Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] U1450
Autor Wiadomość
pitrek02 

Wpisy: 880
Wysłany: 2009-04-26, 11:33   [MOC] U1450

Cześć, chciałbym Wam przedstawić (już po raz kolejny) moją nową ciężarówkę na zawody: Mercedesa Unimoga U1450.

Budowałem go ok. 2 miesiące z przerwami. Jest to całkowicie nowa konstrukcja, jednakże bazuje minimalnie na poprzedniku, na którego nie mogę narzekać. :P
Do napędu służy jeden PF XL, do skrętu PF medium. Przełożenie w przybliżeniu wynosi 5:72, jednakże jest szybszy od starego U1800, co mam nadzieje widać na filmiku. Waży ~ 2kg. Przedni most zamocowany jest na obrotnicy starego typu, tylny to zwykła kolebka.
Kabina w dużej mierze przypomina poprzednią, jednakże jest nieznacznie mniejsza i ma kilka nowych detali (lusterka, serki na masce i znaczek mercedesa).
Niestety, brakuje jeszcze wnętrza, ale obiecuję, że na zawody będzie już gotowe!

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to maszynka do wygrywania, jednakże mam nadzieje, że będzie w stanie pokonać cały tor ( z mniejszymi lub większymi problemami), na najbliższych zawodach w których będę brał udział, czyli w Chorzowie! :)

Film:

Galeria.

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam!

PS: Chciałbym podziękować moim kolegom z klasy, za wspaniałe zdjęcia, oraz SimonStormowi za nakręcenie filmu! :)
Ostatnio zmieniony przez pitrek02 2009-04-26, 11:36, w całości zmieniany 2 razy  

FastER 
Producent AGD

Wpisy: 180
Wysłany: 2009-04-26, 13:35   

Czy ja tam dobrze widzę bevele w zwrotnicach? Będzie popcorn ;) Zastąp je lepiej knobami.
Można prosić jakieś zdjęcia mostów? Szczególnie chodzi mi właśnie o przód (zwrotnice).
Wygląd: Hmm, wydawało mi się, że te Unimogi miały ,,kominy'' z boku, tuż przed linią przednich słupków. Brak mi troszkę foteli i całej reszty wypełnienia kabiny... Mogłeś też schować wieżyczkę PF... Ale ogólnie ciężarówka jest ładna, widać, że study nie muszą przeszkadzać i mogą elegancko wyglądać ;) Pozdrawiam.

pitrek02 

Wysłany: 2009-04-26, 13:47   

FastER napisał/a:
Hmm, wydawało mi się, że te Unimogi miały ,,kominy'' z boku, tuż przed linią przednich słupków.

U1450 mają je za kabiną.
FastER napisał/a:
Czy ja tam dobrze widzę bevele w zwrotnicach? Będzie popcorn ;) Zastąp je lepiej knobami.

Skoro nie pękają, to po co? Knoby zwiększą tylko opory... Jeżeli nie wierzysz mi na słowo, to zobacz filmiki z Kielc. Nic się z nimi nie działo (przynajmniej w moim wypadku ;) ).

FastER napisał/a:
Brak mi troszkę foteli i całej reszty wypełnienia kabiny...

Piotrek builder napisał/a:
Niestety, brakuje jeszcze wnętrza, ale obiecuję, że na zawody będzie już gotowe!

Dzięki za komentarz!
Ostatnio zmieniony przez pitrek02 2009-04-26, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  

mienso123 

Wpisy: 319
Wysłany: 2009-04-26, 14:18   

Wygląda na pewno ładniej od niektórych ciężarówek, jeździ też nieźle. Nic, tylko czekać na zawody :P

Bartex0805 

Wpisy: 197
Wysłany: 2009-04-26, 16:41   

Hmm Piotrek możesz napisać, co to za muza przygrywa w tle. Znam ten kawałek, ale nie mogę sobie przypomnieć kto to wykonuje i tytuł. Pojazd fajnie zrobiony dużo podobny do ostatniej twojej konstrukcji.

