[MOC] Warszawa 35

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

[MOC] Warszawa 35

#1 Post autor: Nexus 7 »

Kiedy jakis czas temu Kris pokazal swietna prace pt [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=9054&postdays=0&postorder=asc&start=0]Hotel[/URL] od razu poczulem inspiracje. Szybko ustalilismy z Krisem ze jego praca moze byc scenka z alternatywnej historii Warszawy lat 20 - 30. W takim tez duchu zbudowalem "dalsza czesc". Oto kolejna odslona Warszawy AD 1935. Za konieczne elementy uznalem stacje Warszawskich Tramwajow Podziemnych, slup ogloszeniowy, samochod na ulicy.

Jesli komus jeszcze spodobal sie pomysl alternatywnej historii Polski i budowania w klimacie lat 20 - 30 to mam pomysl jak to przekuc na wiekszy projekt.


Obrazek


WTP, stacja jest w pelni funkcjonalna, zejscia pod ziemie dzialaja i sa dokladnie zrobione choc wcale tego nie widac:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Slup:
Obrazek

Samochod:
Obrazek

Dziewczyny:
Obrazek

galeira ULICY
galeria SAMOCHODU

Kredyty:
Kris - inspiracja ogolna, slup ogloszeniowy
Ciamek - samochod ciezarowy
Zgrredek - dziewczyny
Ostatnio zmieniony 2009-05-28, 00:28 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Powalił mnie pomysł zrobienia budynku ze skrzynek.
Kamieniczki ładne jak zwykle, i konstrukcyjnie, i kolorystycznie. Miałbym może jakieś drobne uwagi, ale to byłoby czepianie się na siłę.
Nie uważam, że dziewczynki to zapożyczenie ode mnie, bo rozwinąłeś twórczo mój pomysł i powstała całkiem nowa jakość.

rasch22

#3 Post autor: rasch22 »

Bardzo klimatyczna ta scenka :) , sama koncepcja alternatywnej historii mi sie bardzo podoba :) a pomysl z tramwajami podziemnymi super :D

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

Fakt! Piekarnia jest czadowa! Reszta też się bardzo podoba. Nie wiem tylko czy tramwaj nie przypomina bardziej metro i pasuje do reszty epoki, ale w sumie się na tym nie znam. Dla mnie bomba. Lubię te klimaty.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

glaz_pimpur pisze:Nie wiem tylko czy tramwaj nie przypomina bardziej metro
Faktycznie mógłby być bardziej tramwajowy np taki:
Obrazek
Skoro to historia alternatywna to można pozwolić sobie na różne nieprawdopodobne pomysły.

kris kelvin

#6 Post autor: kris kelvin »

Nie no ten budynek ze skrzynek to istna rewelacja :)
W życiu bym nie wpadł na to, żeby coś takiego wymyśleć. No i ten znaczek WTP kapitalny.
Kolorystyka budynków też oko cieszy, sam muszę w końcu zrobić jakiś budynek piaskowo - brązowy. Nieczęsto zdarza mi się obejrzeć całą galerię.
Co do twórczego rozwinięcia, to można by spróbować zrobić metro/tramwaj podziemny w następnej edycji (jeśli takowa będzie) KZ. Trzeba by pokombinować i klocków trzeba będzie więcej, ale da się zrobić.
zgrredek pisze: Skoro to historia alternatywna to można pozwolić sobie na różne nieprawdopodobne pomysły.
Tak budując ten Hotel pomyślałem sobie o alternatywnej historii Polski. Warszawa stolicą światowego imperium nad którym słońce nie zachodzi. Stacja WTP Austerlitz (od zwycięstwa Polski w bitwie "Trzech cesarzy" - polski cesarz to Cesarz Polaków Poniatowski :D) I temu podobne klimaty.
Ostatnio zmieniony 2009-05-26, 07:23 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

crises

#7 Post autor: crises »

Bardzo ładnie wyszły Ci te wysunięte lub pochowane okna i wysunieta o jedną kropkę drewniana część z piekarnią. Dzięki temu bryła budynku nie jest monotonna. Śliczne plakaty. Pomysł na skrzynkowe ściany świetny, ale przede wszystkim ta część pozioma z dużych pudeł.

I jeszcze jedno pytanie, które pozwoli mi rozwiązać jeden z moich dylematów, który właśnie powstał podczas budowy. Czy te budynki mają tylne ściany?

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#8 Post autor: caro »

Nexus, znowu mnie powaliłeś. Kolejna świetna praca w Twoim wykonaniu.
Wiernie oddany klimat no i ta ciężarówka :) Mogłaby być osobnym MOC'em
Szczególnie podobają mi się te kręte schody w drugiej kamieniczce, to naprawde piękne kręte schody :P :D
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

kris kelvin pisze:Tak budując ten Hotel pomyślałem sobie o alternatywnej historii Polski. Warszawa stolicą światowego imperium nad którym słońce nie zachodzi. Stacja WTP Austerlitz (od zwycięstwa Polski w bitwie "Trzech cesarzy" - polski cesarz to Cesarz Polaków Poniatowski :D) I temu podobne klimaty.
Polska bez Krzyzaków, Szwedów, Hitlerowców i Sowietów...
Ach, rozmarzyłem się. Niestety Polska jest w takim miejscu Europy, że jesteśmy skazani na takie "przygody".
Przypomniało mi się ogłoszenie chyba z Dziennika Bałtyckiego, chyba z 81r. : "Zamienię położenie geograficzne na byle co - Polak".
Przepraszam za dygresję.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#10 Post autor: Mikolaj »

