8878 Rechargeable Battery Box & 8887 Transformer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#16 Post autor: Sariel »

szczudel pisze:Pokaż Sarielu znamionową tabliczke zasilacza
Tu jest. Nie ma żadnej innej: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3960181

szczudel

#17 Post autor: szczudel »

I odpowiedź jest na tej fotce. Ladować można wszystkim co ma takei same oznaczenia. Jeśli dobrze widze to output ma 10V i 7oomv. Dobrze by było aby zgadzały się te oznaczenia [romb, prostokąt i 2 kółka] ale to chyba nie koniecznie.

Najlepiej pójść do jakiegoś sklepu z elektroniką i pokazać to pracującemu tam jegomościowi. Na pewno znajdzie tańszą alternatywę ;P. Nie wydaje mi się że końcówka jest jakaś unikalna. Wprowadzenie nowego standardu takiego aby był bezpieczny, Lego by sie po prostu nie opłaciło.

Fistach

#18 Post autor: Fistach »

Teraz jak patrzę na ładowarkę to wydaje mi się, że ta z Nokii 3310 by pasowała!

tylko dłużej by się BB ładował.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#19 Post autor: misiek »

dopasowywując inny zasilacz należy patrzeć na:
woltaż, amperaż i polaryzacje ( czyli te 3 kółka z liniami)
podwójny kwadrat oznacza tylko II klasę izolacji a te kółka w jakby tarczy herbowej są jak dlamnie nieznane i pomimo skończenia szkoły elektronicznej widze je pierwszy raz ;/
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#20 Post autor: smyk »

4 godziny ładowania?
W tyle czasu można spokojnie naładować jedną ładowarką 4 aku 2450.
Chyba, że się używa tych "turboładowarek". Wtedy 8 aku w pół godziny.

Więc nie jestem pewien, czy ten czas ładowania tak bardzo przemawia za tym akumulatorem. Ale ładniutki jest.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#21 Post autor: Piterko »

Czy ta ładowarka jest z klocków albo ze złota? Bo nic nie usprawiedliwia jej horrendalnej ceny. Do komórek ładowarki idą nawet po 10 zł. Ale to jest lego panie, już za to należy się 350% zapłaty.

A... co ja robię w recenzji było nie było części technic (ale z chęcią użyłbym w jakimś forcie)

Awatar użytkownika
Belmondo
Posty: 64
Rejestracja: 2009-03-25, 08:10
Lokalizacja: Zawiercie/Wrocław
brickshelf: Belmondo

 

#22 Post autor: Belmondo »

Fistach pisze:Planują do końca przyszłego roku zrobić komplet baterie (nie pamiętam jaka pojemność) + ładowarka, która naładuje te baterie w 30 s.
Ciekawe jaka technologia wykonania baterii, bo żeby najlepsze obecnie NiMH wytrzymały 1000 cykli ładowania, wolno ładować je prądem równoważnym ok. 1/5 pojemności (dla 2500mAh - max 500mA) i przez czas ok 5-6 h (przyjmuje się że ładuje się ok 120% pojemności). Pewnie, że można szybciej, ale wtedy gwałtownie spada pojemność - po prostu szybciej się aku zużywają. A naładować 2000mAh w 30 sek... hmm normalne aku się stopią, zrobią zwarcie i usmażą ładowarkę.
"All men are equal 'till the victory is won
No color or religion ever stopped a bullet from a gun" - Thin Lizzy

Fistach

#23 Post autor: Fistach »

Belmondo pisze:Ciekawe jaka technologia wykonania baterii, bo żeby najlepsze obecnie NiMH wytrzymały 1000 cykli ładowania, wolno ładować je prądem równoważnym ok. 1/5 pojemności (dla 2500mAh - max 500mA) i przez czas ok 5-6 h (przyjmuje się że ładuje się ok 120% pojemności). Pewnie, że można szybciej, ale wtedy gwałtownie spada pojemność - po prostu szybciej się aku zużywają. A naładować 2000mAh w 30 sek... hmm normalne aku się stopią, zrobią zwarcie i usmażą ładowarkę.
A kto powiedział że to będą np NiMH ? Bo nie bardzo rozumiem?

MEFISTO83
Posty: 18
Rejestracja: 2008-01-17, 06:19
Lokalizacja: Tczew

#24 Post autor: MEFISTO83 »

Przyjrzałem się swojej ładowarce z 9797 (amerykańskiej niestety).

Obrazek

Następnie rzut oka na akumulatorek (też do NXT).

Obrazek

Widać, że pojemnoć aku z 9797 jest większa o ponad 1/4 od 8887, ale parametry obu ładowarek są baaardzo zbliżone. Jeżeli gniazdo ładowania w 8887 jest takie jak w aku z NXT, to pasują do niego np ładowarki ze starszych Nokii.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#25 Post autor: Sariel »

Nie wiem czy to kwestia użycia w baterii ogniw podobnych jak w komórkach, czy czegoś innego, ale zauważyłem, że bateria mocno się nagrzewa podczas ładowania. Nie aż tak żeby parzyło czy coś w tym stylu, ale zastanawiam się czy jest to jeszcze temperatura nie wywołująca odkształceń ABS.

Awatar użytkownika
DonArkada2
Posty: 169
Rejestracja: 2008-08-01, 21:52
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: DonArkada2

 

#26 Post autor: DonArkada2 »

Jeśli Cię nie parzy to nie ma więcej niż 60 stopni, co to dla ABS :) Tak się nagrzewają.
A ładowarka od Nokii - można uciąć kabelek i sobie w aku włożyć. To nie to napięcie. A elektronika od sterowania ładowaniem jest pewnie już w aku wsadzona. I ładowarka dowolna impulsowa o napięciu ok. 10V i prądzie 0,5A w górę.

No aku ciekawe ale zdecydowanie za drogie jak dla mnie. Zresztą
takie aku też można by wsadzić w pojazd. Lekkie i kilkakrotnie tańsze.
Kiedy iść spać?
Gdy budując coś źle zrobisz pomyślisz:
Wcisnę Ctrl+z to się cofnie i naprawi.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#27 Post autor: Jerac »

Moje zwykłe akumulatorki NiMH (GP) grzeją się przy używaniu szybkiej ładowarki tak że trudno je utrzymać dłużej niż parę sekund w ręce. Ale wkładałem już takie do boxa i aparatu i nic się nie stało...

Awatar użytkownika
DonArkada2
Posty: 169
Rejestracja: 2008-08-01, 21:52
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: DonArkada2

 

#28 Post autor: DonArkada2 »

bateria podczas ładowania jest jak grzałka - prąd płynący przez stawiający opór elektrolit go nagrzewa. Moje aku też się grzeją jak Jeracowi.
Kiedy iść spać?
Gdy budując coś źle zrobisz pomyślisz:
Wcisnę Ctrl+z to się cofnie i naprawi.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#29 Post autor: Sariel »

Dowiedziałem się z wiarygodnego źródła, że maksymalne napięcie podawane przez nową baterię to 800 mA. Panowie elektrycy, to dobrze czy źle?

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#30 Post autor: misiek »

Sariel pisze:Dowiedziałem się z wiarygodnego źródła, że maksymalne napięcie podawane przez nową baterię to 800 mA. Panowie elektrycy, to dobrze czy źle?
ciekawe jakie to wiarygodne żródła, które napięcie podają w amperach ;p chyba chodzi o prąd :) a czy to jest dobre to zależy od liczbe odbiorników. Ale taka cyferka jest już całkiem porządna. Przy okazji sprawdze ile ma zwykly bbox.
FREE HUGS :D

ODPOWIEDZ