[MOC] Straż Pożarna

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

[MOC] Straż Pożarna

#1 Post autor: glaz_pimpur »

Witam
Przedstawiam model, który zrobiłem pod wpływem plotki o nowym zestawie z serii Modular Buildings. Założeniem była szerokość bez kół 8 studów i jak największa bawialność.
Kabina mieści spokojnie 4 strażaków, których można tam umieścić przez łatwo zdejmowany dach. Za nią cała aparatura oraz pojemny schowek na wszystkie niezbędne narzędzia. Ostatnia sekcja to bak na wodę, a jednocześnie podstawa wysięgnika. Po bokach uchwyty na węże i drabiny.

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Podczas budowy wzorowałem się troszkę na amerykańskich Mackach, ale tyle tylko, żeby zachować mniej więcej proporcje i nie zapomnieć o wszystkich detalach, które straż pożarna mieć powinna. Stoi już parę dni i nadal mi się podoba, więc postanowiłem pokonać swój opór do robienia zdjęć i ją tu umieścić. Przy okazji próbowałem je obrobić Gimpem, ale okazało się, że w moim przypadku to tylko strata pół dnia;)

Na koniec mały bonusik - strażacy w akcji. Nie miałem nic innego do podpalenia więc przy okazji bardzo wstępna wersja budynku szykowanego na wakacje:)
Obrazek

Jeszcze adres do całej galerii.

Poproszę o komentarze:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#2 Post autor: PatrykZ »

Ładny samochodzik z ciekawym podnośnikiem.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#3 Post autor: Ex3qtor »

Zachowując niezbędną dawkę humoru - "rąbnąłeś" mi pomysł :-) Wóz straży pożarnej chodzi mi po głowie już od dawna, i chyba właśnie zmotywowałeś mnie, żebym jednak do tego usiadł :-)
Bardzo fajnie zrobiony "kosz" na wysięgniku. Podoba mi się, że spróbowałeś odejść od klasycznych węży LEGO i pokombinować z własnymi. Kabina - z jednej strony fajnie, że zrobiona "bokiem" (ciągle podziwiam ludzi, którzy umieją tak budować, żeby to się trzymało), ale z drugiej... jakby udało się "klasycznie", z drzwiami jeszcze, to byłoby ekstra. Zastanawiałem się też, na ile realistyczne są wozy będące jednocześnie "zbiornikami" i posiadające wysięgnik/drabinę, ale skoro na czymś się wzorowałeś, to chyba takie są.
Nie wiem tylko, czy nie powinien mieć więcej osi.
Ale generalnie - podoba mi się, mam jakiś punkt odniesienia. :-)
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Chromowane zbiorniki na paliwo. Szpaner :P

Całkiem sympatyczne :) Ale te koła schowaj pod podwozie, bo szerokie na 10s wyglądają dziwnie.
Też zacząłem się zastanawiać dlaczego do tej pory nie zrobiłem jakiegoś wozu strażackiego. Czerwonego raczej by mi nie zabrakło...

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

Wreszcie tego typu MOC. W katalogu roi się od służb ratowniczych (całe szczęście procentowo coraz mniej) a tu na forum ich jak na lekarstwo tak więc strasznie się cieszę, że opublikowałeś ten MOC.

Praktycznie całość oprócz wysięgnika i dachu nad kabiną (jakiś taki przekombinowany) podoba mi się. Chociaż przyznaję że kosz sam w sobie zrobiony bardzo dobrze.

Szkoda że nie pokazałeś zdjęcia z aparatami strażaków w ciężarówce.

Fajnie że kabina mieści aż 4 chłopaków a nie tylko 1 a potem na akcji 5ciu biega:P
M_longer pisze:Chromowane zbiorniki na paliwo. Szpaner :P
Szpan lans, kobiety na to lecą:)
Też zacząłem się zastanawiać dlaczego do tej pory nie zrobiłem jakiegoś wozu strażackiego. Czerwonego raczej by mi nie zabrakło...
No właśnie a ten temat można drążyć przecież:)

Longer ma rację co do tych kół. Wali po oczach a pozatym 10 studów na pojazd? to pociąg musiałby być na 13 - 14 :)

Dobra robota! Keep it commin` :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

Fistach pisze:Longer ma rację co do tych kół. Wali po oczach a pozatym 10 studów na pojazd?
Moje dźwigi były szerokie na 10s ;)
Tutaj chodzi po prostu o to że te koła wystają poza obrys nadwozia i nie wygląda to dobrze :)

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

M_longer pisze:Moje dźwigi były szerokie na 10s ;)
Tutaj chodzi po prostu o to że te koła wystają poza obrys nadwozia i nie wygląda to dobrze :)
ja wiem no ale Twoje modele to raczej do typowego miasteczka nie pasowały a skoro tu chodziło o bawialność no to zakładam, że skalą pi razy drzwi miało to pasować:)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

