[MOC] Zatoka Hiszpanów - kolonizacja etap 5 : o)

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Zatoka Hiszpanów - kolonizacja etap 5 : o)

#1 Post autor: Ciamek »

Przedstawiam 5-ty etap kolonizacji - Zatokę Hiszpanów

Nie mogłem się powstrzymać i "dokręciłem" piątą część przygód Hermana. Obiecuję, że więcej Karaibów na razie nie będzie.

Obrazek

XVII wiek. Wielki odkrywca i awanturnik, Herman Coldres, po udanej kolonizacji zbudował mały port handlowy w zatoce.


Tak naprawdę to dioramę tą zacząłem robić zanim jeszcze Nexus ogłosił swój konkurs. Dlatego pewnie się tak w niego wkręciłem - pasował do moich aktualnych zainteresowań. Miałem już wtedy gotowe prawie cały teren, wodę i budynki (jeszcze nie poustawiane). Z powodu konkursu musiałem wodę zdemontować. Po ostatnim etapie (4-tym) mogłem wrócić do dioramy i wreszcie ją dokończyłem.

W skrócie:
- zatoka z jednej strony otoczona skałami
- po lewej 2 magazyny z małym dźwigiem
- na środku główny pomost
- najwyższy budynek to rezydencja gubernatora - Hermana Coldresa
- na prawo jest gospoda / piekarnia
- po prawej, na skalnej wyspie znajduje się wieża - latarnia morska
- w tle jest dżungla

Aktualnie Herman Coldres wita delegację przybyłą z Hiszpanii - Książe, ksiądz / inkwizytor oraz jakiś lord. Przypłynęli tutaj oczywiście jakimś galeonem, a nie na tej szarej łódce : o)

Zapraszam na moją stronę - są podpisy pod zdjęciami!


Kilka zdjęć na zachętę:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#2 Post autor: Robson »

To jest naprawdę ładne choć bym jeszcze jakoś podpicował, wiem czepiam się ale nawet nie wiem jak to podpicować :)
Wiec jest dobrze :)
Cb1100RR

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Już cieszyłem się, że powstało w tym mięsiącu tyle ciekawych systemowych prac, że nie będę musiał doszukiwać się czegoś ciekawego w dziurawych klockach.
Już miałem swoich faworytów na MOC miesiąca.
No i masz! Pokazałeś taką pracę, że mam kłopot, którego z faworytów odrzucić.
Twoja praca jest świetna. Już na miniaturce widać że to karaibskie klimaty. Budynki i latarnia są piękne, ludziki świetnie podobierane. Genialny pomysł na zrobienie pomostu z drzwi.
Podziwiam kunszt i pomysłowość.
Ostatnio zmieniony 2009-05-31, 08:59 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Fistach

#4 Post autor: Fistach »

Świetna praca:) Dobrze, że wczoraj jej nie przeglądałem i zostawiłem sobie na dzisiaj bo siedzę teraz w pracy i leje jak z cebra to przynajmniej jest na co popatrzyć na monitorze:)

Ale wracając do MOCa.

Troszkę mniej dynamiki niż w poprzednich odcinkach no ale takie są oficjalne uroczystości. Budynki bardzo ładne, świetnie komponuje się DkRed z białym (ogólnie biały kolor strasznie mi się podoba ale to żółknięcie jest beznadziejne. Podoba mi się również urozmaicenie budynków. Przyznam się, że jak pierwszy raz zobaczyłem pracę (na miniaturkach) to myślałem, że to latarnia morska a nie nie wieża - to oczywiście żaden minus ale byłem nieco zaskoczony. Później czytam a to faktycznie latarnia - a gdzie jest jakieś światło?:) Świetna jest ta mała przystań przy tej latarni lubię takie smaczki. Zamek z piasku też ciekawie wyszedł.

Co bym dodał zmienił to myślę że tylko jakieś fale rozbijające się o nabrzeże skalne, tradycyjnie już wspomnę o tym, że dodałbym nieco Clear'owych lub TrBlue plate'ów na wodę. Oraz usunąłbym tą palmę z beczek. Pomysł fajny na jej wykonanie ale liście są po prostu za małe.

Jakoś wolę gwardzistów z hełmami z Imperial Armady. Ten parasol jakoś nie specjalnie mi się podoba.

Również tak jak Zgrredkowi, podoba mi się pomysł na wykorzystanie drzwi jako pomostu ale nie wygląda to jakoś przekonująco dla mnie. ALe pomysł sam w sobie jest super.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#5 Post autor: caro »

Zadbałeś o każdy szczegół ;)
Minusów nie przedstawie bo to nie moja dziedzina( no może gdyby cała makieta miała kierownice i 4 koła ;))
Budowla po prawej stronie przypomina mi prędzej wieże niż latarnie.
Podoba mi się rzeżba terenu, a szczególnie przejście koloru wody z ciemnego na jasny.

