[MOC] Wenecja

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Wenecja

#1 Post autor: crises »

Zbudowałem sobie Wenecję. Niektóre rzeczy musiałem zmienić (na przykład dachówki nie są czerwone), ale realizm doganiam użyciem prawdziwej wody. Gazowanej, butelkowanej na dodatek. Zastanawiam się z jakiego barwnika skorzystać, żeby było niebiesko, ale żeby nie zapaskudzić klocków, bo teraz wody za dobrze nie widać.

Obrazek

Kilka innych ujęć:
Obrazek Obrazek Obrazek

Brickshelf (za czas jakiś)
Flickr (już)

Pozdrawiam,
crises


EDIT:
Zrobiłem niebieską wodę. Teraz przynajmniej ją widać.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-06-05, 23:22 przez crises, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#2 Post autor: mienso123 »

A gdybyś spróbował wyłożyć dno niebieskimi kaflami, a dopiero potem zalać?

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#3 Post autor: caro »

No,no no :) Piękne budynki. Gondola też niczego sobie, ale czy ona szoruje po dnie ? Gdzie podziała się woda ? Mówię oczywiście o klockowej wodzie :P
Powoli Astra GSI

meitner99

#4 Post autor: meitner99 »

Bardzo ładna ta Wenecja tylko trochę przecieka ;)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

Świetny pomysł.
Sam ostatnio myślałem, nad jakąś "Wenecją" ale nie pomyślałem o prawdziwej wodzie ; o)
Fajny gondolier : o)
mienso123 pisze:A gdybyś spróbował wyłożyć dno niebieskimi kaflami, a dopiero potem zalać?
Albo nawet zwykłymi plate?
meitner99 pisze:Bardzo ładna ta Wenecja tylko trochę przecieka
Właśnie, nie przecieka Ci? : o)
Jak byłem mały i się bawiłem w basen to coś mi nie za dobrze szło pamiętam : o)
Zdrufko, Ciamek

meitner99

#6 Post autor: meitner99 »

Na pierwszym zdjęciu w "innych ujęciach" widać, że raczej tak

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#7 Post autor: caro »

Zawsze pozostaną przeciekalnymi klockami lego :)
Powoli Astra GSI

Nexus 7

#8 Post autor: Nexus 7 »


Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

Moja pierwsza myśl: "No fajna ta Wenecja, tylko po co ten murek?" Dopiero potem doczytałem się, że wewnątrz jest woda.
Pomysł by wykorzystać prawdziwą wodę jest nowatorski, ciekawy, wręcz genialny i... nie w pełni wykorzystany. Przede wszystkim dlatego, że nie widać od razu, że to jest woda. Poza tym przy tak płytkiej wodzie, pomimo zabarwienia, i tak będzie prześwitywać dno.
Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby zrezygnować z murka, dobudować jeszcze jedną kondygnację piwniczną i całość wstawić do większego zbiornika z wodą. Można nawet zrobić zbiornik prowizoryczny z jakiejś folii. Wodę można zabarwić plakatówkami; powinno się zmyć z klocków bez problemu. Kolor wody najlepiej jakiś szarobury. Taki jaki jest po płukaniu pędzli z wielu kolorów powinien być w sam raz.
No ale dosyć już tej hydrologii. Teraz o budynkach. Obydwa są bardzo ładne. Świetne są te wąskie okna. Patent do zapamiętania. Ładne boniowanie narożników. Dobrze, że nie dałeś zbyt wielu ozdobników, bo czasem legowe domki wyglądają przez to jak komunijne torty.
I tylko dwa małe "ale". W pierwszym budynku nie bardzo widzi mi się ta przezroczysta ściana na balkonie. W żadnym budynku nie ma szyb, więc i tu mogłoby ich nie być. A w drugim budynku przeszkadzają mi kominy nad oknami. Komin to nie jest ozdóbka na dachu, tylko konstrukcja, która idzie przez wszystkie kondygnacje od piwnicy aż po dach. Jeżeli już bardzo chciałeś, żeby były w tym miejscu, to powinny być między oknami.
Bardzo ładny jest łącznik między domami i gondola. A gondolier ma kapelusz z... kolejowego koła? Pomysł na kapelusz genialny.
Dodałbym jeszcze gdzieś japońskiego turystę z aparatem.

crises

#10 Post autor: crises »

