[MOC] "Czekają na Was góry złota" - Herman Coldres

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] "Czekają na Was góry złota" - Herman Coldres

#1 Post autor: Ciamek »

Werbunek w hiszpańskim porcie

Obrazek

XVII wiek, hiszpański port na Karaibach. Wielki odkrywca i awanturnik, Herman Coldres, roztacza przed marynarzami wizję kolejnych podbojów w Nowym Świecie.
Niestety nie wszyscy chcą dobrowolnie uczestniczyć w programie naboru pracowników i trzeba ich czasem mocno zachęcać. Nawet do samego wysłuchania pana Coldresa


Zapraszam do obejrzenia zdjęć na mojej stronie - są podpisy.

Galeria na BS
Ostatnio zmieniony 2009-03-23, 21:03 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Fistach

#2 Post autor: Fistach »

Świetna scena Ciamku! Jak na razie masz mój głos ale zobaczymy co pokażą inni :)

Co prawda tej łajby nie nazwałbym statkiem ale niech będzie :)

OGROMNY plus za użycie starych główek (poza nielicznymi wyjątkami).

Na plus:
+ Konwencja Classic-Piracka
+ Szybki Lopez uciekający przez balkon
+ dach z lewej strony (ten czerwony)
+ pióro
+ palma i ten kawałek MOCa przy niej
+ łajba
+ woda - fajnie że użyłeś też Clear'owych plate, postaraj się następnym razem nieco więcej (oczywiście bez przesady), 1x1 round też fajnie wyglądają - scenka dynamiczna to woda nie powinna być zbyt spokojna :)
+ doniczki
+ ten murek (nie wiem jak to się fachowo nazywa)
+ dobranie minifigów (37 ?)
+uciekający chłop przed werbunkiem
+ sympatyczne moloz rybakiem

Czy tam gdzie są study od tile ze studem w środku to były kiedyś minifigi czy tak dałeś dla większej nierówności posadzki?

Na minus:
- wiosła
- budynek z prawej strony między oknami jest jakiś taki pusty a przecież scenka jest bardzo szczegółowa
- dziury pod nadkolami na oknach (chociaż sam sposób użycia to na plus:))

Czekam na następny etap i trzymam kciuki.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Scena jest kapitalna! Nie będę powtarzał po Fistachu, bo chyba wszystkie plusy wyszczególnił. Mam tylko jedno małe zastrzeżenie do statku - deski w kadłubie powinny być poziomo.
Fistach pisze:Na minus:
- wiosła
- budynek z prawej strony między oknami jest jakiś taki pusty a przecież scenka jest bardzo szczegółowa
- dziury pod nadkolami na oknach (chociaż sam sposób użycia to na plus:))
Nie wiem co chcesz od tych wioseł. Są dużo lepsze od tych starych.
A tych nadkoli nad oknami nie da się wsadzić, żeby nie było dziury. W budynkach innych budowniczych też ta dziura występuje.
Co do niebieskiego budynku, to na piętrze przydałoby się trzecie okno.

Fistach

#4 Post autor: Fistach »

zgrredek pisze:Nie wiem co chcesz od tych wioseł. Są dużo lepsze od tych starych.
nie podobają mi się i już :)

dariusz_pl

#5 Post autor: dariusz_pl »

Fistach pisze: nie podobają mi się i już :)
Osobiście też wolę stare wiosła... jakiś taki sentyment do starego design'u:) Nowe wydają się być zbyt duże i lekko przekombinowane, ale to kwestia gustu. Poza tym cała scenka wygląda naprawdę ciekawie, a konstrukcja statku bardzo mi się podoba:)
Ostatnio zmieniony 2009-03-22, 09:49 przez dariusz_pl, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#6 Post autor: kris kelvin »

Jakiś błąd mi wyskakuje na tej Twojej stronie i nie chce mi się zdjęcie powiększyć, ale miniaturka wygląda pysznie. No i jedynie słuszna epoka :D

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

Kris: na końcu postu na stronie Ciamka są miniaturki - w nie klikaj

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#8 Post autor: grevious27 »

Świetna scenka. Bardzo fajny tanowy domek i łódź. Dzięki dużej liczbie minifigów scenka tętni życiem :)
Why so serious?

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

OGROMNY plus za użycie starych główek (poza nielicznymi wyjątkami).
A co to dokładnie znaczy? ; o)
Główki są różne - z całych 20 lat rozpiętości. Chyba, że o różowe chodzi, to nie ma żadnej.

