[MOC] Szmaragdowa Noc

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

[MOC] Szmaragdowa Noc

#1 Post autor: Nexus 7 »

Nie moglem sie doczekac na nowy zestaw 10194 Emerald Night wiec musialem sobie sam taki zbudowac. Najwiekszym bolem byl kolor, klockow ciemnozielonych jest bardzo malo, a juz elementow takich jakie sobie wymyslilem po prostu nie ma. Zwykle zielone Round Corner 2 x 2 Macaroni rowniez okazaly sie dosc egzotyczne ale znalazlem odpowiednia ilosc w jednym ze sklepow na BL. Udalo mi sie za to zrobic “malowanie” lokomotywy i tendra bez uzycia naklejek.

Lokomotywa jest tym razem w pelni funkcjonalna tzn pokonuje standardowe luki torow. Nie zrobilem tlokow z liftarmow bo sa dla mnie zdecydowanie za duze. Wagony sa kolorystyczna modyfikacja pokazywanych wczesniej ciemnozielonych modeli.

Staralem sie wykorzystac kilka pomyslow i elemetow z oryginalnego zestawu. Mam nadzieje ze calosc sie spodoba.

PS. Zestaw oczywiscie rowniez zakupie kiedy tylko bedzie dostepny.

Galeria


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

STING

#2 Post autor: STING »

Coś wspaniałego widziałem już Twoją rpace na brickshelfie chyba kilka dni wcześniej i czekałem jak wstawisz na Lugpolu. Gratuluję wykonania. Prześliczna jest:) Wczoraj gdzieś czytałem na naszym forum o łączeniu wagonów (ktoś się pytał co i jak) a tu proszę. Mają gotową odpowiedz:)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#3 Post autor: Robson »

Witam
Najbardziej mi się podoba wagon czerwony. lokomotywa do mnie nie przemawia, choć tender fajny :) Kocił wygląda na mało wzbogacony w szczegóły.
Pozdrawiam
Cb1100RR

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#4 Post autor: Hezar »

To, co pokazałeś nam na swoich zdjęciach, można określić krótko jednym słowem: Rewelacja!
Lokomotywa i tender prezentują się doprawdy wybornie, zaś niewątpliwego uroku dodaje im ta zieleń.
Na dodatkowe uznanie zasługuje fakt, iż (jak sam zresztą napisałeś) udało ci się uniknąć zastosowania naklejek. Brawo!
Wagony również nie pozostają w tyle (pomimo iż zdjęcia mówią inaczej XD) - konstrukcyjnie wszystko jest na swoim miejscu i dokładnie tam, gdzie powinno, jeżeli zaś chodzi o kolory - podobnie, choć zastanawia mnie celowość wyboru białych elementów tylko nad czterema oknami w bordowym wagonie.

Pozdrawiam (:

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#5 Post autor: kosci »

No no! Zapatrzylem sie na dluzej nad tym pociagowatym wytworem.
Podobaja mi sie oba wagony jednak z przechylem na bordowy ale podobnie jak kolega pozwyzej zastanawiam sie nad bialym akcentem nad oknami.
A co mi sie wnich podoba? Kolorystyka, ksztalt, upiekszacze.
Tender tez jest sliczny. Super wpasowana piaskowa ramka.
Natomiast mam zastzrezenie do lokomotywy. Niby wszytsko na swoim miejscu, przod dopracowany jednak err to cos chyba kotlem zwane(?) nie podoba mi sie. Takie nijakie i klockowate. Chyba brak mi jakis detali na tym.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#6 Post autor: Webster »

Co tu dużo pisać. Lokomotywa i wagony świetne!
kosci pisze:podobnie jak kolega pozwyzej zastanawiam sie nad bialym akcentem nad oknami.
Też się nad tym zastanawiałem póki nie zobaczyłem tego
http://www.telegraph.co.uk/telegraph/mu ... 50692i.jpg
Jeśli się nie mylę to drugi wagon był zbudowany pod wpływem tego zdjęcia.

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

Bardzo ładne cacuszko muszę przyznać :)
Lokomotywa jak lokomotywa, ale ten ciemnoczerwony wagonik piękny. Mam zdecydowaną słabość do tego koloru.
To ile już masz tych lokomotyw i wagonów ?

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#8 Post autor: Robson »

kosci pisze:podobnie jak kolega pozwyzej zastanawiam sie nad bialym akcentem nad oknami.
podział na klasy...
Cb1100RR

Awatar użytkownika
screamer
Posty: 43
Rejestracja: 2009-02-21, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: screameroni
Kontakt:

 

Rewelacyjny MOC

#9 Post autor: screamer »

Jestem zdruzgotany tym co zobaczyłem.
Jeszcze150 lat i tez będę potrafił zbudować coś takiego.
Jak dla mnie rewelka.
What's your favourite scary movie?!

Nexus 7

#10 Post autor: Nexus 7 »

Dziekuje za opinie.

Jak juz Robson wyjasnil po krotce, bialy pasek nad oknami (moze byc rowniez zolty) oznacza ze w tej polowie wagonu miesci sie pierwsza klasa, stad inny rozklad okien (wieksze przedzialy).
kris kelvin pisze:To ile już masz tych lokomotyw i wagonów ?
Zdecydowanie za duzo! Prawde powiedziawszy wiecej niz prostych odcinkow torow :-)))
screamer pisze:Jeszcze150 lat i tez będę potrafił zbudować coś takiego.
Podobnie mi sie wydawalo niecale 3 lata temu, wiekszosc z nas uczy sie tutaj bardzo wielu rzeczy i ciagle podnosi poziom.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#11 Post autor: spacelord »

Wygląda świetnie! :)
Wszystko ładne i dopracowane... ale najbardziej podoba mi się przód lokomotywy :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

Cacuszko. Aż nabrałem chętki na zbudowanie czegoś kolejowego. Ale na razie to mogę sobie najwyżej budkę dróżnika zbudować, bo co prawda kół i torów mam sporo, ale innych rzeczy za mało.

Jakbyś jeszcze uskutecznił naklejki, żeby było wiadomo jakiej relacji jest ten pociąg i numer klasy itp...

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#13 Post autor: kle_on »

moje wyobrażenie o pierwowzorze lokomotywy (nie z klocków (: ) ma więcej wspólnego ze zwykłym zielonym niż dkgreen, więc mimo że piszesz o tym jak o minusie dla mnie stanowi to niewątpliwy plus!
brązowe klocki 1x1 ze studem z boku w bordowym wagonie to celowe działanie?

kris kelvin

#14 Post autor: kris kelvin »

I jeszcze jedno.
Nazwa powinna brzmieć "Emerald Star"
To o wiele bardziej pasuje do pociągu niż "Emerald Night".
Ten zestaw lego też powinien się tak nazywać.
Amen.

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#15 Post autor: kosci »

podział na klasy...
czlowiek ciagle sie uczy a i tak umiera glupi:)

ODPOWIEDZ