mienso123 pisze:A gdybyś spróbował wyłożyć dno niebieskimi kaflami, a dopiero potem zalać?
caro pisze:Gdzie podziała się woda ? Mówię oczywiście o klockowej wodzie :P
Ciamek pisze:Albo nawet zwykłymi plate?
Jakoś tak wyszło, że praktycznie nie mam niebieskich płytek, a na pewno nie tyle, żeby to wszystko wyłożyć. Nie mówiąc już o kafelkach. Stąd moja żonka wpadła na pomysł zwykłej wody.
caro pisze:Gondola też niczego sobie, ale czy ona szoruje po dnie
Jednym, przezroczystym round platem.
meitner99 pisze:Bardzo ładna ta Wenecja tylko trochę przecieka ;)
Ciamek pisze:Właśnie, nie przecieka Ci? : o)
meitner99 pisze:Na pierwszym zdjęciu w "innych ujęciach" widać, że raczej tak
No troszkę przepuszcza. Jednak na tyle wolno, że kilka zdjęć udało się zrobić.
zgrredek pisze:Poza tym przy tak płytkiej wodzie, pomimo zabarwienia, i tak będzie prześwitywać dno.
zgrredek pisze:Wodę można zabarwić plakatówkami; powinno się zmyć z klocków bez problemu. Kolor wody najlepiej jakiś szarobury. Taki jaki jest po płukaniu pędzli z wielu kolorów powinien być w sam raz.
Szukam barwnika, który nie zabrudzi klocków. Efekty poszukiwań przedstawię za czas jakiś na nowych zdjęciach.
zgrredek pisze:Ładne boniowanie narożników.
Boniowanie powiadasz. Ciągle się człowiek uczy nowych słówek :-)
zgrredek pisze:Dobrze, że nie dałeś zbyt wielu ozdobników, bo czasem legowe domki wyglądają przez to jak komunijne torty.
Mniej znaczy więcej, ale jak to trudno w praktyce zastosować. Pomagało inspirowanie się prawdziwymi budynkami.
zgrredek pisze:W pierwszym budynku nie bardzo widzi mi się ta przezroczysta ściana na balkonie. W żadnym budynku nie ma szyb, więc i tu mogłoby ich nie być
Z tą scianą to się zgodzę. Chyba trzecie okno byloby lepsze.
zgrredek pisze:A w drugim budynku przeszkadzają mi kominy nad oknami. Komin to nie jest ozdóbka na dachu, tylko konstrukcja, która idzie przez wszystkie kondygnacje od piwnicy aż po dach. Jeżeli już bardzo chciałeś, żeby były w tym miejscu, to powinny być między oknami.
Muszę sprawdzić w albumie, na którym się wzorowałem. Wydaje mi się, że kominy jakoś tak dziwnie były.
zgrredek pisze:Bardzo ładny jest łącznik między domami i gondola. A gondolier ma kapelusz z... kolejowego koła? Pomysł na kapelusz genialny.
Tak to jest koło, z kawałkiem muliny.
zgrredek pisze:Dodałbym jeszcze gdzieś japońskiego turystę z aparatem.
Też o tym pomyślałem, ale w końcu turysta się gdzieś zawieruszył.

Dzięki za komentarze i sugestie. Jak będę miał zdjęcia z barwnikiem, to pokażę jak wyszło.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

Pomysł świetny, i chyba mam nawet pomysł jak go troszkę udoskonalić. Zbuduj zewnętrzny mur dwuwarstwowo, tak aby między wewnętrzną a zewnętrzną warstwą był jeden stud pustej przestrzeni. Następnie, postaw całą makietę na folii, i podwiń ją do góry tak aby opierała się na zewnętrznej części muru i przytnij do odpowiednich rozmiarów. Jak już nie będzie wystawać, złącz oba mury za pomocą płytek, zasłaniając dziurę i przy okazji mocując folię. W ten sposób będziesz mieć nieprzeciekający - i co ważniejsze niewidoczny - foliowy basenik. Aby całość dało się przenosić, można by zbudować prostą technicową kratownicę na której wszystko stoi - folia leżała by na niej, a makieta na folii.
Ostatnio zmieniony 2009-06-03, 09:57 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

pfolti
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-19, 22:00
Lokalizacja: Śrem/Poznań
brickshelf: pfolti

 

#12 Post autor: pfolti »

Co do barwienia wody można by spróbować użyć preparatów do akwariów ;> Oczyszczają wodę z chloru i dają takie zielonkawo-niebieskie zabarwienie. Nie wiem niestety jak to działa na klocki. Co do Wenecji to wszystko w najlepszym porządku !

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

pfolti pisze:użyć preparatów do akwariów
Myślę, że tu woda powinna być jak najmniej przezroczysta, żeby nie było widać dna.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#14 Post autor: Mikolaj »

crises pisze:Zastanawiam się z jakiego barwnika skorzystać, żeby było niebiesko
Kup sobie sok z granatu :D
Ładne domki, super pomysł.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#15 Post autor: lugomina »

O sole mioooooo!!!
Bardzo ciekawy pomysl. Czy inspirowal Cie pewien zestaw IJ pod tytulem poscig w Wenecji? :)
Kapelusik z kola kolejkowego przepiekny! Ze tez Ci sie chcialo wiazac te mulinke :)

Wody rzeczywiscie nie widac, trzeba ja zafarbowac na buro, jak pisze Zgredek.
Zamiast niebieskich plytek czy kafli mozesz Crisesie przeciez zbudowac scianke ze zwyklych, niebieskich klockow i polozyc ja na plask :)

Co do calej dioramy, troche ciasno tam - wiecej domow niz wody..
Brakuje mi troche wiecej choragiewek i tych slupkow kolorowych :) W Wenecji sa tez wieksze mosty, pod ktorymi przeplywaja gondole.
Ostatnio zmieniony 2009-06-03, 14:56 przez lugomina, łącznie zmieniany 2 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