Co do niebieskiego budynku to niestety nie mam trzeciego białego błotnika, a bardzo chciałem, żeby takie właśnie białe te okna były. No i została taka goła ściana, bo nie chciałem z drugiej strony pakować tam więcej dekoracji. Mi się akurat podoba : o)


Łódź... No cóż, niespecjalnie mi się podoba i, jak zauważył Zgredek, jest bez sensu : o)
Na początku miało jej tam wcale nie być. Ale potem zacząłem kombinować z flexem i przyczepianiem do niego desek aż w końcu powstał kadłub. A jak już cośtam powstało to stwierdziłem, że dostawię do dioramki.
Ta łódź to tak jakby demonstrator technologii jedynie. Proszę zbyt poważnie do niej nie podchodzić ; o)


Kris - prawdopodobnie kliknąłeś na tą pierwszą miniaturkę na lewo od opisu. To powinno skutkować otwarciem całej galerii na BS. Niestety BS nie działa, a zdjęcia są na mojej stronie i w efekcie link nie działa.
Natomiast jak przewiniesz stronę na dół to tam znajdziesz prawdziwe miniaturki - działające linki do zdjęć.
Zdrufko, Ciamek

Fistach

#10 Post autor: Fistach »

Ciamek pisze:A co to dokładnie znaczy? ; o)
Główki są różne - z całych 20 lat rozpiętości. Chyba, że o różowe chodzi, to nie ma żadnej.
Chodzi mi o to że większość główek jest prosta tak jak w starych zestawach piratów, rycerzy a nie te nowe krzykliwo-kolorowe buźki :)

crises

#11 Post autor: crises »

To ja po kolei wymienię co mi się podoba:
- czerwony daszek po lewej stronie,
- pierzaste drzewo,
- łańcuch zwisający do wody,
- oberwana deska na pomoście,
- dużo ludzików - prawie słychać gwar rozmów,
- beżowy budynek,
- ogólny klimat.

Zastanawiam się:
- co ma na rękach golas wyskakujący przez balon,
- co niebieskiego ma rybka w pysku?

Ładna scenka szczegółowa i dopracowana. Odnoszę jednak wrażenie, że gdybyś ją nazwał "Odczytanie odezwy gubernatora", albo "Aukcja łodzi" to też by pasowała. Nie do końca widać, że jest to werbunek. Może ci zapisani powinni już wsiadać na okręt, albo stać gdzieś obok?

PS. Herman Cooldress ;-)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#12 Post autor: spacelord »

Bardzo ładny i dopracowany MOC... tętni życiem :)
I bardzo ładne zdjęcia (tzn podoba mi się bardzo jak na zdjęciu widać tylko klocki, bez żadnego białego tła itp).

A co do szczegółów to wszystko ładne, kolorowe i dopracowane - ale statek taki mały coś i ma nierówno deski poprzybijane... nie zatonie? ;)

ps. dużo klikania na Twojej stronie minęło zanim zjechałem niżej i zobaczyłem że są miniaturki... eh (tak to jest jak się nie czyta całości tematu...)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#13 Post autor: Ciamek »

- co ma na rękach golas wyskakujący przez balon,
Jakieś ciuchy, które pochwycił w trakcie ewakuacji : o)
crises pisze:- co niebieskiego ma rybka w pysku?
Wypluwa wodę : oP
crises pisze:Nie do końca widać, że jest to werbunek.
Bo werbunek zaraz będzie. Na razie jest przemowa zachęcająca oraz wyłapywanie chętnych. Notariusz już czeka aby wciągać marynarzy na listę : o)
crises pisze:Może ci zapisani powinni już wsiadać na okręt, albo stać gdzieś obok?
Okrętu na razie nie ma. Ale może będzie jak wytrzymam i zrobię na drugi etap.

Generalnie to trochę mnie zmęczyło tempo budowy tego MOCa. 2 tygodnie to jednak mało : o)

spacelord pisze:A co do szczegółów to wszystko ładne, kolorowe i dopracowane - ale statek taki mały coś i ma nierówno deski poprzybijane... nie zatonie?
Oj, napisałem żeby się łajby nie czepiać ; o)
spacelord pisze:ps. dużo klikania na Twojej stronie minęło zanim zjechałem niżej i zobaczyłem że są miniaturki
To przez to, że zacytowałem treść zleceń Nexusa i miniaturki pojechały daleko w dół.


4 zdjęcia z budowy:
http://www.brickshelf.com/gallery/Pigle ... nish01.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/Pigle ... nish02.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/Pigle ... nish03.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/Pigle ... nish04.jpg
Zdrufko, Ciamek

rh

#14 Post autor: rh »

Ciamek pisze:Generalnie to trochę mnie zmęczyło tempo budowy tego MOCa. 2 tygodnie to jednak mało : o)
A i tak wyszło świetnie ...

Co mi się bardzo podoba to dopracowanie wszelkich szczegółów - a minifigi to już mistrzostwo ;) co chwilę i co każde zdjęcie da się odnaleźć jakiś drobiazg ;) co prawda wiele osób już napisało, co się podoba, to i ja mogę, chociaż pewnie nie będzie to nic odkrywczego :)
To co już wspomniałem, praktycznie każdy fig ma tu jakąś swoją rolę - to mi się podoba, że tworzą historię, a nie tylko są jej elementem.
Kolejne to budynki - z jednej strony wydają się być proste, a z drugiej idealnie pasują do całości. Po co jakoś koszmarnie kombinować, jak można zrobić to ładnie i prosto?
A łajba, mi tam się podoba, może właśnie w niej o to chodzi, że ma być taka zmęczona swoim żywotem? :)

PS: Woda miejscami trzyma się siłą grawitacji? :D

kris kelvin

#15 Post autor: kris kelvin »

No to sobie obejrzałem wszystkie zdjęcia znajdując je faktycznie na dole :D
Zdecydowanie mój faworyt I etapu.
Tylko te deski na łodzi dałbym poziomo jak to już zgredek napisał.

ODPOWIEDZ