6741 Mini Jet

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rh

6741 Mini Jet

#1 Post autor: rh »

Recenzja: [Creator] 6741 - Mini Jet , Mały odrzutowiec
Obrazek

Dane techniczne
Seria: Creator
Rok produkcji: 2009
Liczba klocków: 63
Liczba figurek: 0
Spis części: Bricklink, Peeron
Cena: MSRP: 5,00$, Polskie sklepy: 15 - 25 zł, Allegro: ok.18 - 22 zł, S@H PL : 19,95 zł, S@H US: 4,99 $

PS: Ciekawostką jest, że według peerona istnieją dwa zestawy o numerze 6741 – jeden z nich to opisywany Mini Jet, a drugi to Blacktron Super Vehicle z roku 1993, który istnieje pod tym numerem tylko na peeronie. Wiele wskazuje na to, że według bricklinka i brickseta model ten ma najprawdopodobniej numer 6861, ale jest to jedynie instrukcja do budowy (żeby było ciekawiej na bricksecie istnieją dwa zestawy o numerze 6861).


Opakowanie i instrukcja
Zestaw znajduje się w doskonale znanym z wielu innych małych Creatorów czy Racerów małym plastikowym pudełeczku z zamykanym wieczkiem. Z przodu standardowo pokazany główny model, dwa pozostałe modele na dużo mniejszych zdjęciach oraz informacja o tym, że mamy instrukcję do 3 modeli. Z tyłu – zdjęcia każdego z modelu, kod kreskowy oraz informacje na pół strony w całej masie języków, że zawiera małe elementy.
Obrazek Obrazek
Instrukcja dość typowa, niewielka (około rozmiaru A5), ułożona horyzontalnie. Wydało mi się dość ciekawe, ża połowę przedniej strony instrukcji zajmuje reklama trzech innych modeli z serii Creator. Błędów żadnych nie dostrzegłem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Klocki
Zestaw zawiera 63 elementy, ale i wśród nich da się znaleźć parę ciekawych. Na szczególną uwagę zasługują:

- Dark Bluish Gray Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots, sztuk 2, chyba najtańszy zestaw z tym klockiem (w zeszłym roku niezbyt częstym, a w tym roku wszędzie go pełno)
Obrazek

- Light Bluish Gray Brick, Modified 1 x 1 with Headlight and Slot, sztuk 6 (czyli dość sporo jak na takie maleństwo),
Obrazek

- Trans-Black Slope, Curved 2 x 2 Lip, No Studs, sztuk 2
Obrazek

- cała masa różnych wedgy:
Obrazek Obrazek – po 2 sztuki
Obrazek Obrazek – po 1 sztuce
Obrazek Obrazek – po 1 sztuce

- Trans-Red Slope 30 1 x 1 x 2/3, serków sztuk 3,
Obrazek
Ogólnie parę ciekawych części możemy tu znaleźć. Jeśli chodzi o ich umieszczenie w pudełku to znajdują się w jednym woreczku, w którym oczywiście znajdziemy kolejny subworeczek z drobnicą. Worek główny strasznie pognieciony w tym pudełku jest.

Obrazek

Model

Model 1
Na wzór Kubrickowej recenzji zdecydowałem się też udokumentować każdy krok budowy modelu (na ostatnim zdjęciu klocki, które pozostały po budowie, tak samo będzie przy kolejnych modelach). Nigdy więcej …

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Według mnie model bardzo udany. Podoba mi się spora szczegółowość, nawet takie drobiazgi jak wloty powietrza do silników są oddane. Ogólnie zarówno kształt, jak i pomysły w tym modelu mi się bardzo podobają. Najlepszy w tym zestawie.

