8169 Lamborghini Gallardo LP 560-4

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

8169 Lamborghini Gallardo LP 560-4

#1 Post autor: Havoc »

8169 Lamborghini Gallardo LP 560-4

Obrazek


Dane techniczne:
Seria:
Racers
Rok produkcji: 2009
Liczba klocków: 741
Liczba figurek: 0
Spis części: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=8169-1
Cena: MSRP: $40.00, S@H: 269.95 PLN, allegro: ok. 210 PLN

Zanim zacznę właściwą recenzję - specjalne podziękowania i szacunek dla miśka. Dzięki niemu wszedłem w posiadanie tego modelu tak szybko. A sam misiek, który nota bene zamawiał 2 sztuki Gallardo, pozwolił mi pierwszemu cieszyć się tym modelem, podczas gdy on musi walczyć o 2 sztukę ze sklepem, który przysłał niepełne zamówienie. Na pocieszenie powiem, że przysłali mu zamawiane również Ferrari więc nie został z pustymi rękami :) A teraz recenzja...

Pudełko:
Obrazek Obrazek

Pudło okazało się zdecydowanie większe niż myślałem. Dosyć solidne. Z przodu model podstawowy (Spyder) oraz mały obrazek pokazujący, że są 2 modele do zrobienia. Trochę to naciągane...wrócimy do tego. Z tyłu oba modele pokazane dokładniej (Spyder oraz Coupe). Kilka szczegółowych obrazków, w tym 3 pokazujące etapy składania dachu. Są także dane prawdziwego Gallardo. Między innymi prędkość maksymalna - Spyder 324 km/h, Coupe 325 km/h. Można by pomyśleć, że wersja Lego osiąga tyle przy użyciu PF...

Instrukcje i nalepki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Są 2 książki. Po jednej na model. I tu wrócę do tego naciągania. Oba modele są w jakichś 70 może nawet 80 procentach identyczne. Dach i tylna klapa to jedyne różnice. W zasadzie mogli w jednej instrukcji pokazać tylko jak to przebudować. Trochę szkoda papieru na drukowanie 2 razy tych samych stron. No ale cóż, z pewnością podnieśli tym cenę zestawu.
Nalepek również jest sporo. To kolejny minus, do którego powrócę przy omawianiu modeli.
W instrukcjach, podobnie jak na kartonie, pokazane są oba modele, obrazki pokazujące jak składać dach, kilka reklam modeli (w tym coś dla fanów technica) - 8258. Street Speeder z Creatora. Konkurencyjny sportowy wóz, czy reklama modelu, który słabo się sprzedaje? (przez brak zielonych serków ;) ) Oceńcie sami. Nie mogło również zabraknąć listy części.

Klocki:
Może zaczniemy od nowości:

Obrazek

Uprzedzam, że nie jestem na bieżąco, więc możliwe, że jeszcze jakieś tu są. Po prostu te od razu rzuciły mi się w oczy. Serki 1x2 to bardzo dobre rozwiązanie. Czekamy na więcej kolorów i na serki 1x4 :D. W tym zestawie są 4 czarne i 4 żółte więc całkiem sporo. Jest też dużo zwykłych serków 1x1. Czarne, żółte oraz MdStone. Plate o rozmiarach 4x4x2x2x2x2 (nie wiem jak inaczej go określić, zobaczymy co będzie na pieronie) występuje tylko w kolorze żółtym (2 szt.).

Jeszcze jeden nowy klocek:
Obrazek
Słaba fotka, ale widać.

W pudełku znajdziemy 2 duże worki, 3 średnie i 4 małe. Worki nie są numerowane - żadnych ułatwień (co akurat liczę na plus).
Obrazek

Jak widać głównie żółte i czarne więc nie uświadczymy tu popularnego ostatnio kolorowania wnętrza zestawu. Jest tylko kilka niebieskich pinów i klika białych drobiazgów co zupełnie nie przeszkadza i nie rzuca się w oczy. Rury wydechowe to Metallic Silver - miły akcent. Myślałem, że będą szare.
Kolejny plus to bardzo duża, żeby nie powiedziec ogromna (jak na zestaw tej wielkości) ilość tilesów. Po prostu ogrom. Ale trudno się dziwić, jak by wyglądało sportowe auto ze studami na wierzchu ;)
Mamy tu również bardzo dużo zaokrąglonych klocków (Slope Brick Curved).
Krótko mówiąc zestaw stanowi świetną bazę części. No i przelicznik dobry. Jeśli się nie pomyliłem to wychodzi jakieś 28 gr za klocek. Znacznie lepszy od tego w Midi Scale Millennium Falcon, który kosztuje tyle samo, a ma o połowę części mniej.

