[MOC] Ford W-9000

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#16 Post autor: Emilus »

Nijak nie pasują do niebieskiej kabiny i czerwonych felg...
Chyba żółtej nie?

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#17 Post autor: Webster »

Niech będzie że ta ciężarówka jest nijaka. W tamtych latach ciężarówki wszystkich marek wyglądały praktycznie tak samo i z pewnością laik nie byłby w stanie odróżnić kenwortha od peterbilta czy freightlinera. Tak jak pisze Misterzumbi stare amerykańskie ciężarówki mają duszę i właśnie ten "prymitywny" wygląd cabover'ów powoduje że jedni się w nich zakochują a inni ich nie nawidzą. Mnie w szczególności podobają się te mniej znane modele a dla tych dla których ta ciężarówka jest brzydka to proszę mi wierzyć że są jeszcze duuuużo brzydsze i udowodnię to za niedługo bo już kończę kolejną naprawdę wstrętną ciężarówkę :)
Misterzumbi pisze:A tak w ogole, to jak sa zamontowane swiatla? Caly przod jest jakos tak... Nie zgadne...
wygląda to tak
Obrazek

I proszę mi tu nie pokazywać jakichś spartaczonych Volkswagenowskich Constelacji!
Ostatnio zmieniony 2009-03-19, 23:35 przez Webster, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#18 Post autor: pitrek02 »

Emilus pisze:Chyba żółtej nie?
Racja.
Myślałem dobrze, a źle napisałem... :)
Webster pisze:Tak jak pisze Misterzumbi stare amerykańskie ciężarówki mają duszę i właśnie ten "prymitywny" wygląd cabover'ów powoduje że jedni się w nich zakochują a inni ich nie nawidzą.
Dokładnie. Ja już niejedną amerykańską ciężarówkę zbudowałem i jestem pewien, że zrobię ich dużo, dużo więcej! :)
Ostatnio zmieniony 2009-03-19, 21:24 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#19 Post autor: M_longer »

Piotrek builder pisze:Ja już niejedną amerykańską ciężarówkę zbudowałem i jestem pewien, że zrobię ich dużo, dużo więcej! :)
Dźwig byś zbudował, a nie tylko Castle/ciężarówka/Castle/ciężarówka.
Ostatecznie może być holownik.

;)

rh

#20 Post autor: rh »

Dźwig byś zbudował, a nie tylko Castle/ciężarówka/Castle/ciężarówka.
Ostatecznie może być holownik.
Bla bla bla, te amerykańskie ciężarówki są czasami nudne bo ich dziesiątki. Budujcie europejskie starocie lepiej, one też mają duszę, a nie tylko te zza oceanu:) a holownik - ktoś mi wyjaśni kiedyś co w nich tak ciekawego? Longer, nie przesadzaj, przecież Piotrek ostatnio zbudował Willisa:)

A co do samego modelu. Akurat ten ford jest dość ciekawy. A to, jak go odwzorowałeś też jest moim zdaniem udane. Chociaż faktycznie te niebieskie szybki jakoś tak nie pasują, ciekawy jestem jak by to wyglądało z tr-clear albo z tr-black?
I proszę mi tu nie pokazywać jakichś spartaczonych Volkswagenowskich Constelacji!
A mi się tam ten VW podoba, nie wspominając nic o tym, że brazylijski VW zrobił niedawno piękny model autobusu:P
Ostatnio zmieniony 2009-03-20, 07:34 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#21 Post autor: glaz_pimpur »

Powiem tak: fajne, ale bardziej mi się podoba od tyłu niż od przodu. Tak jak innym nie podobają mi się te niebieskie szybki i brakuje mi jakiegoś akcentu, poziomych pasków w innym kolorze, które w tamtych czasach były na topie.
Za to wszystko co się dzieje za kabiną bardzo ładnie i realistycznie wygląda. Myślałeś nad tym, żeby mu dorobić pakę np. do przewozu bydła?
Patent ze światłami: nie wiem czemu ale mam wrażenie, że jest bardzo kruchy.
Ostatnio zmieniony 2009-03-20, 08:22 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#22 Post autor: Webster »

rh pisze:ciekawy jestem jak by to wyglądało z tr-clear albo z tr-black?
Z tr-clear jakoś mi sie nie podoba. Jak dorwę wersję black na pewno ją zamontuje bo widze że te niebieskie szyby robią ogólne oburzenie.
glaz_pimpur pisze:Myślałeś nad tym, żeby mu dorobić pakę np. do przewozu bydła?
Ciągle nad tym myślę i zacząłem myśleć jeszcze bardziej gdy ostatnio na trasie (w Tychach) jechałem obok tego http://img447.imageshack.us/img447/6623 ... 0051hy.jpg
Patent ze światłami: nie wiem czemu ale mam wrażenie, że jest bardzo kruchy.
Robi to takie wrażenie bo czasem podczas przenoszenia zrobi się większa szczelina ale o odpadaniu elementów nie ma mowy.
Ostatnio zmieniony 2009-03-20, 09:19 przez Webster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#23 Post autor: glaz_pimpur »

