[MOC] LanciaBeta

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Roug

[MOC] LanciaBeta

#1 Post autor: Roug »

Obrazek
Witam!

Przedstawiam mój najnowszy MOC, tym razem jest to model Lancii Bety coupe. Pomimo że pojazd jest niezbyt znany w naszym kraju to po natknięciu się na pewną aukcję postanowiłem go odwzorować. Chyba się udało, ale nie mnie to oceniać;)Budowałem go jak zwykle bardzo powoli sprawdzając wiele rozwiązań ale dzięki temu jestem z niego zadowolony, nawet bardzo:)

Model posiada: otwierane drzwi, otwierane maskę, otwierany bagażnik z podwójną podłogą a pod nią koło zapasowe oraz
cztero miejscowe wnętrze
Na koniec chciałbym zwrócić uwagę na zagłówki i nadkola.
Dziękuję za uwagę!
Ostatnio zmieniony 2009-02-27, 17:00 przez Roug, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#2 Post autor: mienso123 »

Całość fajna, ale dlaczego maska się tak wygina? tak nie wolno! :P

Chyba że klocków nie docisnąłeś...
Ostatnio zmieniony 2009-02-26, 20:52 przez mienso123, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#3 Post autor: caro »

Fajny patent na przednie lampy :) Bagażnik też całkiem pojemny.
Ale przyczepie się do wnętrza. Tapicerka zrobiona w bardzo fajny sposób, ale jest za ciemno. Brąz z czarnym tworzą niezbyt dobrą mieszankę
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#4 Post autor: bartek_mi »

bardzo mi sie podoba. duzo detali (balagan w kieszeniach drzwi swietny).

nie wiem, ktory model dokladnie chciales odwzorowac bo beta ma charakterystyczna tylne boczne szyby. brakuje mi charakterystycznego grilla alfy - trzeba bylo choc naklejka znaczek dodac.

zdjecia wolaja o pomste do nieba - mogles poswiecic na nie wiecej czasu...

Roug

#5 Post autor: Roug »

mienso123 pisze:Całość fajna
caro pisze:Fajny patent na przednie lampy :)
bartek_mi pisze:bardzo mi sie podoba. duzo detali (balagan w kieszeniach drzwi swietny).
Dzięki, fajnie że się podoba:)
mienso123 pisze:ale dlaczego maska się tak wygina? tak nie wolno! :P

Chyba że klocków nie docisnąłeś...
One nie są wygięte ani niedociśnięte, są poprostu na zawiasie.
caro pisze: Bagażnik też całkiem pojemny.
Zapomniałem podać-pojemność 166 studów sześciennych plus schowek na koło;)
bartek_mi pisze:nie wiem, ktory model dokladnie chciales odwzorowac bo beta ma charakterystyczna tylne boczne szyby. brakuje mi charakterystycznego grilla alfy - trzeba bylo choc naklejka znaczek dodac.
Np. taki
Obrazek
Jak dla mnie tylne okienka są raczej standardowe jak na coupe.
bartek_mi pisze:zdjecia wolaja o pomste do nieba - mogles poswiecic na nie wiecej czasu...
Co masz na myśli? Za jasne, ciemne, za mało ostre? Trochę czasu nad nimi siedziałem.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

Wnętrze jest ekstra. Coś mi się nie podoba z tyłu, (chodzi o klapę bagażnika i słupki, coś dziwnie wygięte) ale ogólnie jest bardo ładna ta Twoja Lancia.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#7 Post autor: Sariel »

Roug pisze:Co masz na myśli? Za jasne, ciemne, za mało ostre? Trochę czasu nad nimi siedziałem.
Na swoim monitorze dokładnie widzę jaki obszar tła wytarłeś gumką, bo jest jasnoniebieski zamiast biały.

rh

#8 Post autor: rh »

Sariel pisze:Na swoim monitorze dokładnie widzę jaki obszar tła wytarłeś gumką, bo jest jasnoniebieski zamiast biały.
Nie Ty jeden. I to jest największa bolączka tych zdjęć.
Bardzo mi się podoba patent na lampy - w życiu bym nie pomyślał, by użyć felgi do tego celu. Tak samo fotele - połączenie czarnego z brickami "drewnianymi" - nieźle to tu wygląda.
Widać, że się przy nim trochę napracowałeś ;)

PS: To już jest choroba, która i mnie dopada. Ale mi w nim brakuje PFów :D
Ostatnio zmieniony 2009-02-27, 10:39 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#9 Post autor: Robson »

Ładnie to wszystko wygląda, ale nad patentem z światłami nie będę się podniecał bo to już zrobił Stefen ? Jakoś tak ten od busików ładnych (BadFordów).
Czy w oryginale drzwi też nie mają ramek ?
Trochę kółka mi się wydaja na za duże, ale może tak na zdjęciu.
No jeszcze mi się podobają te te no fotele :D Naprawdę pomysłowo, sam tak chce zrobić ale skórkę beżową wiec TAN będą.
Bardzo ładnie idziesz do przodu ! :D
Cb1100RR

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#10 Post autor: stpman »

bartek_mi pisze:brakuje mi charakterystycznego grilla alfy - trzeba bylo choc naklejka znaczek dodac.
Brakuje Ci grilla ALFY ROMEO??? Człowieku czy o w ogóle przeczytałeś tytuł tego tematu? Kolega zbudował model LANCII!!! Ja rozumiem, że i Alfa i Lancia należą do jednego koncernu, ale to nadal są dwie zupełnie odmienne marki...

