''The Ultimate LEGO Book"

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

''The Ultimate LEGO Book"

#1 Post autor: misiek »

Recenzja ''The Ultimate LEGO Book"

Obrazek

Autorzy: Joanna Devereux, David Pickering, Nick Turpin, Caryn Jenner
Stron: 128
Typ oprawy: twarda
ISBN: 83-237-0593-3
Rok wydania: 1999
Cena: ja kupiłem używaną w bardzo dobrym stanie za 30.00 zł, w internecie cena ok. 50.00 zł lecz jak dotąd nie widzialem żeby była gdziekolwiek dostępna.

Oto fragment wstępu

"To nie jest tylko książka o zabawkach. Opowiada bowiem o narzędziach idei oraz zespole wartości, jakie stoją za światem LEGO - wartości, które pomagają dzieciom rozwijać umiejętności twórcze i wyobraźnię"

Obrazek

Sama książka wydana bardzo przyzwoicie, twarda błyszcząca oprawa, kredowe strony. Na początku czytamy wstęp napisany przez Prezesa & Prezesa Zarządu LEGO Group - Kjeld Kirk Kristiansena. Opisana jest w niej historia powstania zabawek LEGO oraz ewolucja samych klocków.

Obrazek

Na następnych stronach widzimy sposoby produkcji klocków LEGO, i tu ciekawostka, scenki zbudowane są z klocków.

Obrazek

W następnym rozdziale, zatytułowanym "Mistrzowie LEGO'' widzimy sporo prac wykonanych przez projektantów LEGO, kilka stron poświęcono samym technikom:

tworzenie napisów z klocków
Obrazek

modelowanie twarzy
Obrazek

To tylko niektóre z ciekawszych stron tej kategorii. Ciekawskich odsyłam do samej książki (niebęde zabierał frajdy poznawania).

W kolejnym rozdziale autorzy przedstawili kilkustronnicowe wizytówki Legolandów z:

Billund
Obrazek

Windsoru
Obrazek

Kalifornii
Obrazek

W ostatnim rozdziale możemy oglądać rzeźby i prace wykonane przez artystów wykorzystujących klocki jako tworzywo.

Obrazek

Na zakończenie Słowo na niedzielę :)

Ksiązkę zauważyłem przypadkowo w sklepie Wojtek w Gdańsku i odrazu postanowiłem ją kupić. Na każdej stronie wystepują piękne zdjęcia wykonane przez fotografów TLG. Miniaturki prawdziwych obrazów, portrety wykonane z plate'ów, zdjęcia z LEGOLANDÓW oraz dzieła projektantów wzbudzają szacunek. Książkę polecam każdemu AFOLowi jak i YFOLowi. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. a dla środowiska MT sporo ciekawych porad o projektowaniu.

Moja ocena 5/6

PS. Jest to moja pierwsza recenzja na LugPolu, a ostatnią recenzje książki pisalem chyba z 5 lat temu, więc styl może być sprzeczny z super polonistycznym stylem niektórych z Was :)

PS2. jeśli ktoś byłby zainteresowany to w tygodniu postaram się porobić zdjęcia makro wszystkich stron. spakuje to w rara i wrzuce na jakis serwer. info jak narazie na PW lub gg.
Ostatnio zmieniony 2009-06-15, 22:40 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#2 Post autor: Robson »

Moja mama pracowała w hurtowni książek spory okres czasu, pamiętam do dziś że jak byłem mniejszy to ta książka była moją biblią klockową. Niby nic w niej specjalnego nie ma ale była o LEGO i to wystarczy !

Polecam :)
Cb1100RR

kris kelvin

#3 Post autor: kris kelvin »

Się niedawno dowiedziałem, że coś takiego istnieje.
Chyba zakupię jak znajdę.
A recenzja jak recenzja, przyczepić się nie ma do czego - o najwyżej zdjęć za mało :D

lordofdragonss

#4 Post autor: lordofdragonss »

Dostałełem tą książkę już w 2000 roku (Wtedy trafiła do Polski) na moje 10 urodziny, jak dla mnie każdy z fanów Lego powinien mieć jeden egzemplarz

ODPOWIEDZ