[MOC] ORMO czuwa ! ! !

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

[MOC] ORMO czuwa ! ! !

#1 Post autor: kris kelvin »

No pora odwiedzić kolejny dział na naszym forum. Najpierw był Oddech historii, potem Tu i teraz, no to logicznie teraz padło na Zew przyszłości :)
Zawsze lubiłem Warhammera i to nie tylko tego historycznego ale i 40k. Wiedziałem, że kiedyś coś zbuduję z tej działki i stało się. Na początek kilka orkowych pojazdów inspirowanych przez produkty firmy pana Nexusa czyli Games Workshop.
Do Jeraca mi trochę jeszcze brakuje, ale frajdę sprawiło mi to niemałą :)

Mam nadzieję, że nie stanie się nic strasznego i jeszcze uda mi się zbudować taką jakąś dioramkę w tej tematyce, ale na razie zabrakło mi klocków, a rzecz robi się coraz większa i powoli zaczyna mi brakować stołu w kuchni.

Na początek Orc Battlewagon (w różnych jak widać wariantach):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz trochę mniejszych rzeczy (konkretnie dwie):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na koniec wesoła gromadka w całej orkowej krasie:

Obrazek

Galeria Battlewagonu
Galeria mniejszych
Będą po moderacji.

A, no i sorry, ale nia miałem tego Sulfuriksa bo bym go gdzieś wepchnął.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Szczęka mi opadła jak zobaczyłem, że TY jesteś autorem.
Czy mam rozumieć, że to etap w twojej ewolucji w kierunku TT?

Pojazdy są świetne!

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3 Post autor: Qworg »

Pojazdy naprawdę są świetne. Orc Battlewagon jest fantastyczny, szczególnie przód tylko.. no eee.. niepodobny to tego z warhammera bo zasolidnie wygląda :P. Te co ja widziałem sprawiały wrażenie jakby były robione z czegokolwiek co było metalowe. W pierwszej chwili myślałem ze to jakiś pojazd imperium(?), tylko w jakimś nietypowym kolorze.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

zgrredek pisze:Czy mam rozumieć, że to etap w twojej ewolucji w kierunku TT?
Oby nie

Bardzo fajne, bardzo klimatyczne!
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Mrutek

#5 Post autor: Mrutek »

Nie można się nie uśmiechnąć na widok ORkMO.
Zdolne bestie.

lolas

#6 Post autor: lolas »

"No ladne cacko" ;-)
Woz bojowy jest moze nieco zbyt monumentalny, ale za to swietnie poradziles sobie z oswietleniem obiektu zbudowanego niemal wylacznie z czarnych klockow.
Trojsladowce sa swietnie zrobione, teraz az prosza sie o dorobienie do nich jakiejs makietki :-)

Conrack1410

#7 Post autor: Conrack1410 »

powinno być ORKMO a nie ORMO :-)

trójkołowce najbardziej przypadły mi do gustu

kris kelvin

#8 Post autor: kris kelvin »

Dzięki moi drodzy za miłe słówka :)
zgrredek pisze:
Czy mam rozumieć, że to etap w twojej ewolucji w kierunku TT?
Wtedy możesz mi bez cienia zastanowienia przestać podawać rękę :)
Worg pisze:Pojazdy naprawdę są świetne. Orc Battlewagon jest fantastyczny, szczególnie przód tylko.. no eee.. niepodobny to tego z warhammera bo zasolidnie wygląda :P. Te co ja widziałem sprawiały wrażenie jakby były robione z czegokolwiek co było metalowe. W pierwszej chwili myślałem ze to jakiś pojazd imperium(?), tylko w jakimś nietypowym kolorze.
Co racja to racja. Dobrze, że nie widziałeś pierwszej wersji. Była tak gładka, że aż ciężko tam było orka wsadzić. "Podrasowałem" ile umiałem, no ale do oryginału jeszcze sporo brakuje.
lolas pisze:"No ladne cacko" ;-)
Woz bojowy jest moze nieco zbyt monumentalny, ale za to swietnie poradziles sobie z oswietleniem obiektu zbudowanego niemal wylacznie z czarnych klockow.
No faktycznie jest trochę za duży. Ale mniejszego jakoś nie udało mi się zrobić, choć ciąłem na wysokości i szerokości :D
Co do oświetlenia to nowy aparat jednak jest wspaniały (Nikon d80, czyli żona miała rację;)
Faktycznie robi dobre fotki.

