[MOC] RACING TRUCK

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

[MOC] RACING TRUCK

#1 Post autor: TT »

Racing truck by TT

Obrazek

Do opisu tego MOC posłużę się kilkoma danymi:
- 2x silnik RC
- 2x wieża IR
- 1x Pf medium
- 1x Batbox
- ok. 166cm kabla
- prędkość 7,4km/h
- skręcanie "samo prostujące" (wraca do pozycji neutralnej)

Wszystko to w małej ciężarówce podobnych rozmiarów do Blue Arrow Bobofruxa i LNG-R Longera.

Ciężarówka powstała z myślą o zawodach racing truck, które może kiedyś się odbędą... Podobnie jak w trucktrialu głównym celem są jak najlepsze parametry jezdne. Wygląd przechodzi na drugi plan. Co do parametrów jezdnych to jestem zdania, że już nic więcej nie osiągniemy w ciężarowce tych rozmiarów - to jest max. Co do tego nie ma wątpliwości.
Pewno nie pokoi was prześwit, który wynosi 1mm :) Ale spokojnie sobie radzi nawet na kaflach o dość głębokich fugach (jest film) Poza tym to nie trtr ;)
Skręcanie wraca do pozycji neutralnej dzięki temu specjalnemu elementowi z zestawów hokejowych. Jak widać działa to perfekcyjnie.
Dlaczego użyłem 2 wieżyczek? Nie dlatego, że miałem sporo wolnej przestrzeni, lecz dlatego, że jedna wieżyczka nie radzi sobie z dwoma silnikami RC.
Podsumowując jego jazdę mogę powiedzieć, że jest bardzo szybki jak na te gabaryty, bardzo zwrotny, lubi driftować :) i przy jeździe w tył koła mocno buksują.
Wracając do wyglądu. Ostatnio na forum pojawiają się dyskusje odnośnie naklejek na MOCach. Tak moja ciężarówka chyba pobija rekordy jeśli chodzi o ilość naklejek na stud^2. Na swoją obronę biorę to, że wszystkie naklejki wyprodukowała firma LEGO dla zestawu 8143. Drugi argument jest taki, że całkiem dobrze to wygląda i wprowadza fajny klimat. Chce jeszcze powiedzieć, że nie wzorowałem się na żadnym realnym modelu ciężarówki. Myślę, że wygląd sami ocenicie ja nie będę się dalej produkował.
Acha jeszcze; siodło wzorowane na siodle Bobofruxa - nie jest identyczne, ale było inspiracją.

LINK do GALERII: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=373389

Filmy:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NZBwolVKm0M[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jPjIy1jVphQ[/youtube]

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,
Tomek

STING

#2 Post autor: STING »

ja powiem tak: za****sty:) Gratuluję wykonania .

Awatar użytkownika
Szakal
Posty: 99
Rejestracja: 2006-10-28, 05:07
Lokalizacja: Dobroszów Ol.
brickshelf: Szakal

 

#3 Post autor: Szakal »

Szybkie to jest i fajnie wpada w poślizgi. Może tak zorganizować zawody w driffcie.
A do tego całość bardzo fajnie wygląda, jak byk widać, że to ciężarówka wyścigowa. Kolorystyka mi się podoba...
Jedyne, co ja bym zmienił to study między skosami na owiewkach bocznych, wygładził bym to.

Świetna praca.
,,Ale ta degrengolada jest super.......
Przynieś te werypatory do bulgotnicy....."

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

No ładna rzecz, tylko gdzie zawieszenie? Trzeba przyznać, że ładnie upakowane wszystko. Jak dla mnie to te study na bokach trochę rażą, gdyby było ich mniej myślę, ze model zyskałby jeszcze bardziej na wyglądzie. Nie mówię, że jest brzydki, bo jest ładnie zrobiony tylko te study...
TT pisze:- prędkość 7,4km/h
A gdyby zamiast 2xRC wsadzić jeden + jakies przełożenie to nie śmigał by szybciej? Czy poprostu RC nie da rady z taką wagą?

To zarzucane tyłem na filmikach to specjalnie, czy model ma sam z siebie taką tendencję?

Ogólnie to bardzo fajny MOC, moja ciężarówka do tej pory się nie zbudowała, jedynie coś z zawieszenia przedniego się ostało.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#5 Post autor: TT »

Dzięki za komentarze.

Ze studami jest tak, że ja używam klocków LEGO, których największym urokiem są study. W tym modelu zamysł był taki: kabina czerwona gładka, reszta żółta ze studami dla kontrastu (taka tekstura). Dzięki temu owiewki się odróżniają od kabiny i nie gryzie się to bardzo.

