[MOC] MAZ 537

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:A jakbyście chcieli mieć taki czas jak on, to może Was jeszcze po drodze poholować :P
A na końcu tego łańcuszka szczęścia znalazłoby się pewnie miejsce dla samego S. Zająca z jakąś pralką...

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#17 Post autor: Jerac »

Inna sprawa że jeśli wygra miażdżącą przewagą - a w sumie strzelam że tak będzie, bo znać się nie znam - to będzie chyba trzeba pomyśleć o jakiś limitach silników aby ograniczyć koszty, aby przypadkiem nie skończyło się tak że wygrywa trialówka najdroższa...

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#18 Post autor: FastER »

Limit budżetu na sezon, tak jak w F1 (bunt ferrari i reszty :P ).
Co do ciężarówki- musicie spodziewać się tego, że prowadzić ją będzie zdublowany Emilus :P
Bardzo fajna maszynka, właściwości terenowe zapewne na Twoim (czyt. wysokim) poziomie, masa- przeczytałem to dwa razy, bo nie dowierzałem! Brawo!
Wygląd- eee, fajnie, że gładki, estetyczny (wszystko ładnie wykończone, wieżyczki idealnie wkomponowane w całość) ale... No właśnie, ale. Nie podoba mi się, i już. Taka wielka, jeżdżąca pralka :P
Pozdrawiam i z niecierpliwością wyczekuję filmu, na którym to będę mógł zobaczyć to 8 kg klocków w ruchu i terenie :)
Jeszcze raz gratuluję!

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#19 Post autor: TT »

Jerac pisze:Inna sprawa że jeśli wygra miażdżącą przewagą - a w sumie strzelam że tak będzie, bo znać się nie znam - to będzie chyba trzeba pomyśleć o jakiś limitach silników aby ograniczyć koszty, aby przypadkiem nie skończyło się tak że wygrywa trialówka najdroższa...
Kolego bez przesady. Liczy się jakość nie ilość. Jakieś chore limity nie wchodzą w grę. Każdy robi to na co go stać, w każdym tego słowa znaczeniu.
A z wygraną to nie jest taka pewna niestety - jak co to na pewno nie z taką kolosalną przewagą. Zresztą przekonamy się za kilka godzin.
Ostatnio zmieniony 2009-05-16, 06:57 przez TT, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#20 Post autor: makorol »

Faaajnie... Mój rower jest tylko 2 razy cięższy. Jak go masz zamiar przytargać na rajd ? Super maszyna, aż się nie chce wierzyć, że działa. Jesteś szalony itp.

Czekam na film.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#21 Post autor: Pietruch »

Emil wiesz że budujesz SUPER ciężarówki, dzisiaj nie wygrałeś, ale według mnie gdyby nie te drobne problemy byłbyś na samej gorze czołówki, nawet na pierwszym miejscu. Nie słuchaj innych, zwłaszcza Arka. ;) To było mistrzostwo i tyle, szacunek Emil! Zmiażdżyłeś konkurencję!
Ostatnio zmieniony 2009-05-16, 20:35 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#22 Post autor: aro_kal »

Ano, zmiażdżyłeś. Głównie matkę Ziemię, kilka korzeni, granit i kilka diamentów. Pod taką masą to nawet powietrze pierw zmienia się w ciało stałe, a potem z łoskotem pęka.

A tak naprawdę to Twoja zabawka jest przedziwna, przedroga, przewielka. Twoje samochody to wiele godzin pracy, niesamowita innowacyjność, badanie nieprzetartych szlaków (czasem skutecznie, innym razem nie). Wszystko to, jak i rozmiary pojazdu i jego masa po prostu imponują. Musisz mieć korzenie zza wschodnią granicą...

Awatar użytkownika
V3speer
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-25, 12:42
Lokalizacja: Dobre Miasto

#23 Post autor: V3speer »

W sumie to jego monstrum powinno juz jeździć na paliwo a nie na prąd :P

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#24 Post autor: smyk »

V3speer pisze:W sumie to jego monstrum powinno juz jeździć na paliwo a nie na prąd :P
Na proszek! (Bryza Ekstra?)

Swoją drogą zastanawia mnie stosunek szerokość/długość. Udało się zachować proporcje oryginału?
Ostatnio zmieniony 2009-05-17, 12:19 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#25 Post autor: Emilus »

Smyk pisze:Swoją drogą zastanawia mnie stosunek szerokość/długość. Udało się zachować proporcje oryginału?
Pewnie, że tak Smyku. Mieści się (jeszcze, bo dziś nie mam siły na demontaż) w skali 1:12-1:14 (wasz ustalowny odgórnie przedział).
A to, że wygląda dziwnie for You... cóż, to nie Gazina Smyku, Mazy były wielkie we wszystkie strony.
Zębatki, też mi nie strzeliły, tak jak między innymi temu przyjezdnemu, co mieni się Arek - Stolica - aro-kal... Taki se przyjedzie, składa się na spółkę z 8 kolegami na pokój z kuchnią na Ursusie, a potem przed remizą opowiada, jak to tramwaje w centrum spać nie dają.....
Ostatnio zmieniony 2009-05-17, 16:07 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#26 Post autor: smyk »

Emilus pisze:
Smyk pisze:Swoją drogą zastanawia mnie stosunek szerokość/długość. Udało się zachować proporcje oryginału?
Pewnie, że tak Smyku. Mieści się (jeszcze, bo dziś nie mam siły na demontaż) w skali 1:12-1:14 (wasz ustalowny odgórnie przedział).
Bo się tak jeszcze zastanawiam, imponująca maszyna - do myślenia daje.

Taki standardowy przelicznik dla 1:13, to że 1 stud odpowiada 10 cm oryginału. Jeśli by się tego trzymać, wychodzi 29 studów szerokości i 91 długości. Jakby się udało urwać jeszcze te 3 study z szerokości, to myślę, że efektywność tej maszynki znacznie by wzrosła. Może nie rozbieraj jej jeszcze, tylko dopracuj? Odchudź?

Bo szkoda bestii :)

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#27 Post autor: aro_kal »

tak jak między innymi temu przyjezdnemu, co mieni się Arek - Stolica - aro-kal... Taki se przyjedzie, składa się na spółkę z 8 kolegami na pokój z kuchnią na Ursusie, a potem przed remizą opowiada, jak to tramwaje w centrum spać nie dają...
Stąpasz po bardzo cienkim lodzie. Następnym razem nie będę już taki miły.

PS. Zrzucamy się w siedmiu, a ósma jest moja żona. Cholerne tramwaje...

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#28 Post autor: Pietruch »

Ale może już starczy, bo jakoś tak niesmacznie się robi, nie wiadomo czy to nadal żarty czy też już nie.
Pozdrawiam,
Maciej

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#29 Post autor: aro_kal »

Wciąż, zarówno z mojej jak i Emilusa strony, żarty. Dobra Don Emilio - daję Ci spokój przez miesiąc ...
Ostatnio zmieniony 2009-05-17, 17:43 przez aro_kal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#30 Post autor: Emilus »

dzięki Arro-Bizzarro, ale nie róbmy już fałszywego szumu w temacie.

Dla zainteresowanych, maz chyba zostaje...
Chyba... Mnie trzeba jednak zmobilizować - w 10 minut rozwiązałem problem spadających kół i spadających opon. Szkoda, że nie przed rajdem...

Dokonał tego TT tak poza tym.

PS. DOstanie rabat na pralkę -S. Zając.

ODPOWIEDZ