No, naprawdę wspaniałe!
mam nadzieję, że to nie ostatni owoc waszych wspólnych prac:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#11 Post autor: Robson »

Skżynki Żondzom !
Cb1100RR

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: Warszawa 35

#12 Post autor: lugomina »

Cudowne kamienice, Nexus!
Przepiekne, przepiekne po prostu budynki, zwlaszcza piaskowy - te framugi okien to czyste mistrzostwo! Jak prawdziwe :)

Natomiast co do hipotetycznej mody bede sie czepiac. Ja wiem, ze historia alternatywna itd. Ale ludziki paradujace bez kapeluszy, w okularach slonecznych typu Rayban, jeden rozchelstany, drugi w skorze motocyklisty? I panny tez z golymi glowami, w nowoczesnej bluzce z nadrukiem i z konskimi ogonami? W 35 szczytem elegancji byly krotkie, falujace wloski, z wianuszkiem loczkow ulozonych starannie wokol czola.. panowie zas mieli kunsztowne zaczeski na brylantynie. A jak nie, to kapelutki dla wszystkich panstwa i dokladnie zapiete guziczki od gory do dolu.
Ale dobrze, ze panny przynajmniej maja ponczochy, jak juz odslaniaja nogi, prawidlowo :)
Co do mody budowlanej tez nadmienie, ze szalala wtedy epoka Art Deco, czyli nie tak ozdobne kamienice z figlaskami, tylko bardziej uproszczone, geometryczne i monumentalne. Ale pewnie te sliczne budynki co widzimy, zostaly wybudowane wczesniej, prawda? :)

To tylko takie drobnostki anachronistyczne z mej strony. Nie umniejszaja w ogole pieknosci kamienic :)
Ostatnio zmieniony 2009-05-26, 14:29 przez lugomina, łącznie zmieniany 2 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Nexus 7

#13 Post autor: Nexus 7 »

Dziekuje za mile uwagi.

Skrzynki: zbudowanie "elewacji z drewnianych paneli" chodzilo mi po glowie od dobrego roku. I jak to na ogol bywa calkiem niedawno zupelnie przypadkiem postawilem dwie male skrzynki jedna na drugiej i ... eureka!

Tramwaj / metro: to co pokazalem to rzeczywiscie wyglada (i tak mialo wygladac) jak bardzo utylitarny w formie wagonik metra. W moim rozumieniu Tramwaje Podziemne to byla tylko nazwa, polski odpowiednik metra wlasnie.
kris kelvin pisze:to można by spróbować zrobić metro/tramwaj podziemny w następnej edycji (jeśli takowa będzie) KZ. Trzeba by pokombinować i klocków trzeba będzie więcej, ale da się zrobić.
Ostroznie! Poziom torow metra to min 12 - 15 brickow pod poziomem jezdni. Potrzeba duuzo klockow.
crises pisze:I jeszcze jedno pytanie, które pozwoli mi rozwiązać jeden z moich dylematów, który właśnie powstał podczas budowy. Czy te budynki mają tylne ściany?
Tylne tak, boczne nie. Kiedys robilem kamieniczki ze wszystkimi czterema scianami ale teraz oszczedzam na budulcu i bokow nie robie bo i tak nie widac.
caro pisze:Szczególnie podobają mi się te kręte schody w drugiej kamieniczce, to naprawde piękne kręte schody
No jasne, bo nie moje :-). Zywcem wziete z Market Street.
lugomina pisze:Ale ludziki paradujace bez kapeluszy, w okularach slonecznych typu Rayban
Oczywiscie! Powazne niedopatrzenie, sie poprawi. Kortki skorzanej bede jedna bronil, bomber jacket to przeciez wynalazek tamtej epoki.
lugomina pisze:W 35 szczytem elegancji byly krotkie, falujace wloski, z wianuszkiem loczkow ulozonych starannie wokol czola.. panowie zas mieli kunsztowne zaczeski na brylantynie. A jak nie, to kapelutki dla wszystkich panstwa i dokladnie zapiete guziczki od gory do dolu.
No tak ... tu jeszcze gorzej, nie mam nic na swoje usprawiedliwienie ...

rh

#14 Post autor: rh »

Kolejna niesamowita praca ...
Bardzo mi się podoba klimat i to, że w końcu coś jeździ po tych torach pod ziemią :) fakt faktem, że ten tramwaj zdecydowanie bardziej przypomina kolejkę :)

Natomiast budynki ...
- jak już wspomniane było - skrzynki są rewelacyjne jako ściany :)
- kombinacja Medium Blue i Dark Blue - pięknie to wyszło :)
- naklejka "piekarnia" - bardzo lubię te nasze rodzime akcenty :)

Piękna praca :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#15 Post autor: zgrredek »

Nexus 7 pisze:Tramwaj / metro: to co pokazalem to rzeczywiscie wyglada (i tak mialo wygladac) jak bardzo utylitarny w formie wagonik metra. W moim rozumieniu Tramwaje Podziemne to byla tylko nazwa, polski odpowiednik metra wlasnie.
Obstaję przy tym, że wsadzenie pod ziemię zwykłego tramwaju byłoby pomysłem bardziej "alternatywnym".

ODPOWIEDZ