Niestety kompletnie nie podoba mi się parasol :P
Przez dłuższą chwilę szukałem zdjęcia, które odpowie mi na pytanie- co to jest?
Pasowałby tam parasol, ale z liści :D
Widzę, że romans w krzakach kwitnie ;)
Podsumowując, wiernie oddany karaibski klimat w fajnym stylu.
Gratulacje :D
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

Mi najbardziej się podoba:
a) wieża
b) ciemnoczerwony dach
c)molo z drzwi
No, i oczywiście ten korsarz z damą w ukryty w lesie:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#7 Post autor: Benny »

Bardzo przyjemne budyneczki :) No i rozbawił mnie młody zwiewający przed rozwścieczonym kurakiem :D

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#8 Post autor: Misaki »

Świetny MOC jak zresztą wszystkie pozostałe kolonizacji. Te karaibskie klimaty przypadły mi do gustu. Czekam na etap 6 ;)

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

Świetne :)
Potrafisz tak po staroświecku studować czy wykorzystać panele co w dzisiejszych snotowych czasach staje się zanikającą zdolnością.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#10 Post autor: pit »

Bardzo podobają mi się te Twoje dioramki. Mają taki fajny, spokojny klimat. Może to przez te ogromne ilości zieleni, nie wiem, ale zawsze oglądam wszystkie zdjęcia.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ciamek »

zgrredek pisze:Genialny pomysł na zrobienie pomostu z drzwi.
Oj, to akurat nie mój pomysł. Wydawało mi się, to dość popularnym rozwiązaniem... tak czy inaczej, nie wiem nawet komu za nie dziękować : o)
Druga sprawa, to że brakło mi tile 1x4 a nie chciałem obdzierać Galeonu. Pozostały mi tylko drzwi.
Fistach pisze:ogólnie biały kolor strasznie mi się podoba ale to żółknięcie jest beznadziejne.
O tak. Ja bardzo cierpię patrząc na te wszystkie zżółknięte elementy : o(
Fistach pisze:Później czytam a to faktycznie latarnia - a gdzie jest jakieś światło?
To taka prymitywna latarnia - na dachu jest palenisko i na noc rozpalają ogień : o)
(na ostatnim zdjęciu widać kawałek brązowego kabestanika)
Fistach pisze:Co bym dodał zmienił to myślę że tylko jakieś fale rozbijające się o nabrzeże skalne
Tu, przyznam się, chyba nieco pokpiłem sprawę.
Fistach pisze:tradycyjnie już wspomnę o tym, że dodałbym nieco Clear'owych lub TrBlue plate'ów na wodę.
A tu zrobiłem tak z premedytacją. Wydaje mi się, że upstrokaciło by to cały krajobraz.
Fistach pisze:Jakoś wolę gwardzistów z hełmami z Imperial Armady
Hm, ale przecież gwardziści takie właśnie mają. Chyba, że chodzi Ci o muszkieterów.
Fistach pisze:Ten parasol jakoś nie specjalnie mi się podoba.
Pasowałby tam parasol, ale z liści :D
Bo to jest oryginalny parasol hiszpański! : oP
A tak naprawdę to sobie zmontowałem taki klockowy parasol i pomyślałem, że szkoda go nie użyć.
kris kelvin pisze:Potrafisz tak po staroświecku studować czy wykorzystać panele co w dzisiejszych snotowych czasach staje się zanikającą zdolnością.
Może po prostu nie mam zdolności do SNOTowania i utknąłem w rozwoju na etapie kamienia łupanego : oP
pit pisze:Mają taki fajny, spokojny klimat. Może to przez te ogromne ilości zieleni,
Zielony uspokaja - lekarz mi zalecił.
; o)
pit pisze:ale zawsze oglądam wszystkie zdjęcia.
O, to liczy się na duży plus : o)


Dziękuję wszystkim za komentarze : o)
A teraz dość sielanki - postaram się dokończyć Shermana : o)
Zdrufko, Ciamek

Fistach

#12 Post autor: Fistach »

Obrazek

Ciamku mówię o tych hełmach z podserii pirackiej Imperial Armada:) Chodziło mi oczywiście o kompanię reprezentacyjną:)
Ostatnio zmieniony 2009-05-31, 19:10 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#13 Post autor: rh »

Przepiękne!

+ woda - strasznie mi się podoba połączenie zwykłego niebieskiego z medium blue, a do tego wymodelowanie studami i nierównościami .. rewelacja :)
+ wieża/latarnia zrobiona z paneli - faktycznie w dobie obecnego snotu rzadko spotykane, ale wyszło to ślicznie,
+ dachy i wstawki z dark red - niesamowicie to wygląda :)
+ bogactwo figów - jak zwykle :)

- nie przyniesiesz tego na żadną integrację i nie będzie jak tego zobaczyć na żywo :(


A z resztą co tu pisać - piękne i tyle :)

Awatar użytkownika
groblas
Posty: 48
Rejestracja: 2009-05-27, 21:21
Lokalizacja: Poznań

#14 Post autor: groblas »

Po prostu kapitalnie bardzo mi się ta diorama podoba wiele ciekawych pomysłów i te kurczaki (o ile się nie mylę ) są bardzo ciekawe i dodają smaczku :D Poza tym jestem fanem piratów i bardzo się me serce raduje widząc takie krajobrazy. Pozwoliłem przejrzeć sobie twoja stronkę i muszę przyznać ze pirackie scenki są przepiękne oby tak dalej. Ahoj i czas szykować się do kolejnego abordażu.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#15 Post autor: lugomina »

Sliczna zatoka! Brawo Ciamek!
Jakie piekne ciemnoczerwone dachy z jumperow.. i tyle bialych lukow.. i pomosty i plaza i ludziki..
Rozumiem, ze bede mogla na to zaglosowac jako Moc Miesiaca? :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