M_longer pisze:Ale te koła schowaj pod podwozie, bo szerokie na 10s wyglądają dziwnie.
Pierwsza wersja była z kołami pod podwoziem ale jakoś mi się nie podobała. Postaram się zrobić zdjęcia i je wrzucić dla porównania.
M_longer pisze:Chromowane zbiorniki na paliwo
Kupując parę lat temu dla dziecka zestaw 4Juniors nie miałem pojęcia, że to taki rarytas;P
Fistach pisze:Szkoda że nie pokazałeś zdjęcia z aparatami strażaków w ciężarówce

Nie napisałem, że siedzą w kabinie w sprzęcie:) sprzęt jeździ w schowku w drugiej sekcji.
Fistach pisze:całość oprócz wysięgnika i dachu nad kabiną (jakiś taki przekombinowany) podoba mi się
Mnie też wysięgnik się najmniej podoba, ale w tym przypadku zabrakło mi wszystkiego: klocków, wiedzy i talentu jak to zrobić lepiej. Co do dachu nad kabiną to amerykańskie wozy mają tam jeszcze więcej "śmieci" np pomarańczowe światełka. Przy okazji taka rzecz, której wcześniej nie wiedziałem: po tamtej stronie oceanu koguty są czerwone a nie niebieskie jak u nas.

Ja sam zauważyłem jeszcze brak lusterek. Postaram się to poprawić razem z kołami
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#9 Post autor: lugomina »

Piekny budynek! Super ten dach, caly pozalamywany we wszystkie strony i swietne okna i wbudowane baszty :) Jak to wstepna wersja zaledwie, to ja nie wiem jaka perfekcje stworzysz na wakacje :)

Wóz tez ladny.. A nie maja wysuwanych drabin na dachu w tej Ameryce czy co? :)
Ostatnio zmieniony 2009-03-26, 14:55 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Fistach

#10 Post autor: Fistach »

glaz_pimpur pisze:wozy mają tam jeszcze więcej "śmieci" np pomarańczowe światełka. Przy okazji taka rzecz, której wcześniej nie wiedziałem: po tamtej stronie oceanu koguty są czerwone a nie niebieskie jak u nas.
to ja wiem tylko chodzi mi o to że przekombinowałeś w sensie, że chciałeś za dużo upchnąć w jednym miejscu :)

No to fakt tam mają czerwone. Ale ogólnie koguty - zwłaszcza policji US - strasznie mi się podobają :)
glaz_pimpur pisze:Nie napisałem, że siedzą w kabinie w sprzęcie:) sprzęt jeździ w schowku w drugiej sekcji.
Ja wiem :) Przeczytaj co napisałem - nie pisałem przecież o strażakach w aparatach tylko o samych aparatach (a takowy składa się ze strażaka i z aparatu właściwego xD) które są w tych schowkach :)
Ostatnio zmieniony 2009-03-26, 15:15 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#11 Post autor: glaz_pimpur »

Poprawiłem koła, przy okazji podniosłem zawieszenie o 1 plate'a i dołożyłem lusterka. Lepiej?

Obrazek
lugomina pisze:Jak to wstepna wersja (budynku) zaledwie, to ja nie wiem jaka perfekcje stworzysz na wakacje :)
Ogólnie bryła budynku taka zostanie. Muszę za to ostro powalczyć z wykończeniem, zwłaszcza okien, chyba jednak poprawić basztę, powymieniać kupę niepasujących kolorem bricków. Ze względu na duże okna, przez które wszystko widać, muszę też zrobić cały środek. I mam też do zagospodarowania miejsce przed domkiem. Mało?:)

Dziękuję wszystkim za komentarze:)))
Ostatnio zmieniony 2009-03-29, 20:12 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#12 Post autor: lugomina »

glaz_pimpur pisze:Poprawiłem koła, przy okazji podniosłem zawieszenie o 1 plate'a i dołożyłem lusterka. Lepiej?
Teraz z kolei kólka jakby za male.. Bryla pojazdu zgrabna i mile obla, ale wyglada troche jakby te kóleczka za chwile mialy zniknac pod jej ciezarem ;-)
Ogólnie bryła budynku taka zostanie. Muszę za to ostro powalczyć z wykończeniem, zwłaszcza okien, chyba jednak poprawić basztę, powymieniać kupę niepasujących kolorem bricków. Ze względu na duże okna, przez które wszystko widać, muszę też zrobić cały środek. I mam też do zagospodarowania miejsce przed domkiem. Mało?:)
Phi, kosmetyka sama ;)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#13 Post autor: glaz_pimpur »

lugomina pisze:
Phi, kosmetyka sama ;)
Tak jak w realu: wykończenie budynku pochłania więcej czasu i kosztów niż postawienie ścian, decyduje też o tym czy będzie on ładny czy taki sobie.

Kółka są te same. Od początku pisałem, że mi się nie podobały pod spodem:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Fistach

#14 Post autor: Fistach »

Noi znacznie lepiej teraz jest - naprawdę. Chociaż faktycznie kółka o średnicy większej o 1 plate by się przydały ale takich nie ma więc trzeba używać tych:)

ODPOWIEDZ