Zarzucać tyłem lubi, choć na filmie jest to celowe. Potrafię jechać nim i skręcać normalnie. Lecz na to wszystko duży wpływ ma kurz. Gdybym wyczyścił opony przed filmem ciężko by było tak łatwo "chodzić bokiem".


Gdyby użyć 1x RC z przełożeniem to pewno osiągałby większe prędkości kosztem przyspieszenia, driftu itp. Trzeba by użyć dyfra itp. Byłby to zupełnie inny moc.
A tak jest szpan :) , bo ma więcej gratów niż nie jedna wielka trialówka (np. mój unimog).
Ostatnio zmieniony 2009-03-13, 17:05 przez TT, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

Fajne to jest, driftuje pięknie, ale ja się upieram że z zawieszeniem zachowywałoby się fajniej :P

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#7 Post autor: Robson »

TT pisze:Chce jeszcze powiedzieć, że nie wzorowałem się na żadnym realnym modelu ciężarówki.
Przecież to magnumka :)

Bu ja powiem tyle - też sobie taki zbuduję bo jest super mega boski :D
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#8 Post autor: Emilus »

Bardzo fajny. W zasadzie super. Też se fundne, ale jest jedno LECZ...

Prosiłbym jeszcze o twój głośny komentarz w stylu:

"Ja TT, zdrowy etc. etc. stwierdzam, iż budowa tego racing cacka nie odbyła się kosztem kochanego Unimoga do TrTr z którym niniejszym będę na GPM".

Ufam, że Unimog żyje, a to cacko driftujące weź na GPM, pojeździmy po kabince :-)))
Ostatnio zmieniony 2009-03-13, 17:07 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#9 Post autor: TT »

Oczywiście, że UNIMOG stoi cały zdrowy i czeka na serwis przed GPM.
W początkowej fazie budowy RT zapożyczyłem co prawda wieżyczkę i batboxa, ale szybko zakupiłem nowe elementy i oba MOCe są samodzielne i sprawne :)

Powinienem powiedzieć jeszcze, że model powstał już dawno (jest gotowy od 2 miesięcy). Od jakiś 3 tygodni próbowałem go opublikować, ale jakoś zdjęcia mi nie wychodzą, czasu mało itp. Lecz dziś przy pomocy młodszego brata udało się :)


Dzięki za komentarze. Dobrze, że wam się podoba.
W rzeczywistości jest dużo ładniejszy :) (tak jak unimog - kto widział to wie).
Ostatnio zmieniony 2009-03-13, 17:18 przez TT, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#10 Post autor: Misterzumbi »

TOP. Co to robi nie interesuje mnie, ale wyglada przy tym swietnie.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Fistach

#11 Post autor: Fistach »

Misterzumbi pisze:TOP. Co to robi nie interesuje mnie, ale wyglada przy tym swietnie.
To błąd! Bo jeździ i wygląda obłędnie!

Gratulacje TT:) A airbagi ma?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

O do diabła.

Świetne toto, już pomijając to jak wygląda i jeździ, to pierwsze co mi się rzuciło w oczy to to jakie to wszystko jest zgrabne i proste.

No dobra. Nie da się pominąć tego jak jeździ. Ani wyglądu. W zasadzie masz mój głos na MOC miesiąca, a jeśli ktoś zacznie mi tutaj marudzić na naklejki to się chyba posypią osty :D

W Łodzi w jednym z Reali jest mniej więcej 1/4 hali wolna.... ależ by tam można było wyścig urządzić...

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#13 Post autor: Bobofrutx »

Pikna maszyna! Widze że silniczki RC kupę mocy maja, śmiga jak szalona :D szkoda że takich nie posiadam :/ ;P Szkoda że zawieszenia nie ma xP
Ostatnio zmieniony 2009-03-15, 13:04 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#14 Post autor: M_longer »

Jerac pisze:ależ by tam można było wyścig urządzić...
Sterowanie IR ma wystarczający zasięg?

Jeśli jakieś zawody by się odbyły, chciałbym zobaczyć jak ta ciężarówka wchodzi w zakręty. Ma moc, ale przyczepność jest bliska zeru :P

Choć to w sumie zależy od nawierzchni...

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#15 Post autor: ManiekManiak »

Dla mnie bomba, śmiga niesamowicie. Nawet te kable w kabinie to pikuś przy tym jak to jeździ i wygląda. Myślałem, że w technicowym świecie TrTr jest najciekawszy a tu proszę, truck racing to też sporo fanu.

ODPOWIEDZ