych udziwnień, tylko ten taki zwykły układ kierowniczy i amortyzacje z tyłu. Ogólnie 4+/6 ;]
Z jakiego zestawu te koła są?

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#4 Post autor: caro »

Kolor jest ok, ale reszta trochę kuleje. Przód samochodu coś mi nie pasuje.
Wprawdzie galeria jeszcze nie opublikowana, ale jak jest z przednimi lampami ?
Bo wygląda jakby była tylko jedna sztuka.
W konstrukcji panuje również duży chaos.
Ale za to czołg bardzo mi się podoba.
Jest prosty, ale przyjemnie się na niego patrzy :)
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

No, i nie można było tak od razu? ;)
Do czego to doszło, niebieski czołg... :D
Gobbi pisze:Z jakiego zestawu te koła są?
Obstawiałbym któryś z tych ;)
http://www.bricklink.com/catalogItemIn. ... ID=11&in=S

Klomb

#6 Post autor: Klomb »

Oba pojazdy mi się podobają, ale przód auta chyba faktycznie jest trochę przekombinowany. Zastanawiam się z jakiej części zrobiłeś fotel.

P.S ktoś chciał wiedzieć co to za koła:
http://peeron.com/inv/parts/44292
Ubiegł mnie :P
Ostatnio zmieniony 2009-02-24, 15:47 przez Klomb, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#7 Post autor: Emilus »

Ale kolego czołg to wydaje mi się żywcem ściągnięty od Mięsnego (poza wieżą, która jest gorsza moim zdaniem):

http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=99983&sid=4b9a3751bfd8f70da4d2403cbd40b5fd#99983

RzEpKaPL

#8 Post autor: RzEpKaPL »

racja pomysł jest wziety od kolegi wyzej wymienionego. bo nie wiedziałem co na pake dać. a co do przodu taki mi wyszedł poprostu bo innego pomysłu nie miałem a koła są wzięte z lego racers z motorow

Wookashek

#9 Post autor: Wookashek »

Troche malo techniki. Ale calokształt mi sie podoba. Nie podoba mi sie, ze dwa MOCe. Opublikuj je jako dwa osobne tematy. I ten czolg, jakbym go kiedys widział...
Ostatnio zmieniony 2009-02-25, 13:33 przez Wookashek, łącznie zmieniany 2 razy.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#10 Post autor: Hezar »

Najmocniejszą stroną tego "zestawu" jest chyba kolorystyka, bo z całą resztą to jest już raczej bardzo przeciętnie.
Brak ruchomego zawieszenia z przodu wynika zapewne z braku odpowiednich elementów, choć wyraźnie tu czegoś takiego brakuje.
Nadwozie nie jest zbytnio urodziwe, lecz w tym przypadku to już rzecz gustu.
Czołg - jak już wcześniej wspomniano - wygląda znajomo i nie do końca jestem przekonany, czy dobrze zrobiłeś kopiując go niemal żywcem od kolegi miensa - można przecież było wymyślić coś innego...

Pozdrawiam (:

RzEpKaPL

#11 Post autor: RzEpKaPL »

Może i prawda ze przekombinowany, mało rozwiązań technicznych i itp. , ale w tej skali nie łatwo jest umieścić silnik z przodu w maksymalnie zmniejszonych rozmiarach aby działał płynnie i delikatnie a także umieścić w pełni funkcjonalne zawieszenie przy ograniczeniu klocków moi drodzy. Nie sztuka mieć wiele klocków i z łatwością zbudować ale sztuka z ograniczonej ilości aby jakoś wyglądało i działało. Zauważcie ze pojazd nie ma konstrukcji ramy z liftmarów. A pojazd czołgu jest sciągnięty i to nie do końca bo podwozie ma zdeczka inne i inna wieżyczkę bo nie wiedziałem co wsadzić na pakę. Dodam, iż pojazd jest bardzo sztywny i wytrzymały.

A i jeszcze tak nawiasem to jak ktos mogłby mi pokazać jak w takiej zblizonej skali szerokosci i wysokosci przodu tego pojazdu zrobić ruchomy napedzany silnik koła amortyzowane i skretne to zastosuje wtedy do tego modelu za co bym był bardzo wdzięczny. no to na tyle narazie.

Używaj opcji Edytuj - Longer
Ostatnio zmieniony 2009-02-25, 22:01 przez RzEpKaPL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#12 Post autor: M_longer »

RzEpKaPL pisze:A i jeszcze tak nawiasem to jak ktos mogłby mi pokazać jak w takiej zblizonej skali szerokosci i wysokosci przodu tego pojazdu zrobić ruchomy napedzany silnik koła amortyzowane i skretne
Czyli zawieszenie niezależne? Chyba tylko takie elementy Ci pomogą:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=137333
Ale zawsze możesz zrobić z przodu kolebkę.

Jeśli oryginalne atrapy Lego są za duże, to może atrapa zrobiona własnoręcznie będzie lepsza? Wystarczy kilka halfpinów i liftarm thin w połączeniu z krzywkami zrobionymi z tego:
Obrazek
Choćby tak jak miał Duke w MTVR:
http://www.brickshelf.com/gallery/duku/ ... 161181.jpg
Ostatnio zmieniony 2009-02-25, 22:14 przez M_longer, łącznie zmieniany 2 razy.

RzEpKaPL

#13 Post autor: RzEpKaPL »

no tak też się zastanawiałem nad tymi elementami zawieszeniaale nie wyda zrobić bo będzie za szerokie o ok 2 st bo te cięgna będą za duże. Wtedy też wysokość przodu się zwiększy bo wał który napędza tłoki będzie musiał być podniesiony, aby nie ocierał o mocowanie. problem może być też z amortyzatorami.
Co do silnika to właśnie chcę żeby był zbliżony do orginału z ruchomymi tłokami. a ta krzywka i tak jest podobnej wielkości co cylindy technic. no i wypadało by żeby zawieszenie uginało się również pod ciężarem a nie tylko na boki jak kolebka bo tylny most i ugina się i przechyla ;] a tamte zawieszenie w linku jest przystosowane do większych kół pozatym.[/quote]

Krzysztof

#14 Post autor: Krzysztof »

brawo za tylni most !! dwa wahacze wleczone + drążek reakcyjny (drążek Panharda). Moje pytanie brzmi dlaczego jest pod skosem ;-) czy nie jest tak, że wykrzyw mostu w prawo/lewo jest różny tzn różny jest skok koła ?? Kolorystyka też fajna :-) z przodu możesz dać coś w rodzaju kolbki albo i sztywnego mostu tak samo zawieszonego jak tylni przecież to auto tylno napędowe :-)
[edit] ?? co to za biała taśma ?? na kardanach ??
Ostatnio zmieniony 2009-02-26, 16:51 przez Krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.

RzEpKaPL

#15 Post autor: RzEpKaPL »

no taśma bo to ten bo to jedyne kardany jakie mam i trochę wysłużyły no to wiadomo. On jest pod skosem bo gdy będzie obciążony to się wyrównuje. no przerobiłem i dodałem kolebkę z przodu i zmieniłem na mniej udziwniony wygląd. Tylko nie bardzo rozumiem o jaki "wykrzyw mostu w prawo/lewo jest różny tzn różny jest skok koła"chodzi ? skok jest taki sam z lewej i prawej strony taki sam jeśli o to chodzi.
Obrazek

DODATKOWE ZDJĘCIA

1 2 3 4

ODPOWIEDZ