Obrazek Obrazek Obrazek


Model 2
Dla dalszych modeli nie zdecydowałem się robić zdjęć poszczególnych kroków – z resztą ogólnie nie warto. Ten model jest trochę słabszy niż pierwszy. Nie ma już tylu szczegółów, klocków zostaje zdecydowanie więcej. W porównaniu do trzeciego modelu chociaż jeszcze przypomina samolot.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Model 3
To jest według mnie jakaś porażka. Tu się projektant kompletnie nie postarał. Jak dla mnie model wyjątkowo nietrafiony. Bardziej to przypomina mi jakąś dziwną łódź niż samolot. Chyba że to jest łódź …. Przód jeszcze jako tako wygląda, za to tył mi już kompletnie nie pasuje. Dziwne i tyle.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Podsumowanie
Za niewielką cenę (w E’leclercu za około 15,50 zł) otrzymujemy całkiem sympatyczny zestaw. Dość ciekawe klocki, model główny bardzo udany, pozostałe mniej. Jak ktoś chce małą zabaweczkę do polatania po mieszkaniu – to warto kupić.

Za
  • cena
  • części
  • model główny

Przeciw
  • modele alternatywne
Ostatnio zmieniony 2009-10-17, 07:59 przez rh, łącznie zmieniany 3 razy.

crises

#2 Post autor: crises »

Fajne maleństwo. Szare "pralki", szybki, czerwone przezroczyste serki i serko-grile czynią ten zestawik wartym zakupu.
rh pisze:Chyba że to jest łódź
Zdjęcie na tylnej ścianie pudełka pokazuje, że spod tego czegoś bryzga jakaś piana, więc to więcej niż "chyba" jest łódź.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#3 Post autor: KUKUS »

Recenzja na pewno się przyda. Już wcześniej zastanawiałem się nad tym modelem i zapewne wkrótce go nabędę. Modele alternatywne rzeczywiście są nietrafione... w przeciwieństwie do modelu głównego, w którym mimo wszystko i tak znalazłoby się to i owo do poprawienia... za dość niewielką cenę mamy dość ciekawe klocki.

...to teraz zbuduj mini-lotnisko, jakiś hangar i mknij w przestworza ;) ! ...

rh

#4 Post autor: rh »

crises pisze:więc to więcej niż "chyba" jest łódź.
Po prostu w zestawie o nazwie "Mini Jet" spodziewałem się samych samolotów, a nie łodzi :)

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#5 Post autor: Hasky128 »

Drugi model to wg. mnie wahadłowiec:) Bardzo fajny zestawik. Gdyby nie brak funduszy to bym nabył.
...

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#6 Post autor: lugomina »

Kupilam na glodzie nowosci przed Gwiazdka jeszcze. Spodobal mi sie samolocik ze wzgledu na stozek maly i stozek duzy, oba w pieknym czerwonym kolorze. Ale nie zaszkodziloby modelowi wieksze ilosci stozków albo pare czerwonych serków czy czerwonych lub bialych tilesików :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#7 Post autor: grevious27 »

Fajny zestaw, wart zakupu. Dobry na poprawę humoru. Choć zestaw byłby ciekawszy gdyby było więcej serków ;)
Why so serious?

mucia

#8 Post autor: mucia »

Dobry Lugpol... - idealny szpieg, żeby się dowiedzieć ile szanowny pan rh_ kupił nowych zestawów LEGO o niczym mnie nie informując. ^^

Zdecydowanie zaczyna mi się opłacać czytanie co nowego na forum, bo takie kolejne recenzje pana rh_ to istne perełki. Tylko istnieje obawa co więcej się tu może pojawić.

Wookashek

#9 Post autor: Wookashek »

Calkiem fajny zestaw. Kupilem go sobie niedawno w podroży. Mialem co robić przez kilka godzin montując rożne samolociki z tych tylko klockow. Polecam.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#10 Post autor: Hezar »

Moim zdaniem jest to najciekawszy zestaw spośród wszystkich "małych" creatorów.
Pomimo swej prostoty model główny wygląda fenomenalnie, pozostałe modele alternatywne też są niczego sobie.
Cena na poziomie 15 "zyla" całkiem korzystna, zestaw jak najbardziej wart zakupu.
Dzięki za recenzję!

Pozdrawiam (:

ODPOWIEDZ