8399 K-9 Bot

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rh

8399 K-9 Bot

#1 Post autor: rh »

Recenzja: [Space Police III] 8399 K-9 Bot

Wiecie co ... czasami mnie ten nasz oryginalny kraj zaskakuje. LEGO do nas albo dociera z potwornym opóźnieniem, albo nam pół świata zazdrości, że coś mamy, a oni nie. Wolę tą drugą wersję. A Real to już w ogóle inna historia…

Obrazek


1) Dane techniczne

Seria: Space Police II
Rok produkcji: 2009
Liczba klocków: 22 (25)
Liczba figurek: 1
Spis części:: jeszcze nie istnieje
Cena (oficjalna): Real – 10 zł,


2) Opakowanie i instrukcja

Kolejny prosty impuls. Swoją drogą dopiero po komentarzu przy poprzedniej recenzji zauważyłem, jak świetne są te pudełka. Szczególnie motyw z trzema dziurami po kulach jest genialny. Poza tym standardowo: z boku fig w skali 1:1, na drugim boku reklamy gry LEGO Space Police na Nintendo DS, a z tyłu informacja o groźbie połknięcia klocków.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
PS: Już się bałem, że smuga za „robo psem” to wina nieutrzymania aparatu – nie, tak jest na pudełku.


Instrukcja – typowa jedna karteczka rozmiaru około A5. Z jednej strony plan budowy, z drugiej reklamy pozostałych impulsów oraz LEGO Clubu.

Obrazek Obrazek


3) Klocki

Tym razem troszkę więcej niż w poprzednim impulsie z Space Police III. Klocków, wliczając w to części mini figa i zapasowe, jest 25. Ogólnie – nic wielce ciekawego.

Obrazek Obrazek Obrazek

PS: Jednak warto o jednej części wspomnieć.
Torso Mechanical, Battle Droid - 2 sztuki - koloru białego.
Obrazek



4) Minifig

Właściwie fig stanowi najważniejszą część tego (i nie tylko) impulsu. Tym razem mamy ciekawego kosmicznego policjanta. Przyznaję, że jak ujrzałem dokładniej tył torsu na zdjęciach, to zacząłem się zastanawiać, czy oby go dobrze złożyłem. Ale wyszło na to, że to coś, to nie mięśnie klatki piersiowej, a coś związanego z opancerzeniem munduru na plecach. Inną sprawą jest, że zmylił mnie ten telefon, czy radiostacja (kto to nosi na plecach?). Oprócz tego dostajemy butlę tlenową, ciekawy kask z czarną szybką. Ogólnie fig prezentuje się świetnie, a może się przydać także jako przedstawiciel GROMu, czy innych ugrupowań antyterrorystycznych.

Obrazek Obrazek


5) Model

Ponownie określenie model to zdecydowanie za dużo. Chociaż „robo pies” jest o niebo ciekawszy niż to coś, na czym się poruszał „zły” z Space Speedera. Co do samego modeliku, to wydaje mi się, że ruchome nóżki i główka mogą dodać trochę bawialności. Oprócz tego jeszcze mamy przymocowany na liftarmie pocisk albo działko (tak… technicowcy cieszcie się, macie i swój mały wkład w ten modelik). Ogólnie – przyjemne, białe, kosmiczne coś.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


6) Podsumowanie

Podobnie jak w przypadku poprzedniego impulsu z Space Police III – proste, dość ciekawe, świetny fig.


7) Bonus

Tak na sam koniec ... małe porównanie obu impulsów. Zdjęcia figów, a także modeli. Sami możecie zdecydować, który się Wam bardziej podoba. Ja nie żałuję, że je kupiłem, bo to coś kompletnie innego w mojej kolekcji, a szczególnie przy mojej pasji do City.
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-10-17, 07:55 przez rh, łącznie zmieniany 8 razy.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#2 Post autor: grevious27 »

Impuls prosty, ale ten mechaniczny pies jest super. Minifig fajny, ale wolałbym aby wraz z psem był cyklop :P
Why so serious?

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#3 Post autor: Piterko »

Krótkofalówka na plecach, prowizorka. Albo ma połączenie od tyłu kablem aż do twarzy.

Pomyliłem się - u mnie jest tesco, jest carefour jest lidl ale nie ma Reala :/

A robo pies jest urczy, podobnie jak policjant (z najlepszym miotaczem wszechczasów - mówcie co chcecie ale megafon nigdy nie zastąpi porządnego blastera ;P)

Jeszcze o minifigu - w zasadzie tors i jego tył przywodzi mi na myśl jakiś egzoszkielet. Fajnie, że Lego wymyśla coś zupełnie nowego :) Nada się również dla futurystycznego ninjy, albo - po prostu - żołnierza przyszłości.

Tak na marginesie - cyklop ma na imię "Snake". Gdyby połączyć to z egzoszkieletem mamy Snake'a z gier serii Metal Gear. Bo dla mnie tak wygląda ten policjant.

Piesek z kolei to łatwe źródło tych nowych tech-armów czy jak to się zwie. Nie za dobry jest jednak ten pocisk-pstryczek. Lepiej zastąpić go krótkim technic pinem z okrągłym zakończeniem. Jako permamentne działko prezentuje się lepiej.

25 klocków na impuls - ho ho, no proszę. W porównaniu z chociażby Pirate Survival to jest to coś.

Problemem takich szybkich recenzji jest pragnienie "ja to chcę bo nie mam tego". Cóż, zawsze ktoś może mi to podesłać pocztą a ja internetowo zapłacę. Ale czy jest sens? xD Może w Carefourze znajdę?

Fistach

#4 Post autor: Fistach »

rh pisze:(kto to nosi na plecach?)
nie na plecach tylko na pasku oporządzeniowym :) Nosi się tak czasem bo każdy nosi jak mu wygodniej, nie ma jakiś specjalnych wytycznych co do tego :)

Co do designu torsu to faktycznie, na pewno znajdzie zastosowanie wśród AFOLI "antyterrorystów" :) Duży plus za czarną - moją ulubioną - szybkę do kasku.

Idea psa-wojownika w ogóle mi się nie podoba i jakoś mi nie pasuje do LEGO. Ale z drugiej strony mamy już bajonikle, atakujące rekiny więc chyba najwyższy czas się przyzwyczaić ;)

Nigdy nie będę żałował że nie kupiłem cyklopa ;) Tego też nie kupię ale mimo wszysto znacznie lepszy impuls.

Dzięki za recenzę. Mogłeś jeszcze napisać skąd to ukradłeś :)

rh

#5 Post autor: rh »

Fistach pisze:Dzięki za recenzę. Mogłeś jeszcze napisać skąd to ukradłeś :)
Z reala :) taki hipermarket, w razie wątpliwości. Było ich dość sporo :)
Ale rachunek przy kasie nie był za ciekawy ...
Ostatnio zmieniony 2009-05-18, 21:29 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

lordofdragonss

#6 Post autor: lordofdragonss »

Zgadzam sie, ten impuls jest znacznie lepszy.
Ja tym razem zatakuje tego policjanta którego wiekszość chwali.
Moim zdaniem Kosmiczni Policjanci są.. zbyt małokolorowi jak na Minifigi. No nie, żeby tu odrazu róż, czy inny pomarańcz wsadzić, jednak srebrne wykończenia były by miłym futurystycznym akcentem. No ale plusem jest powrót butli z tlenem, i małych robocików.
Ostatnio zmieniony 2009-05-18, 21:32 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#7 Post autor: Ither »

mi się z kolei dużo bardziej podoba impuls z cyklopem ze względu na cyklopa właśnie :P Ten jakiś taki... psiak i policjant, ot tam takie. Ten policjant jest niemrawy, bezpłciowy. A Cyklop jest paskudny, ma niesamowity hełm i arcyciekawy tors.

rh

#8 Post autor: rh »

Ither pisze:mi się z kolei dużo bardziej podoba impuls z cyklopem ze względu na cyklopa właśnie :P Ten jakiś taki... psiak i policjant, ot tam takie. Ten policjant jest niemrawy, bezpłciowy. A Cyklop jest paskudny, ma niesamowity hełm i arcyciekawy tors.
Wiecie co ... nasuwa mi się jedno stwierdzenie:

Dla każdego coś miłego!

Chyba nawet pasuje do tych zestawów Space Police III :)
Ostatnio zmieniony 2009-05-18, 21:49 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

Chyba sobie kupię. Dla białych "łap", białych droidowych torsów, tego klocka 2x1 z klipem, bo pierwszy raz go widzę na oczy i dla trans zielonego stożka, bo mam tylko trzy i nie mogę zrobić większej balangi, bo nie mam z czego zrobić butelek po piwie.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#10 Post autor: Kirysowaty »

To jest naprawdę niezłe. Garstka dobrych części do greeblowania, tylko ten policjant jakiś taki za mało kosmiczny. Gdyby go na Ziemi umieścić, nikt by go nie odróżnił od najzwyklejszego AT. Zmienić hełm, więcej kolorowych przycisków na klacie i już więcej Space w Space. Piesek sam w sobie jest bardzo fajny, chociaż idea kosmicznych psów też do mnie nie przemawia.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#11 Post autor: Mikolaj »

Argh!
Ja chcę Space Police!
Kurcze, ta seria coraz bardziej mi się podoba.
Kirysowaty pisze:. Zmienić hełm, więcej kolorowych przycisków na klacie
Wg mnie jest dobry. Jedyne co bym ewentualnie zmienił to kask na ten nieprodukowany juz z CS.... ech, wiem, marudzę:)
Ostatnio zmieniony 2009-05-19, 12:58 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#12 Post autor: caro »

Czuje, że domeną Space Police III będą te świetne hełmy :P
Sam impuls jest bardzo przyjemny :) Pies prosty w budowie, ale za to efektowny :)
Powoli Astra GSI

Thangor
Posty: 71
Rejestracja: 2007-12-28, 00:06
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Thangor

 

#13 Post autor: Thangor »

Wspaniały jest ten torsik tylko raczej dla spece marines a nie dla policji :) natomiast trzeba przyznać że tak poważnie ubrany policjant nie pasuje ideowo do bardziej "kreskówkowego" kolorowego pieska.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#14 Post autor: Misterzumbi »

Ciekawostka.

Inspiracja modelu byl Bandit, pies Marka Stafforda, ktory jest odpowiedzialny za zestaw :)...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

kris kelvin

#15 Post autor: kris kelvin »

Misterzumbi pisze:Ciekawostka.

Inspiracja modelu byl Bandit, pies Marka Stafforda, ktory jest odpowiedzialny za zestaw :)...
Ma psa wielkości człowieka???? To mu nadał odpowiednie imię :D

ODPOWIEDZ