M_longer 
VIP

Wpisy: 5285
Wysłany: 2009-04-26, 16:49   

Bartex0805 napisał/a:
Hmm Piotrek możesz napisać, co to za muza przygrywa w tle. Znam ten kawałek, ale nie mogę sobie przypomnieć kto to wykonuje i tytuł.

Khy khy, Gorillaz - Feel Good Inc.

Piotrek, rób 6x6. 4x4 są nudne :D

pitrek02 

Wysłany: 2009-04-26, 16:53   

M_longer napisał/a:
Piotrek, rób 6x6. 4x4 są nudne :D

Tak, ale 6x6 zżerają dużo więcej części, a na to nie mogę sobie pozwolić. :)

Cieślu 
VIP
Do odciny!

Wpisy: 1223
Wysłany: 2009-04-26, 18:07   

Dla mnie bomba.Świetnie wygląda, dobrze jeździ ale jest moim zdaniem zbyt wolny. Jest prawie 2 razy wolniejszy od ciężarówek na przełożeniu 1:9. Wiem że chciałeś dużej mocy, ale na 1:9 też jest jej pod dostatkiem a prędkość zauważalnie lepsza. Ja bym mimo wszystko zmienił bevele na knoby nasmarowane np. tawotem. Wszystko powinno śmigać jak talala jeżeli dobrze wszystko umocnisz.

Pozdrawiam
MAN F2000
Iveco Powerstar

Ramzes 
Master of disaster

Wpisy: 395
Wysłany: 2009-04-26, 19:10   

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, że na takim przełożeniu tracisz nie mało na czasie.
Jak tylko zaoparzysz sięw knoby to śmiało zmieniaj na 1:9:)
A Trialówka wygląda ładnie, co prawda mógłbyś ten przedni, szary panel zamienić na zółty, ale nie będę się czepiał.
do zobaczenie w Chorzowie, jeśli wszystko dobrze pójdzie.
pozdrawiam

ManiekManiak 
VIP

Wpisy: 814
Wysłany: 2009-04-26, 23:11   

Galerię na BS chyba już wcześniej widziałem. Podoba mi się patent z kołami, kiedyś sam takie sobie złożyłem, a potem zobaczyłem, że nawet można na tym jeździć.
Niestety trzeba go przyspieszyć, jak nie będzie dawał rady na wyższym przełożeniu to mu parę gramów gdzieś ukradniesz i będzie lux. Generalnie ładny, tylko stołki trzeba wstawić:)

Lomero 

Wpisy: 355
Wysłany: 2009-04-26, 23:25   

No właśnie, na czym polega ten myk z kołami, bo jakoś nie mogę go rozszyfrować?

ManiekManiak 
VIP

Wpisy: 814
Wysłany: 2009-04-26, 23:37   

Felga z offroadera 8297 i opona 81.6. Fajny patent, koło wychodzi chyba troszkę większe niż standardowe 81.6, a jest węższe.

Cieślu 
VIP
Do odciny!

Wpisy: 1223
Wysłany: 2009-04-27, 13:09   

No i trzeba dodać że felga od Offroadera jest lepsza pod tym względem, że mieszczą się w niej zwrotnice. Do felgi od JG nie wsadzisz zwrotnicy ponieważ się nie mieści. Dodatkowo zdarza się, że zwrotnice trą o felgę jak je dociśniesz do mostu.
MAN F2000
Iveco Powerstar

pitrek02 

Wysłany: 2009-04-27, 16:22   

Rama unimoga poszła na żyletki. Dzięki uprzejmości Adriela, zdobyłem knoby, na których będzie bazować następny projekt.

Przedni most jest już gotowy! Zwęziłem o 2 st. poprzedni oraz zamiast pionowych ślimaków, dodałem zwrotnice. Straciłem trochę na prześwicie, ale mam nadzieje, że nie będzie to przeszkadzało podczas wyścigu. :)

FastER 
Producent AGD

Wpisy: 180
Wysłany: 2009-04-27, 16:30   

Noo, i to rozumiem ;) Nigdy do końca nie ufaj bevelom... ;P

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu