[MOC] U1450

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

[MOC] U1450

#1 Post autor: pitrek02 »

Cześć, chciałbym Wam przedstawić (już po raz kolejny) moją nową ciężarówkę na zawody: Mercedesa Unimoga U1450.

Obrazek

Budowałem go ok. 2 miesiące z przerwami. Jest to całkowicie nowa konstrukcja, jednakże bazuje minimalnie na poprzedniku, na którego nie mogę narzekać. :P
Do napędu służy jeden PF XL, do skrętu PF medium. Przełożenie w przybliżeniu wynosi 5:72, jednakże jest szybszy od starego U1800, co mam nadzieje widać na filmiku. Waży ~ 2kg. Przedni most zamocowany jest na obrotnicy starego typu, tylny to zwykła kolebka.
Kabina w dużej mierze przypomina poprzednią, jednakże jest nieznacznie mniejsza i ma kilka nowych detali (lusterka, serki na masce i znaczek mercedesa).
Niestety, brakuje jeszcze wnętrza, ale obiecuję, że na zawody będzie już gotowe!

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to maszynka do wygrywania, jednakże mam nadzieje, że będzie w stanie pokonać cały tor ( z mniejszymi lub większymi problemami), na najbliższych zawodach w których będę brał udział, czyli w Chorzowie! :)

Film:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QQnhUQXzLHg[/youtube]

Galeria.

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam!

PS: Chciałbym podziękować moim kolegom z klasy, za wspaniałe zdjęcia, oraz SimonStormowi za nakręcenie filmu! :)
Ostatnio zmieniony 2009-04-26, 11:36 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#2 Post autor: FastER »

Czy ja tam dobrze widzę bevele w zwrotnicach? Będzie popcorn ;) Zastąp je lepiej knobami.
Można prosić jakieś zdjęcia mostów? Szczególnie chodzi mi właśnie o przód (zwrotnice).
Wygląd: Hmm, wydawało mi się, że te Unimogi miały ,,kominy'' z boku, tuż przed linią przednich słupków. Brak mi troszkę foteli i całej reszty wypełnienia kabiny... Mogłeś też schować wieżyczkę PF... Ale ogólnie ciężarówka jest ładna, widać, że study nie muszą przeszkadzać i mogą elegancko wyglądać ;) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#3 Post autor: pitrek02 »

FastER pisze:Hmm, wydawało mi się, że te Unimogi miały ,,kominy'' z boku, tuż przed linią przednich słupków.
U1450 mają je za kabiną.
FastER pisze:Czy ja tam dobrze widzę bevele w zwrotnicach? Będzie popcorn ;) Zastąp je lepiej knobami.
Skoro nie pękają, to po co? Knoby zwiększą tylko opory... Jeżeli nie wierzysz mi na słowo, to zobacz filmiki z Kielc. Nic się z nimi nie działo (przynajmniej w moim wypadku ;) ).
FastER pisze:Brak mi troszkę foteli i całej reszty wypełnienia kabiny...
Piotrek builder pisze:Niestety, brakuje jeszcze wnętrza, ale obiecuję, że na zawody będzie już gotowe!

Dzięki za komentarz!
Ostatnio zmieniony 2009-04-26, 13:47 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#4 Post autor: mienso123 »

Wygląda na pewno ładniej od niektórych ciężarówek, jeździ też nieźle. Nic, tylko czekać na zawody :P

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#5 Post autor: Bartex0805 »

Hmm Piotrek możesz napisać, co to za muza przygrywa w tle. Znam ten kawałek, ale nie mogę sobie przypomnieć kto to wykonuje i tytuł. Pojazd fajnie zrobiony dużo podobny do ostatniej twojej konstrukcji.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

Bartex0805 pisze:Hmm Piotrek możesz napisać, co to za muza przygrywa w tle. Znam ten kawałek, ale nie mogę sobie przypomnieć kto to wykonuje i tytuł.
Khy khy, Gorillaz - Feel Good Inc.

Piotrek, rób 6x6. 4x4 są nudne :D

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#7 Post autor: pitrek02 »

M_longer pisze:Piotrek, rób 6x6. 4x4 są nudne :D
Tak, ale 6x6 zżerają dużo więcej części, a na to nie mogę sobie pozwolić. :)

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#8 Post autor: Cieślu »

Dla mnie bomba.Świetnie wygląda, dobrze jeździ ale jest moim zdaniem zbyt wolny. Jest prawie 2 razy wolniejszy od ciężarówek na przełożeniu 1:9. Wiem że chciałeś dużej mocy, ale na 1:9 też jest jej pod dostatkiem a prędkość zauważalnie lepsza. Ja bym mimo wszystko zmienił bevele na knoby nasmarowane np. tawotem. Wszystko powinno śmigać jak talala jeżeli dobrze wszystko umocnisz.

Pozdrawiam
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ramzes »

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, że na takim przełożeniu tracisz nie mało na czasie.
Jak tylko zaoparzysz sięw knoby to śmiało zmieniaj na 1:9:)
A Trialówka wygląda ładnie, co prawda mógłbyś ten przedni, szary panel zamienić na zółty, ale nie będę się czepiał.
do zobaczenie w Chorzowie, jeśli wszystko dobrze pójdzie.
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#10 Post autor: ManiekManiak »

Galerię na BS chyba już wcześniej widziałem. Podoba mi się patent z kołami, kiedyś sam takie sobie złożyłem, a potem zobaczyłem, że nawet można na tym jeździć.
Niestety trzeba go przyspieszyć, jak nie będzie dawał rady na wyższym przełożeniu to mu parę gramów gdzieś ukradniesz i będzie lux. Generalnie ładny, tylko stołki trzeba wstawić:)

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#11 Post autor: Lomero »

No właśnie, na czym polega ten myk z kołami, bo jakoś nie mogę go rozszyfrować?
Lomero

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#12 Post autor: ManiekManiak »

Felga z offroadera 8297 i opona 81.6. Fajny patent, koło wychodzi chyba troszkę większe niż standardowe 81.6, a jest węższe.

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#13 Post autor: Cieślu »

No i trzeba dodać że felga od Offroadera jest lepsza pod tym względem, że mieszczą się w niej zwrotnice. Do felgi od JG nie wsadzisz zwrotnicy ponieważ się nie mieści. Dodatkowo zdarza się, że zwrotnice trą o felgę jak je dociśniesz do mostu.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#14 Post autor: pitrek02 »

Rama unimoga poszła na żyletki. Dzięki uprzejmości Adriela, zdobyłem knoby, na których będzie bazować następny projekt.

Przedni most jest już gotowy! Zwęziłem o 2 st. poprzedni oraz zamiast pionowych ślimaków, dodałem zwrotnice. Straciłem trochę na prześwicie, ale mam nadzieje, że nie będzie to przeszkadzało podczas wyścigu. :)

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#15 Post autor: FastER »

Noo, i to rozumiem ;) Nigdy do końca nie ufaj bevelom... ;P

ODPOWIEDZ