Co do modelu to bardzo mi się podoba, ładnie odwzorowałeś sylwetkę i charakterystyczne cechy tego pojazdu. Jednak najbardziej zachwycił mnie bagażnik:] Mało kto pamięta o tym aby go pokazać lub zrobić w ogóle a ty pomyślałeś nawet o miejscu na koło zapasowe! BRAWO!!! A co do wnętrza, porządnie odwzorowane, jednakże fotele lepiej wyglądały by w kolorze beż-tan lub brąz-tan;]
Robson1903 pisze:Czy w oryginale drzwi też nie mają ramek ?
Chyba mają tyle tylko, że bardzo cieniutkie.

P.S Niesamowicie się cieszę, że ktoś zbudował jakąś Lancie, bo to wspaniała marka samochodowa o bogatej historii, lecz obecnie nieco zapomniana i zepchnięta na margines. Może na forum znalazł by się ktoś kto zbudowałby jakąś piękną starą Alfę albo Maserati? Było by cudownie:)
Ride Your Way!

Mrutek

Re: LanciaBeta

#11 Post autor: Mrutek »

Roug pisze:Na koniec chciałbym zwrócić uwagę na zagłówki i nadkola.
Że takie fajne czy, że z czego zbudowane?
Fajnie, że ktoś robi gorzej zdjęcia ode mnie. No i mam wrażenie ,że pokazałeś tylko to co chciałeś.
Przód fiat, tył fiat (bo na pewno nie lancia beta kupa - jest za krótki). Gdyby nie tylne światła to byłby to Fiat 124 Coupè .
Po za tym bardzo fajne auto, bo fiaty to fajne auta są.
Ostatnio zmieniony 2009-02-27, 12:56 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Roug

#12 Post autor: Roug »

Roug pisze:Na swoim monitorze dokładnie widzę jaki obszar tła wytarłeś gumką, bo jest jasnoniebieski zamiast biały.
No ładnie, ja tego u siebie na monitorze nie widzę, dopiero na telefonie to zauważyłem, masakra...a byłem całkiem zadowolony ze zdjęć...
Ma ktoś jakiś pomysł na szybką naprawę?
rh pisze:PS: To już jest choroba, która i mnie dopada. Ale mi w nim brakuje PFów :D
Mi też:P ale wtedy ciężko zrobić wnętrze w tej skali.Coś za coś.

Co do grilla to chyba stpman, rozwiał wszystkie wątpliwości.
Mrutek pisze:Roug napisał/a:
Na koniec chciałbym zwrócić uwagę na zagłówki i nadkola.


Że takie fajne czy, że z czego zbudowane?
Fajne czy nie, zbudowane wiadomo z czego, ale jak zbudowane jest kwestią ciekawą:)
Mrutek pisze:Przód fiat, tył fiat (bo na pewno nie lancia beta kupa - jest za krótki). Gdyby nie tylne światła to byłby to Fiat 124 Coupè .
Po za tym bardzo fajne auto, bo fiaty to fajne auta są.
Bo Beta jest pierwszym modelem lancii po przejęciu ją przez Fiata, więc zrozumiałe są pewne podobieństwa.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

Roug pisze:Ma ktoś jakiś pomysł na szybką naprawę?
Zamazać kolory tła które są inne niż biały w Paincie?
Roug pisze:Fajne czy nie, zbudowane wiadomo z czego, ale jak zbudowane jest kwestią ciekawą:)
Nadkola: Od przodu; slope 2x2, albo nawet 2x3 (2x4?) połączony z serkiem, a dzięki temu że jest szerszy niż 1s może być zamocowany SNOTem 180.
Tylna część przednich nadkoli to slope 2x3 z serkiem. Tylne nadkola prawdobodobnie zrobione w ten sam sposób.

Zagłówki: plate z serkiem, ale drugi serek trzyma sie na sztucznym studzie z kawałka flexa z wężykiem pneumatycznym, tak?

Roug

#14 Post autor: Roug »

Program photoFiltre którego urzyłem jest niezbyt ciekawy jeśli chodzi o narzędzie gumki i to chyba jego wina, plus mój monitor.
M_longer pisze:Nadkola: Od przodu; slope 2x2, albo nawet 2x3 (2x4?) połączony z serkiem, a dzięki temu że jest szerszy niż 1s może być zamocowany SNOTem 180.
Tylna część przednich nadkoli to slope 2x3 z serkiem. Tylne nadkola prawdobodobnie zrobione w ten sam sposób.
Częściowo masz rację, ale są to slopy 2x1 i 3x1 Gdyby były grubsze kolidowały by z płytami podwozia.
M_longer pisze:Zagłówki: plate z serkiem, ale drugi serek trzyma sie na sztucznym studzie z kawałka flexa z wężykiem pneumatycznym, tak?
Co do zagłówków masz rację, to już w sumie standard:)
Szkoda tylko że nie napisałeś nic o samym modelu.

Pierwsze zdjęcie już poprawione, powinno być ok.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#15 Post autor: M_longer »

Roug pisze:Szkoda tylko że nie napisałeś nic o samym modelu.
Cóż, skoro chcesz ;)
Światła z felg widziałem wcześniej, w rajdowym Fiacie Stevena:

Obrazek

Model nie jest zły, ale gdyby zdjęcia były lepsze prezentowałby się z pewnością bardziej okazale ;)

I dziękuję za przypomnienie mi o istnieniu tych nadkoli, w końcu mam pomysł na Camaro... ;)

ODPOWIEDZ