Webster pisze:Ciągle nad tym myślę i zacząłem myśleć jeszcze bardziej gdy ostatnio na trasie (w Tychach) jechałem obok tego http://img447.imageshack....230620051hy.jpg
Myślałem o czymś bardziej oldschoolowym:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#24 Post autor: M_longer »

rh pisze:ktoś mi wyjaśni kiedyś co w nich tak ciekawego?
Mogą wyciągać te wszystkie amerykańskie i europejskie ciężarówki z rowu :P
Webster pisze:Ciągle nad tym myślę i zacząłem myśleć jeszcze bardziej gdy ostatnio na trasie (w Tychach) jechałem obok tego http://img447.imageshack....230620051hy.jpg
Myślałem nad czymś takim, ale chwilowo nie mam czasu. Buduj, zobaczymy co Ci wyjdzie ;)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#25 Post autor: Misterzumbi »

Dobra dzieci, zainspirowany ciezarowka i tym zdjeciem:

Obrazek

przegrzebalem swoje klocki i natrafilem na woreczek ktory skrzetnie chowalem az nadarzy sie okazja. W woreczku bylo kilkanascie klockow w kolorze Maersk ktore nie sa ani tanie, ani czeste, pogrzebalem i okazalo sie ze oprocz tile 2x2 jest wlasciwie wszystko zeby zbudowac ciezarowke ze zdjecia. mam teraz na biurku plagiat Forda, porawiony troche z lewa i z prawa, tak zeby cieszyl oko i mogl sobie ewentualnie stac obok moich Mackow... Nie poprawiajac tego co dobre, oprocz koloru dodlaem tyko troche detali, w sumie moze 10-15% modelu jest moje, reszta tak jak tutaj.
Dzis juz mi sie nie chce, ale w niedziele beda zdjecia, o ile kolega Webster zechce pozwolic na publikacje...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#26 Post autor: Jerac »

No masz. Znowu przeoczyłem coś zupełnie na wierzchu. Tak jak już było marudzone, żółte be, niebieskie szybki nawet bardziej be. Ale to koniec be. Rama taka jak być powinna, przód dobry, to na czym trzymają się światła przypominają mi bezsenne noce nad żukiem, czyli też jest dobrze, proporcje wyglądają na poprawne. Fajnie że ma drzwi, niefajnie że ma paskudne siodło, a jeśli oryginał ma tak zamontowane światła to jest to cokolwiek dziwne.

Kiedy następne coś? :>

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#27 Post autor: Hezar »

Bardzo ciekawa konstrukcja, która wyraźnie ma w sobie to "coś", a czym chyba rzeczywiście jest urok starych ciężarówek.
Podoba mi się kształt całości i przemyślana dbałość o szczegóły - MOC posada właściwie wszystko, co powinien posiadać.
To, co policzę jako minus, to kolorystyka.
Napisałeś że zainspirował cię oryginał właśnie w takich barwach, jednak mimo wszystko zastosowanie bieli zamiast żółci oraz "białych" szybek zamiast "błękitnych" faktycznie dałoby dużo lepszy efekt.
Na koniec dodam jeszcze, że właśnie takie zestawienie kolorów wspaniale współgrałoby z naczepą, którą nieśmiało pokazałeś w galerii... właśnie, dlaczego tak nieśmiało?

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#28 Post autor: Webster »

Misterzumbi pisze:Dzis juz mi sie nie chce, ale w niedziele beda zdjecia, o ile kolega Webster zechce pozwolic na publikacje...
Nie ma najmniejszego problemu :)
Jak chcesz mogę zrobić jakieś zdjęcia jeśli coś gdzieś jest nie jasne.
Kiedy następne coś? :>
już za niedługo ;)
Na koniec dodam jeszcze, że właśnie takie zestawienie kolorów wspaniale współgrałoby z naczepą, którą nieśmiało pokazałeś w galerii... właśnie, dlaczego tak nieśmiało?

Bo taka na odwal jest. Naczepa ma być żółta i jak wpadnie troche kasy to może będzie.
Ostatnio zmieniony 2009-03-22, 19:35 przez Webster, łącznie zmieniany 3 razy.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#29 Post autor: Hezar »

Webster pisze:Naczepa ma być żółta
Skoro tak, to nie ma sensu "czepiać się" kolorystyki kabiny, ale szybki i tak bym zmienił na "białe" przezroczyste ;)

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#30 Post autor: Webster »

Obrazek
Zmieniłem szyby i dodałem oponkę na komin jak u Misterzumbiego. Galeria się upublicznia.

ODPOWIEDZ