[MOC] Plac budowy - mini

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Belmondo
Posty: 64
Rejestracja: 2009-03-25, 08:10
Lokalizacja: Zawiercie/Wrocław
brickshelf: Belmondo

 

[MOC] Plac budowy - mini

#1 Post autor: Belmondo »

Witam.

Naszła mnie ostatnio ochota, żeby zbudować coś w mniejszej skali. Dzięki temu powstał mały plac budowy z trzema modelami maszyn. Koparka, jak pewnie zauważycie bazuje na nodze stwora z BIONICLE, który trafił do mojej kolekcji przy okazji ostatnich zakupów (nie, nie jestem fanem BIONICLE ;) kupiłem po prostu trochę używanych klocków i w nich się znajdował). Czwarty model - buldożer, nie zmieścił się już niestety na makiecie, a szkoda, bo myślę, że jest całkiem udany.

Obrazek

Na budowie, jak na budowie... zapiernicz taki, że nie ma czasu taczki załadować i trzeba z pustymi biegać :D Jak widać w dopiero co wykopywanym rowie od razu kładziona i zasypywana jest kanalizacja. Niestety teren jest trochę podmokły i w wykopie zebrała się woda, ale od czego mamy pompy.

Deep linki do zdjęć makiety:
1 2 3
i poszczególnych modeli:
4 5 6 7 8

Myślę, że zdjęcia pokazują wszystko dokładnie. Jak będę miał chwilę czasu do dorzucę jeszcze kilka fotek.

Pozdrawiam i czekam na komentarze.
Ostatnio zmieniony 2009-04-20, 12:51 przez Belmondo, łącznie zmieniany 3 razy.
"All men are equal 'till the victory is won
No color or religion ever stopped a bullet from a gun" - Thin Lizzy

rh

#2 Post autor: rh »

Co za, a co przeciw.
Zacznijmy od za:
- pomysł - w sumie ciekawy i ogólnie mało wyeksploatowany, same pojazdy często się pojawiają, za to sama budowa jednak jest rzadkością
- traktorek z ładowarką (czy jak to się zwie z przodu?) - fajny, klasyczny, chociaż trochę proporcje zachwiane
- ciężarówko-dźwig - mi się nie podoba położenie kabiny (centralne), ramię za małe (chociaż w sumie ok), a poza tym nawet nawet ;)

Przeciw:
- kolorystyka i zdjęcia - przy czarnym trzeba się potwornie natrudzić by poszczególne klocki były widoczne, tu niestety się to koszmarnie zlewa ... gdyby w tym dole dorobić jakieś szczegóły, ewentualnie inny kolor ziemi ... co do maszyn - w przypadku buldożerka widzisz cokolwiek w dolnej części zdjęcia, czy jestem ślepy?
- koparka z ramienia bionicla - pokracznie to wygląda, dużo lepsze by były metody klasyczne, czyli po prostu "hinge platey",

Ogólnie .. świetny pomysł, z wykonaniem trochę gorzej. Jest co dopracować, ale wtedy może być naprawdę udane ;)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Belmondo pisze:Myślę, że zdjęcia pokazują wszystko dokładnie.
Nie pokazują, bo tak jak to Rh zauważył, czarny się zlewa.

No popatrz; porównaj swoje zdjęcie buldożera z tym:

Obrazek

A ja tylko je rozjaśniłem i zwiększyłem kontrast...

A wracając do samej pracy; widzę że jest tam jednak więcej bioniclowych części (gąsienice zrobione z tych czarnych cosi wyglądają dość ciekawie) Jednak część modeli wymagałby poprawek.

W koparce wymieniłbym ramię na coś bardziej pasującego, choćby na jakieś plates/bricki z zawiasem.
Kabinę dźwigu rozciągnąłbym na 4s, teraz wygląda dziwnie. Brakuje tez kabiny przy wieży. Wiem że to microskala, ale na jeden stud mogłaby być.

Za to podoba mi się wykorzystanie korpusu z roboriders jako bloku silnika w buldożerze.

Popraw te kilka rzeczy i będzie dobrze ;)

rh

#4 Post autor: rh »

M_longer pisze:(gąsienice zrobione z tych czarnych cosi wyglądają dość ciekawie)
Właśnie! To mi się też spodobało a zapomniałem dodać :) W sumie wyglądają nawet lepiej niż takie zrobione z łańcucha. Trzeba by skorzystać z tego pomysłu kiedyś jeszcze :)
A ja tylko je rozjaśniłem i zwiększyłem kontrast...
I już o niebo lepiej widać :)

Awatar użytkownika
Belmondo
Posty: 64
Rejestracja: 2009-03-25, 08:10
Lokalizacja: Zawiercie/Wrocław
brickshelf: Belmondo

 

#5 Post autor: Belmondo »

Heh... ale szybkie odpowiedzi :D - dzięki wielkie za konstruktywne opinie. Odpowiadam na uwagi:

- kolorystyka:
nie będę narzekał, ale klocków mam naprawdę niewiele i co do czerni/szarości - wykorzystałem ok 60% posiadanych czarnych i 99% szarych, więc koloru "ziemi" nie mam szans zrobić innego. Chwilowo zakupy płytek i innych rzeczy nie wchodzą w grę, bo zbieram na Technic'owego buldka ;) Jeśli chodzi o jasność i kontrast - na moim monitorze (przy jasności i kontraście 50%) wszystko jest czytelne, ale skoro u innych nie jest tak dobrze to niebawem zmienię zdjęcia (M_longer - dzięki za wzór... dopasuję się jasnością).

