3826 Build-A-Bob

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

3826 Build-A-Bob

#1 Post autor: Scrat »

Obrazek


3826 Build-A-Bob

Czyli misja od administracji, po tym jak mnie brat wkopał... Dedykacja dla noriego za mojego paskudnego lenia ;)

1) Dane techniczne

Seria: SpongeBob SquarePants
Rok produkcji: 2006
Liczba klocków: 446
Liczba figurek: 0
MSRP: $30.00
Naklejki: bricklink
Wymiary pudełka (w cm): 28.5 x 38 x 7
Lista części: bricklink
lugnet, brickset, bricklink, peeron

2) Krótka historia

Bez bicia się przyznaję, że bajki nie znam. Fakt, widziałem parę odcinków i tyle. Niestety ciężko mi coś więcej napisać na ten temat, polecam poszperać samemu.

Zestaw zakupiony został w Görlitz (gdzie często z rh robiliśmy w wakacje zakupy, głównie klockowe), gdzie wypatrzyłem go wśród zestawów po przecenie. Decyzja, mimo tego, że nie znaliśmy spisu części, była szybka: bierzemy.

3) Pudełko i instrukcja
Tu będzie tylko parę słów. Pudełko nie dotrwało do recenzji, jakiś czas temu na polecenie mamy zostało zutylizowane, a później prawdopodobnie spalone. O ile pamiętam, sam osobiście je darłem na kawałki...

Instrukcja czytelna, z tyłu tradycyjnie spis części, a na początku typowe ostrzeżenia. Podobają mi się bąbelki u góry stron.

Obrazek Obrazek

4) Klocki

To co najciekawsze w tym zestawie, a więc:
Obrazek - 8 sztuk, Black Brick, Round Corner 2 x 2 Macaroni
Obrazek - 4 sztuki, Black Brick, Round Corner 4 x 4 Full Brick
Obrazek - 4 sztuki, Black Brick, Round Corner 4 x 4 Macaroni Wide with 3 Studs
Obrazek - 4 sztuki, Black Slope, Curved 6 x 1
Obrazek - 1 sztuka, Black Technic, Gear 36 Tooth Double Bevel
Obrazek - 1 sztuka, Dark Bluish Gray Tile, Decorated 1 x 4 with Knob, Dials and Train Throttle Pattern
Obrazek - 8 sztuk, Tan Technic, Brick 1 x 2 with Hole. Klocek może nie jest jakiś wyjątkowy, ale tanowy bardzo mi się podoba, na pewno przyda się do jakiejś kamieniczki.
Obrazek - 4 sztuki, Trans-Clear Minifig, Headgear Cook's Hat (Toque). W tym kolorze to można by kombinować z wykorzystaniem tego klocka jako lampa samochodu ;)
Obrazek - 2 sztuki, White Dish 8 x 8 Inverted with Medium Blue Circle with Black Center Pattern. Osobiście wolałbym te klocki bez nadruku, ale z naklejką...
Obrazek - 2 sztuki, White Minifig, Head (Plain) - Stud Hollow. Ja już ten klocek wykorzystałem. Pamięta ktoś bałwana z mojej walentynkowej miniatruki?
Obrazek - 1 sztuka, White Tile, Decorated 1 x 2 with Computer Keyboard Standard Pattern. Mi ta klawiatura dużo bardziej mi się podoba od starej.
Obrazek - 32 sztuki(!), Yellow Slope, Inverted 75 2 x 1 x 3. Bardzo podoba mi się ilość tej części w tym zestawie...

Tyle wg mnie najciekawszych klocków. Więcej na spisie części.

4) Model
Pierwszą rzeczą o jakiej chce napisać jest... Plankton. Można go potraktować jako nibyfiga. Zbudowany jest z trzech round bricków w kolorze sandgreen (do których jest przyklejona naklejka) i dwóch antenek.
Obrazek

Głównym modelem jest Sponge.
Obrazek Obrazek

Zobaczcie, jak ma świetnie wymodelowane buciki.
Obrazek

Jego ręce są ruchome i można zmieniać jego pozy.
Obrazek Obrazek
Ma też wymienny "otwór gębowy" :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Tak wygląda bez "otworu gębowego".
Obrazek

Ciekawy jest niezabudowany tył (co sprzyja w zabawie), w którym mieści się centrum sterowania, wykorzystywane przez Planktonidło.
Obrazek
Na górze znajduję się mechanizm, którym można poruszać gałkami ocznymi żółtka.
Obrazek
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YcpBJk8UQkU[/youtube]

Na dole zaś jest mechanizm do... plucia trans-clearowymi czapkami kucharzy, które robią za ślinę (w filmiku został wykorzystany inny kolor aby pocisk był lepiej widoczny).
Obrazek
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gSzhWM-01L0[/youtube]

5) Podsumowanie

Zestaw jak dla mnie jest świetny. Bardzo dobrze prezentuje się na półce (przeleżał u mnie parę miesięcy i nic nie zapowiada się abym go rozłożyć, podkradałem mu jedynie niektóre części), można też kogoś nim zaatakować. Polecam, jeśli ktoś z Was będzie miał okazję zdobyć do w jakiejś okazyjnej cenie, to warto go kupić.

plusy:
-prezencja
-klocki (32 odwrócone skosy!)
-świetnie wymodelowany
-Plankton!
-małe, ale sprytne mechanizmy

wady:
-nóżki lubią czasami odpadać
Ostatnio zmieniony 2009-10-17, 07:57 przez Scrat, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#2 Post autor: caro »

Świetne !!!!
Nawet nie wiedziałem, że taki model istnieje :D chętnie bym się na niego pokusił z racji... Części :D
Ale nie ukrywam, że na półce musi również dumnie się prezentować :)
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#3 Post autor: SeezSQ »

Chyba nie ma modelu który budzi większy uśmiech na moich ustach :)
a bajka spoko, dość absurdalna więc zależy kto co lubi,oglądać koniecznie po Angielsku (polski dubing zabija)!!
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#4 Post autor: aro_kal »

Śmieszne to. Moja sporo młodsza siostra uwielbia tę bajkę i czasami jak ja się na nią napatoczę to też chętnie zerknę. Polubiłem ją nawet. Uważam, że polski podkład jest niesamowity i lepszego w kreskówkach seryjnych nie słyszałem. Uwielbiam głos gąbki i wiewiórki, z takim dyskretnym seplenieniem.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#5 Post autor: caro »

aro_kal pisze:Moja sporo młodsza siostra
aro_kal pisze: Polubiłem ją nawet
Siostrę czy kreskówkę ? :D :)
Kreskówka sama w sobie jest śmieszna, polski dubbing jest nawet nawet bo niestety w dzisiejszych czasach to zwykle właśnie on zabija cały klimat.
Powoli Astra GSI

ODPOWIEDZ