Modele:
Zaczniemy od Spyder'a:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeszcze mała uwaga (to odnośnie minusa jakim są nalepki). Na zdjęciach ich nie uświadczycie. Projektanci zawalili sprawę. Z braku kreatywności (chyba) przednie i tylne światła zrobili z nalepek. Ja nie oklejam modeli, tym bardziej kiedy naklejka łączy kilka klocków. Dlatego model wygląda dość dziwnie.
Odnośnie funkcji to nie ma cudów. W sumie model to bardziej pokazówka więc też niczego szczególnego nie można było oczekiwać - np. skręcanych kół. Przednia klapa oraz drzwi są otwierane. Dach się chowa. Wszystko.
Po zbudowaniu Spyder'a zostaje tyle części:
Obrazek

Coupe:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Osobiście bardziej mi się podoba. Ładny, opływowy kształt - jak to Lamborghini. Tutaj zamiast chowanego dachu mamy otwieraną tylną klapę. Zdjęć jest mniej bo tak jak mówiłem to prawie ten sam model.
Po zbudowaniu Coupe zostają nam takie klocki:
Obrazek

W sumie w obu modelach szczególnie przypadły mi do gustu 2 rzeczy: 'ukosy' z przodu na dole oraz ukośne wloty powietrza po bokach.

Zapasowe części to standard - czarna antenka, 2 round plate 1x1 (czarny i DkStone), 2 tilesy 1x1 (żółty i czarny) i 3 serki (żółty, czarny i MdStone).

Podsumowanie:
Gdyby nie ta wpadka ze światłami-nalepkami powiedziałbym, że model jest super. A tak jest 'tylko' bardzo dobry. W zasadzie serią Racers raczej się nie interesuję ale ten model podchodzi mi pod Creatora :). No i jest upchany (nie ma w środku przestrzeni, w które zmieściłaby się cała dłoń, jak to czasami bywa w obecnych zestawach).

Za:
- cena;
- mnóstwo tilesów i zaokrągleń;
- kolorystyka;
- ogólnie świetna baza części;

Przeciw:
- naklejki (po pierwsze te zastępujące światła, po drugie w ogóle jest ich za dużo);
- no i może brak skrętnych kół, ale to nie razi aż tak bardzo.

Ogólnie powiem tak: polecam zestaw każdemu (tym co lubią Racers, Creatora, MT i tym, którzy chcą mieć dużo przydatnych części).
Ostatnio zmieniony 2012-02-16, 11:12 przez Havoc, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

Re: 8169 Lamborghini Gallardo LP 560-4

#2 Post autor: misiek »

Havoc pisze:
Zanim zacznę właściwą recenzję - specjalne podziękowania i szacunek dla miśka. Dzięki niemu wszedłem w posiadanie tego modelu tak szybko. A sam misiek, który nota bene zamawiał 2 sztuki Gallardo, pozwolił mi pierwszemu cieszyć się tym modelem, podczas gdy on musi walczyć o 2 sztukę ze sklepem, który przysłał niepełne zamówienie. Na pocieszenie powiem, że przysłali mu zamawiane również Ferrari więc nie został z pustymi rękami :) A teraz recenzja...
No ja cały czas próbuje walczyć o swojego. W poniedzialek dzwonie i upominam się o sam model jak i rekompensatę w postaci jakiegoś zestawiku :)

A co do recenzji to jak zawsze, wszystko co najważniejsze wypisane :) jak dostane w łapki swój to wypowiem się troche dłużej.

I ciekawi mnie jak on wygląda z tymi beznadziejnymi naklejkami (sam w 8143 niemam zamiaru ich nalepiać, przez co model traci troche na wyglądzie) ale co zrobić? kupić drugi model na półke i oblepić go całego ;/
FREE HUGS :D

rh

#3 Post autor: rh »

Cóż mogę napisać ... zazdroszczę tego zestawu :) i mam nadzieję, że uda mi się go kupić w jakiejś rozsądnej cenie ;)
Naklejki irytują, ale z drugiej strony, klocki potem można spokojnie użyć do czegoś innego, no jak zwykle wszystko ma swoje plusy i minusy.

Ale ... parę uwag:
- prosiłbym o zdjęcie tego wielkiego slope curved, co ma on z tyłu, to jest wielce ciekawy nowy klocek,
Havoc pisze:Plate o rozmiarach 4x4x2x2x2x2 (nie wiem jak inaczej go określić, zobaczymy co będzie na pieronie) występuje tylko w kolorze żółtym (2 szt.).
- tak to się nazywa: Plate 4 x 4 Corner. I faktycznie żółty, jak na razie jest tylko w tym zestawie.

