[MOC] RTT-21 'Caterpillar'

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

[MOC] RTT-21 'Caterpillar'

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek

Z racji tego że mamy wiosnę, wszędzie robi się zielono itd, postanowiłem że zrobię zielony model. Oczywiście moje zasoby klockowe nie są zbyt bogate w zieleń, ale udało mi się zrobić model który jest choć w części zielony.

Jest to trzysekcyjny transporter cieczy niebezpiecznych™, potocznie nazywany Gąsienicą ze względu na kolor i sposób w jaki się porusza.

Widok ogólny:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Najwięcej przebojów było z kabiną. Wykorzystałem kabinkę z 4 Juniors, ale szybka z której korzysta ma nadruk. Nie bardzo mi to pasowało, więc obróciłem ją o 90 stopni. Wygląda to lepiej, ale minifig nie mieścił się w kabinie. Nie mieścił się w całości :>

Obrazek Obrazek

Ładunek to zbiorniki na ciecze niebezpieczne™. Zrobiłem je z airtanków. Z klocków które posiadam to właśnie one pasowały najlepiej do tej roli.

Obrazek Obrazek

Z ładunkiem i bez:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Każdy moduł ma zawieszenie kolebkowe. Pozwala to na stabilną jazdę podczas pokonywania nierówności:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galerie:

Brickshelf
flickr
MOCPages

Szczególne podziękowania należą się Jeracowi za namówienie mnie do użycia naklejek :)
Ostatnio zmieniony 2009-04-14, 17:57 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Gobbi

#2 Post autor: Gobbi »

Widze, że mały odpoczynek od Power Miners... zazdroszcze takiej ilości airtanków ;] bardzo mi się podoba, że w czymś takim małym jest jeszcze zawieszenie, no i naklejki bardzo sympatyczne. Tylko czemu minifig ma przed sobą klawiaturkę? :>

rh

#3 Post autor: rh »

No z naklejkami wygląda to coś o niego lepiej :)
Poza tym kabina z jednego wielkiego klocka - paskudztwo. Ogólnie dziwne coś, z naklejkami wyglądami nawet nawet ;)
Ale licząc stosunek rozmiar / cena to chyba jedna z najdroższych konstrukcji :P

PS: A gdzie PFy?! do mojego autobusu będącego 1/10 tego chciałeś wcisnąć, a tu nie ma?:P

PS2 EDIT:
Gobbi pisze:Tylko czemu minifig ma przed sobą klawiaturkę? :>
Zapewne dlatego, że to pojazd dla programisty, który najpierw musi sobie wklepać dokładnie trasę, a potem oprogramować zasady jazdy :D
Ostatnio zmieniony 2009-04-13, 11:36 przez rh, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

rh pisze:Gobbi napisał/a:
Tylko czemu minifig ma przed sobą klawiaturkę? :>
Zapewne dlatego, że to pojazd dla programisty, który najpierw musi sobie wklepać dokładnie trasę, a potem oprogramować zasady jazdy :D
Blisko. Na kierownicę nie było miejsca ;)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#5 Post autor: Sariel »

Longer, zrobiłeś najbardziej lanserski pojazd na LUGPolu - taki mały, a same airtanki to $60 do kupy. Szkoda że nie jest jeszcze chromowany, wtedy w ogóle mógłbyś trzymać go w skarbonce ;P

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:Longer, zrobiłeś najbardziej lanserski pojazd na LUGPolu - taki mały, a same airtanki to $60 do kupy.
Oj tam 60... One i tak niedługo pójdą na sprzedaż, wykorzystałem tylko chwilowy stan posiadania ;)
Sariel pisze:Szkoda że nie jest jeszcze chromowany, wtedy w ogóle mógłbyś trzymać go w skarbonce ;P
Prototyp miał za kabiną srebrne zbiorniki z 4 Juniors :P

rh

#7 Post autor: rh »

M_longer pisze:Prototyp miał za kabiną srebrne zbiorniki z 4 Juniors :P
Mówiłem byś jej dodał! To dopiero by był lans, paskudne jak cholera, ale lans jak się patrzy :D lepsze niż Golf po tuningu czy 18-latek w BMW 7 tatusia :D

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

rh pisze:Mówiłem byś jej dodał! To dopiero by był lans, paskudne jak cholera, ale lans jak się patrzy :D
No właśnie paskudne. Jakoś mi zielony z chromem nie pasował ;)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#9 Post autor: glaz_pimpur »

Miłe dla oka choć proste jak budowa cepa:) Z jednej strony bardzo "Longerowy" pojazd, a z drugiej zielony. Tym MOCem pokazałeś, że wiosna w pełni i nie wszystko, żeby było ładne musi mieć kupę bebechów w środku.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

glaz_pimpur pisze:Miłe dla oka choć proste jak budowa cepa:)
Tak. W sumie to tylko przy kabinie użyłem więcej SNOTu. Reszta jest budowana 'z góry na dół' ;)

Dodałem Gąsieniczkę na MOCPages, a co :D

http://www.mocpages.com/moc.php/111242

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#11 Post autor: spacelord »

Podoba mi się kabina i kolorystyka :)
Ale te białe beczki są stanowczo za małe - chyba fajniej by wyglądał gdyby tak coś zw dwa-trzy razy większego tam było...

ODPOWIEDZ