[MOC] Do ataku !!!

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Do ataku !!!

#1 Post autor: zgrredek »

Figurki Don Kichota, Sancho Pansy i ich rumaków stały na moim warsztacie już od końca września. Żeby przedstawić ich publiczności trzeba było tylko dorobić jakieś tło. Wciąż coś stawało mi na przeszkodzie. A to jakiś konkurs, a to jakiś pomysł domagający się natychmiastowego urzeczywistnienia, a to brak czasu, albo zwykłe lenistwo. No w końcu zebrałem się w sobie i podjąłem ten tytaniczny wysiłek. Przy okazji figurki i wierzchowce uległy drobnym poprawkom co wyszło im na lepsze.

Obrazek

Brickshelf

Flickr

Dla niecierpliwych

2 3 4 5 6
Ostatnio zmieniony 2009-06-07, 15:33 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

Osioł ma świetną pozycję! : o)
Znów świetna dynamika <brawo>
Fajna perspektywa z wiatrakiem.

Nie podoba mi się Sancho, a dokładniej jest dla mnie za wysoki, a jeszcze dokładniej to ma za długie nogi : o)

EDIT:
Aaa, no i świetny drzewokrzak. Tylko nie wiem czy to z batów są te pnącza czy z czego?
Ostatnio zmieniony 2009-06-07, 12:19 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#3 Post autor: tomey »

Ciekawa scenka. Sancho faktycznie zbyt wysoki. I chyba nasz błedy rycerz powinien mieć bardziej przyjazną buźkę starego głupca :)
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#4 Post autor: misiek »

Ciamek pisze: Nie podoba mi się Sancho, a dokładniej jest dla mnie za wysoki, a jeszcze dokładniej to ma za długie nogi : o)
dokładnie, Sancho to powinien być taki sympatyczny grubasek :) całość świetnie się prezentuje, bardzo fajnie uchwycona perspektywa i zwierzęta też ładnie Ci wyszły. Gratuluje
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Ciamek pisze:ma za długie nogi
tomey pisze:Sancho faktycznie zbyt wysoki.
misiek pisze:Sancho to powinien być taki sympatyczny grubasek
Testowałem różne wersje. W pierwszej Sancho jechał na osiołku, ale ta wydała mi się ciekawsza. Myślałem też, żeby Sancho był zwykłym minifigiem, ale wtedy był za niski w porównaniu do osiołka. Próbowałem dorobić Sancho brzuszek, ale nie wyszło to ładnie.

kris kelvin

#6 Post autor: kris kelvin »

Wygląda naprawdę świetnie i do jednego co bym się przyczepił to tak jak reszta do wysokości wiernego Sączy Pącze :D
Świetnie wygląda ten wiatrak w oddali :)

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

RE-WE-LA-CJA!

#7 Post autor: Mr.Z »

Mogłeś Zgrrredku nic nie podpisywać - scenka mówi sama za siebie.
Może jedynie kłapouchy powinien być z szarych klocków, nie brązowych?
Pozdrawia-M.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#8 Post autor: lugomina »

O-sio-lek! O-sio-lek!
Zgredku, po raz kolejny udowadniasz, ze jestes mistrzem fauny legowej! Klapouszek jak zywy, Don Kiszony jak zywy (z pieknym rumakiem), cala scenka dynamiczna, krajobraz posiada glebie i od razu widac, co scena przedstawia..

A teraz apel..
Koniecznie pogrubic Sączy Pącze! Pączek musi nadejsc!
Moze jego pekaty tulow da sie zrobic z beczki albo z kwadratowego klocka?

Btw. Zgredku, czy moglbys robic zdjecia na bialym tle a potem dopiero doklejac im niebo w komputerze? To tlo zniebieszcza caly obraz.. (to tylko taki maly szczegol, scena i osiolek i tak piekne, nawet gdyby osiolek byl w kolorze trans pink :)
Ostatnio zmieniony 2009-06-08, 00:06 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