Havoc

#4 Post autor: Havoc »

rh pisze:prosiłbym o zdjęcie tego wielkiego slope curved, co ma on z tyłu, to jest wielce ciekawy nowy klocek,
No tak jak mówiłem, mogłem coś przegapić, zaraz go dorzucę.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#5 Post autor: Filozof »

Dziękować za przydatną recenzję recenzję!
Czy mógłbym poprosić o lepsze zdjęcia Inventory, najlepiej podziel stronę na pół i porób 2 zdjęcia z bliska, by widać było dokładnie.
Sam zestaw jest ciekawy ;)

Havoc

#6 Post autor: Havoc »

Filozof pisze:Czy mógłbym poprosić o lepsze zdjęcia Inventory
Jutro, dziś przy tym świetle to nie wyjdzie.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Filozof pisze:Czy mógłbym poprosić o lepsze zdjęcia Inventory, najlepiej podziel stronę na pół i porób 2 zdjęcia z bliska, by widać było dokładnie.
Ściągnij instrukcję z lego service.
http://cache.lego.com/bigdownloads/buil ... 561315.pdf
Na jej końcu jest inventory.

A co do samego zestawu; must have, ale nie za tą cenę... Biorąc pod uwagę że kiedyś F430 Challenge były po 110zł, to liczę na Gallardo za 140 ;)

Havoc

#8 Post autor: Havoc »

M_longer pisze:Biorąc pod uwagę że kiedyś F430 Challenge były po 110zł, to liczę na Gallardo za 140 ;)
Weź też pod uwagę, że zestawy na s@h jeszcze niedawno były duuuużo tańsze. A znając naszych sprzedawców to liczyć sobie możesz... Lepiej się módl, żeby nie podrożało jeszcze.
M_longer pisze:Ściągnij instrukcję z lego service.
http://cache.lego.com/big...ons/4561315.pdf
Na jej końcu jest inventory.
Zdecydowanie lepsze rozwiązanie, fotki różnie wychodzą.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#9 Post autor: Bartex0805 »

Tak zestaw uważam za super. Bardzo lubię kolor żółty więc pewnie kiedyś się go kupi. Ma super części dużo nowych i unikatowych. Na razie można go dostać za 200 na allegro, gdyby nie te naklejki to było by super.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#10 Post autor: Ramzes »

Dla mnie również zestaw z gatunku must have. Przed podwyżka był w rozsadnej cenie, teraz czekam na okazje czyli jakieś 160 zeta;)
A recenzje ok, kilka zdjęć mogło być lepszej jakości, i zrobionych etapami, ale przynajmniej już wiemy na czym stoimy, że ten zestaw mieć trzeba:)
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Havoc

#11 Post autor: Havoc »

Ramzes pisze:kilka zdjęć mogło być lepszej jakości
Wiem, że niektóre mogły być lepsze, ale aparat jest kapryśny, a ja nie jestem ekspertem od fotek niestety.
Ramzes pisze:zrobionych etapami
Specjalnie nie robiłem etapami. Nie chciałem psuć niespodzianki. Wiadomo, że największa radocha jest przy układaniu i odkrywaniu 'jak to jest zrobione' ;)

rh

#12 Post autor: rh »

Havoc pisze:Specjalnie nie robiłem etapami. Nie chciałem psuć niespodzianki. Wiadomo, że największa radocha jest przy układaniu i odkrywaniu 'jak to jest zrobione' ;)
A jak komu się spieszy .... instrukcja przecież jest na stronie lego.com

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#13 Post autor: misiek »

Havoc ma Gallardo, mam i ja :)

Dziś doszedł do mnie drugi model. Okazało się, że całe zamieszanie wynikło z błędu Pani pakującej. Ale już stoi na półce i przez pewien czas pewnie będzie się ładnie prezentował. Co do samego modelu: dość spora baza żółtych skosów, czarnych i żółtych tile, czarne kołpaki, chromowane wydechy-to wszystko sprawia, że jak trafi się dobra okazja to kupię jeszcze jedną sztukę :) moja ocena 5-/5
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#14 Post autor: caro »

Wprawdzie model tani nie jest, ale warto go postawić na swojej półce. W moim przypadku to niestety nie jest realne ponieważ od razu poszedłby na żyletki :D
Jedyne co mi się nie podoba tutaj to(zresztą tak samo jak w modelach Ferrari) naklejki-światła.
Dlaczego akurat światła muszą być naklejane ? Nie lepiej było zrobić z jakiś clear'ów?
Powoli Astra GSI

Wookashek

#15 Post autor: Wookashek »

Jako ciekawostke moge poinformowac, ze ten "nowy" klocek - plaski i szeroki naroznik wcale nie jest nowy. Wystepowal w starych zestawach z lat 70.

Natomiast podwojne serki to zly pomysl. Nie lubie zastepowania jednym klockiem tego co mozna zbudowac z kilku innych.

Generalnie, zestaw bardzo mi sie podoba.
Ostatnio zmieniony 2009-07-15, 19:44 przez Wookashek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