- części z Bionicle:
często jest u mnie tak, że na podstawie pomysłu wykorzystania jednego klocka buduję cały model. Stworek z Bionicla zagościł u mnie przypadkiem i postanowiłem coś z niego zrobić. Pooglądałem "nogę" i stwierdziłem: "hmm... koparka" :D - tak zrodził się pomysł na cały MOC-yk. Z korpusem buldożera było podobnie... "co by tu... o buldożer".

- dźwig:
sam nie jestem z niego do końca zadowolony, więc pewnie coś pozmieniam (o kabinie bocznej sam myślałem) ale chwilowo wyprałem się z pomysłów... niech chwilkę na półce postoi, to coś się wymyśli. Skoro MOC-yk się w miarę podoba (na razie skomentowały 2 osoby :) ) to pewnie koparka też przejdzie metamorfozę, ale w niej chodziło głównie o pokazanie, że z Bionikla też coś można zrobić.

Serdeczne dzięki za opinie.
Ostatnio zmieniony 2009-04-20, 13:43 przez Belmondo, łącznie zmieniany 1 raz.
"All men are equal 'till the victory is won
No color or religion ever stopped a bullet from a gun" - Thin Lizzy

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

Belmondo pisze:M_longer - dzięki za wzór... dopasuję się jasnością).
IrfanView > Gamma na 2.0, kontrast na 40.

Ogólnie to z czarnym się czasem ciekawe rzeczy na zdjęciach robią...

rh

#7 Post autor: rh »

Belmondo pisze:że z Bionikla też coś można zrobić.
Można, można. Nawet jest jeden blog temu poświęcony i naprawdę są cuda z ich wykorzystaniem. A tak na serio - to przede wszystkim popraw te zdjęcia, a już będzie o wiele lepiej :) wiesz, dobra prezentacja kluczem do sukcesu :)

Awatar użytkownika
Belmondo
Posty: 64
Rejestracja: 2009-03-25, 08:10
Lokalizacja: Zawiercie/Wrocław
brickshelf: Belmondo

 

#8 Post autor: Belmondo »

Przerobiłem zdjęcia. Nie są teraz za jasne (chociaż to zależy od tego kto ma jaką jasność monitora ustawioną)?
"All men are equal 'till the victory is won
No color or religion ever stopped a bullet from a gun" - Thin Lizzy

rh

#9 Post autor: rh »

Belmondo pisze:Przerobiłem zdjęcia. Nie są teraz za jasne (chociaż to zależy od tego kto ma jaką jasność monitora ustawioną)?
Jak dla mnie jest świetnie :) W końcu porządnie widać, co tam wybudowałeś :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

Nooo... i teraz zdjęcia są dobre.
Teraz wywal to bioniclowe coś z koparki :P

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#11 Post autor: Mikolaj »

Spychacz jest fantastyczny! Tylko te "gąsienice" jakieś za wąskie się wydają...
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Nexus 7

#12 Post autor: Nexus 7 »

Bardzo fajny temat. Buldozer rewelacyjny. Koparka troche kontrowersyjna, jako pomysl ta Bioncle'owa czesc brzmiala niezle, ale w rzeczywistosci chyba jednak nie pasuje.
Zdjecia po poprawkach duzo lepsze.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#13 Post autor: Jerac »

Pierwsze widzę bionicle zintegrowane w pojazdach city w skali mikro. W buldożerze wyszło dobrze, ale w koparce be. Zbuduj ją po prostu od nowa. Zresztą zrezygnowałbym jednak z tych "gąsienic" w obu modelach, to się nie bardzo sprawdza, w przeciwieństwie do korpusu buldożera. Ogólnie jednak pomysł jest bardzo innowacyjny, nigdy o tym nie pomyślałem.

Dźwigowi tak jak longer wspomniał przydała by się kabina boczna i trochę uporządkowana kabina z przodu. Wystarczy żeby była szeroka na 4, bez jakiś specjalnych udziwnień.

Co to jest to coś w kształcie bricka 2x6 podnoszone przez dźwig? ;>

Awatar użytkownika
Belmondo
Posty: 64
Rejestracja: 2009-03-25, 08:10
Lokalizacja: Zawiercie/Wrocław
brickshelf: Belmondo

 

#14 Post autor: Belmondo »

Wiem, wiem ramie koparki wygląda nie najlepiej (choć podstawa, czyli stopa Bionicla już nie najgorzej). Niedługo to zmienię, chociaż jeszcze jeden MOC-yk mam do dokończenia, a na uczelni niestety się koła powoli zaczynają, no i pracować trzeba, żeby na dużego buldka zarobić ;D. Gąsienic nie zmieniam, podobają mi się takie, a że za wąskie... trochę wyobraźni - przecież to mikro!
Ostatnio zmieniony 2009-04-21, 09:30 przez Belmondo, łącznie zmieniany 1 raz.
"All men are equal 'till the victory is won
No color or religion ever stopped a bullet from a gun" - Thin Lizzy

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#15 Post autor: Jerac »

trochę wyobraźni - przecież to mikro!
Oj, podpadłes, i to srogo ;). Już mieliśmy tutaj takich co to się tłumaczyli w ten sposób.

Jeśli się da lepiej, a da się (technicowe łańcuchy, stare gumowe gąsienice na ten przykład), to tłumaczenie o wyobraźni wygląda dla mnie mniej więcej tak "kit z tym że jest źle, wyobraź sobie że jest dobrze".

Natomiast w zupełności wystarcza tłumaczenie "podobają mi się takie". I słusznie, budujesz przecież przede wszystkim dla siebie, komentarze ludzi na forum to przecież wyłącznie sugestie, nie rozkazy :)
Ostatnio zmieniony 2009-04-21, 10:06 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