Trochę obawiałem się jak przyjmiecie tę kameralną pracę, na której nie dzieje się tyle co na poprzednich. Cieszę się, że pomimo wysmukłego Sanczo jednak się podoba.
Ciamek pisze:Aaa, no i świetny drzewokrzak. Tylko nie wiem czy to z batów są te pnącza czy z czego?
Wykorzystałem tu baty Indiany. W zamyśle miało to wyglądać trochę inaczej, ale straciłem cierpliwość, bo baty nie lubią być rozciągane i niczym sprężyny, co chwila wyrywały z podłoża kawałki darni.
kris kelvin pisze:Świetnie wygląda ten wiatrak w oddali
To moje pierwsze zmierzenie się z perspektywą. Cieszę się, że się udało.
Mr.Z pisze:Może jedynie kłapouchy powinien być z szarych klocków, nie brązowych?
Osioł kastylijski jest brązowy i takiego zacząłem robić jeszcze w październiku. Niestety okazało się, że niektóre użyte tu klocki nie występują w kolorze brązowym. Zrobiłem więc osiołka szarego. Jednak w zestawieniu z dość monotonnym tłem był za mało wyrazisty. Zdecydowałem się więc na wersję czarno-brązową.
lugomina pisze:(z pieknym rumakiem)
Właściwie to ten koń był głównym powodem powstania tego MOCa.
lugomina pisze:Koniecznie pogrubic Sączy Pącze!
Nie lubię poprawiać prac po publikacji. Prawdopodobnie jeszcze dziś wszystko będzie rozebrane.
lugomina pisze:Zgredku, czy moglbys robic zdjecia na bialym tle a potem dopiero doklejac im niebo w komputerze?
Zdjęcia robię w dość prymitywny sposób. Po prostu mam kilka brystoli w różnych kolorach i ich używam jako tła. Potem nie stosuję obróbki komputerowej. Musiałbym się nauczyć to robić, a jestem zbyt leniwy na to. Nawet możliwości mojego aparatu nie wykorzystuję chyba w pełni, bo musiałbym przeczytać instrukcję.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#10 Post autor: glaz_pimpur »

Świetna perspektywa. Konik w Twoim wykoniu to już klasyka, bardzo będę się powtarzał, ze Pansa jest z chudy. Proponowałbym figurkę "pożyczyć" od MrZumbiego: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1572900
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#11 Post autor: Piterko »

Znów flex-nogi? Sami chudzielce w tym średniowieczu.
Scenka świetna, Sancho próbuje ruszyć osła ale coś mu nie idzie. Sam osiołek jest świetnej budowy, zaś koń to majstersztyk. No i coś co wyszło ci świetnie - perspektywa. Dobra robota.

(Teraz czekamy, aż Sancho zaatakuje wiatrak Westasu albo ten z "naprawy wiatraka")

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#12 Post autor: smyk »

Znakomite (zwłaszcza użycie bushy i nogi jeźdźca z przewodów pneumatycznych!)
Chylę czoła.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#13 Post autor: PatrykZ »

Perspektywa znakomita. Makieta niewielka, a odległość od osiołka niezdarnego giermka do wiatraka niemała. Rewelacyjne jest to drzewko uplecione z pejczy. A krajobraz to takie andaluzyjskie pustki z odrobiną roślinności.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#14 Post autor: zgrredek »

smyk pisze:(zwłaszcza użycie bushy i nogi jeźdźca z przewodów pneumatycznych!)
Nie są to bushe. Aż sprawdziłem jak to "coś" się nazywa. Jest to: "Axle and Pin Connector Toggle Joint Toothed". Dwa takie"cosie" są połączone "Axle Pin WITHOUT Friction Ridges Lengthwise". No i na wystającym z tej konstrukcji axlu jest zamocowany tors, ale tylko torsy starego typu dają się tak nadziać. W "dupkę" Don Kichota jest włożony krótki flex łączący go z koniem.
PatrykZ pisze:A krajobraz to takie andaluzyjskie pustki z odrobiną roślinności.
Właśnie coś takiego miało to przypominać. Dla dopełnienia wrażenia "hiszpańskości" zdjęcia robiłem na dworze w pełnym słońcu. Niestety tego dnia wiał wiatr i głowa osła trochę pochyliła się do przodu przez co lejce nie są naciągnięte.

kris kelvin

#15 Post autor: kris kelvin »

zgrredek pisze:Właśnie coś takiego miało to przypominać. Dla dopełnienia wrażenia "hiszpańskości" zdjęcia robiłem na dworze w pełnym słońcu. Niestety tego dnia wiał wiatr i głowa osła trochę pochyliła się do przodu przez co lejce nie są naciągnięte.
Mógł Has kręcić "Rękopis..." na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej, może i Don Kiszot walczyć z wiatrakami nad Świdrem :)
Duch w narodzie nie ginie ! ! !

ODPOWIEDZ