Nie miałem dobrych kół (idą i idą już dwa tygodnie z BL) i gąsienic i musiałem klecić z tego co było.

Orginał wygląda tak, więc jak widać to tylko inspiracja:
Obrazek
Może kiedyś uda się zbudować coś bardziej podobnego.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

kris kelvin pisze:No pora odwiedzić kolejny dział na naszym forum. Najpierw był Oddech historii, potem Tu i teraz, no to logicznie teraz padło na Zew przyszłości :)
Więc oczywistą rzeczą jest zawitanie w niedługim czasie do działu Technic, czyż nie?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Wartraki rewelacyjne, trukk troszkę jak to ktoś zauważył mało orkowy. Jest zbyt nowy. Mam propozycję: zbuduj go po orkowemu. Najpierw rozwal na kawałki, a potem spróbuj je poskładać mniej więcej do kupy. Jak czegoś braknie, wsadź coś innego co by pasowało. A potem powtórz operację, i tak aż osiągniesz coś... ledwo rozpoznawalnego ;>

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#11 Post autor: Qworg »

No to żeś sobie wybrał model ambitny (niemożliwy do zbudowania w skali minifigów :P? - jeśli wziąć pod uwagę onitowanie pojazdu).
Kiedyś zastanawiałem się nad taką wersją (chyba nieco bardziej popularna), ale jakoś nie jestem wstanie budować tak, aby coś odzwierciedlić jak najlepiej.... (nie chcesz wiedzieć co mi wyszło jak próbowałem).
Próbowałeś może złamać go jakimiś ciemno szarymi klockami (albo porobić z szarego koloru łączenia płyt, tak jak na modelu który pokazałeś)?
Edit: Albo po prostu powyginaj klocki nad palnikiem kuchenki, będzie wyglądał bardziej orkowo....
Ostatnio zmieniony 2009-03-02, 22:59 przez Qworg, łącznie zmieniany 2 razy.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#12 Post autor: M_longer »

Worg pisze:Edit: Albo po prostu powyginaj klocki na palnikiem kuchenki, będzie wyglądał bardziej orkowo....
:D
Bez przesady ;)

Chociaż pomysł Jeraca na złożenie pojazdu z kawałków średnio pasujących do siebie jest całkiem ciekawy :)
Ostatnio zmieniony 2009-03-02, 17:44 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#13 Post autor: PatrykZ »

Groźne te bestie. Pojazdów pięknymi nazwać nie można, bo do pięknych istot nie należą. Ale grozą, dopracowaniem szczegółów i pomysłowością porażają. A jakiej są orientacji politycznej? :-)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#14 Post autor: Jerac »

Większy może więcej;
Zielone jest lepsze;
Czerwone jest szybsze(wg niektórych klanów);
Niebieskie przynosi szczęście(wg niektórych klanów);
Waagh!;
Jak nie ma z kim walczyć, walnij orka obok;

Prości goście.

kris kelvin

#15 Post autor: kris kelvin »

Worg pisze: Kiedyś zastanawiałem się nad taką wersją (chyba nieco bardziej popularna), ale jakoś nie jestem wstanie budować tak, aby coś odzwierciedlić jak najlepiej.... (nie chcesz wiedzieć co mi wyszło jak próbowałem).
No tak, ale to zupełnie inny model :).
To jest Ork Trukk i jest chyba jeszcze trudniejszy do zbudowania (przynajmniej dla mnie) w tej skali. Nie mniej jednak zamierzam spróbować.
Tylko te koła diabli wiedzą jakie wziąć.

Jerac - Interesujący pomysł :). Myślę, że spróbuję go przerobić zupełnie inaczej bo chyba znalazłem odpowiednie kółka. Jak czas pozwoli.

Długi - Do tej rzeki to ja nie wejdę :D

No i dziękuję pozostałym za miłe słówka.
Ostatnio zmieniony 2009-03-02, 21:15 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