[MOC] PAKER

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Koval

[MOC] PAKER

#1 Post autor: Koval »

Obrazek
Witam, jest to mój pierwszy MOC od 6-7lat, a na pewno pierwszy MOC technic. Kilka słów co to w ogóle jest, no więc jest to robot, który wyciska na klate a obok jego prywatny trener :>. Skąd pomysł na takiego MOC`a? Nie mam żadnych kół, więc wszelakie pojazdy na kołach odpadły, a że lubię roboty to padło właśnie na to.
MOC już od jakiegoś czasu "dojrzewa" na półce, przez sesje ale udało mi się znaleźć trochę wolnego czasu, by go zaprezentować. Co do samych zdjęć, niestety robione były komórką bez statywu, filmik również robiony komórka, niestety nie mogę w obecnej chwili zorganizować lepszy sprzęt.
Dane techniczne:
1x PF XL
1x BB
1x PF IR
1x IR TX
Obrazek

Zdjęcia w pozycji stojącej (w galerii) robota. Główną pozycją tego MOC`a jest jednak, leżenie na ławeczce.

Robot wyciska max 270g, z tą sztangą więcej nie da rady, myślę że 400-500g dałby rade unieść.

Link do Galeri

Link do Filmika (Zauważyłem że w filmikach, a w szczególności w technic MOC`ach dominują "ciężkie brzmienia", toteż nie chcąc się wyłamywać tej "niepisanej zasadzie"?również wyciągnąłem jakiegoś szarpidruta:D.)
P.S Z uwagi iż jest to mój pierwszy MOC od dawien dawna proszę o wyrozumiałość :P.
Ostatnio zmieniony 2009-06-27, 22:43 przez Koval, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#2 Post autor: caro »

Pomysł rewelacyjny. Ile ten robot wyciska na klate ?
Nie da się, żeby robił to na przemian. Np Raz wolniej, raz szybciej ?
Powoli Astra GSI

Koval

#3 Post autor: Koval »

Robot ma 1 stałe tempo podnoszenia, a co do ciężaru sztangi to bardziej na pokaz. Chociaż pokusiłem się dać mu zamiast sztangi, gryf od hantla ważący 1kg :D... ślimak mało mu głowy nie urwał :>. Wsadzałem do sztangi baterie zwiększając obciążenie i dawał rade, niestety nie wiem ile to ważyło ale postaram się zważyć sztangę z maksymalnym obciążeniem.

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#4 Post autor: FastER »

Super! Bardzo fajny pomysł!
Jedyna rzecz, która mnie tutaj razi, to podnoszenie rąk. Powinny unosić się one na szerokość, a nie wzdłuż ciała robota. Wyglądało by bardziej realistycznie ;]
Ale poza tym jest świetnie!
Bardzo udany debiut :D

Awatar użytkownika
Mistrz Podziemi
Posty: 89
Rejestracja: 2009-03-27, 13:58
Lokalizacja: Częstochowa

#5 Post autor: Mistrz Podziemi »

Ciekawy pomysł i właśnie ten pomysł się tu liczy! Oby tak dalej.

Ja również mam ten żółty zestaw XXL - widzę z niego łapki i oczka. Nawiasem mówiąc z klocków da się wycisnąć wiele, jeden XL może z logiczna prędkością napędzić nawet 5-6kg pojazd. Miałem o niego obawy ale sobie radził (tyleż samo driving ring i podwojony dyfer).
"Osłony na 30%!" - krzyczy technik.
"Przekieruj moc z wentylatorów w klozecie." - odpowiada dowódca.

Koval

#6 Post autor: Koval »

W początkowej fazie budowy robot miał unosić ręce na szerokość, niestety miałem pewne problemy z tym i gdy stawiałem MOC`a w pozycji stojącej wyglądał komicznie z rękoma uniesionymi a nie przy ciele. Co do realizmu, to ćwiczenie, które wykonuje jest podobne do tych, które się wykonuje na triceps. Łapki tylko skróciłem bo tamte za duże były, niestety posiadam tylko zestawy 8277 i 8275 z technica wiec za dużo nie mogę :/. Dzięki za docenienie pomysłu.
Ostatnio zmieniony 2009-06-06, 22:33 przez Koval, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