Brickarms

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

Brickarms

#1 Post autor: Nexus 7 »

Zrobiłem ostatnio pare MOCy, a będzie ich jeszcze więcej, w szerokich okolicach II wojny światowej wiec z konieczności zainteresowałem się oferta broni z BrickArms. Oto kilka nabytków:

Pistolety i niemieckie granaty
Obrazek

Rapier, nóż bojowy i w bonusie dostałem jakiś karabin sf
Obrazek

Sensacyjny karabin snajperski. Tylko z jego powodu kombinuje teraz jak zrobic Wasilija Zajcewa.
Obrazek

I na koniec niby drobiazg ale o potężnym potencjale: podwójny clip. W zamierzeniach służy do podczepiania bagnetów, granatników, robienia pasów z amunicja. Jak dla mnie zupełnie nieodzowny element dla wszystkich maniaków ciecia fleksow i łączenia ich w rożne, odkrywcze sposoby.
Obrazek

Uwagi ogólne:
Ceny: lepsze niż w BrickForge, sztuka większej broni: $1, mniejsze bronie, granty: dwa za $1, podwójne clipy: 3 za $1
Jakość: zdecydowanie lepsza niż w BrickForge. Plastik bardzo dobry, czarny kolor zawsze jednolity, jakość form bardzo przyzwoita, wielkość w pełni kompatybilna z dłońmi minifigow.
Wysyłka: bardzo rozsądna cena
Obsługa: bardzo szybka wysyłka, świetnie zapakowane, fajna ulotka reklamowa.

Polecam zdecydowanie. Ja na pewno będę do tego sklepu wracał.
Ostatnio zmieniony 2010-09-28, 06:44 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Nexus 7 pisze:i w bonusie dostalem jakis karabin sf
To nie karabin, i nie SF, tylko strzelba automatyczna SPAS 12 :>
Szkoda że nie mają w ofercie AG36 i DE :)

Awatar użytkownika
Belmondo
Posty: 64
Rejestracja: 2009-03-25, 08:10
Lokalizacja: Zawiercie/Wrocław
brickshelf: Belmondo

 

#3 Post autor: Belmondo »

To między rapierem a nożem to nie karabin SF tylko strzelba SPAS-12 za składaną kolbą :)
A snajperka wygląda jak M14/M21. Łącznik do noży, granatników itp. rzeczywiście fajny...
"All men are equal 'till the victory is won
No color or religion ever stopped a bullet from a gun" - Thin Lizzy

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#4 Post autor: Piterko »

Zawsze miałem ochotę wyposażyć się w parę rzeczy dla lego ct-terro forces. Niestety "teraz polska". A szkoda, bo oferta jest całkiem przyzwoita.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mikolaj »

Ja tam bym nakupował Thompsonów i M16:D

Te bronie są świetne, karabin jest super.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#6 Post autor: kle_on »

z BrickArms zawsze mam mieszane uczucia..., niektóre modele jak żywe choćby MP40, PPK, C96 czy granaty, inne z definicji piękne jak Garand (nie wiem co mnie urzeka w tej broni, ale jest piękna) i przykurcze: AK47 już by lepiej wyglądał bez tej kolby, a Thomson to jakaś pomyłka z tą kolbą....

co do Zajcewa, wiem czepiam się ;), ale Mosin był z drewna, więc odpowiednik Lee Enfielda byłby bodaj najlepszy, choć przyznaje, że luneta przemawia na korzyść tej snajperki (tylko M21 to rocznik o 20 lat w przód...)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#7 Post autor: szarikm »

http://brickarms.com/Toys/accessories/m ... stand.aspx - wygląda jak mina przeciwpiechotna :)

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#8 Post autor: caro »

Karabin snajperski jest rewelacyjny!
szarikm pisze:

http://brickarms.com/Toys...ifig_stand.aspx - wygląda jak mina przeciwpiechotna :)
To chyba raczej nie jest mina :P Ale fakt, mogła by być wykorzystana w taki sposób :D
Może jakieś zdjęcia w "łapkach" ? : )
Powoli Astra GSI

Nexus 7

#9 Post autor: Nexus 7 »

BRICKARMS CD

Bagnet to zupełny drobiazg, ale znakomicie poprawia wygląd żołnierzy.

Obrazek

Rewolwer M1917 jest piękny i koniec. Co tu pisać, sami zobaczcie.

Obrazek Obrazek

Kwestią osobistych preferencji pozostaje, czy takie nieoryginalne akcesoria używać czy nie. Ja jestem za (jak widać) i bardzo sobie je chwalę. Cała zabawa niestety robi się dość droga przy większych zakupach. Co prawda jeden bagnet kosztuje $0.50, ale ... kto kupuje tylko jedną sztukę?
Ostatnio zmieniony 2010-09-27, 20:07 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#10 Post autor: lugomina »

Bardzo fajne gnaty, bagnety itd :-)
Nexus 7 pisze:Cała zabawa niestety robi się dość droga przy większych zakupach. Co prawda jeden bagnet kosztuje $0.50, ale ... kto kupuje tylko jedną sztukę?
Moim zdaniem te ceny nie sa takie zle, w koncu to drobni rzemieslnicy chalupniczy i sami tez ponosza koszta, zanim zaczna cos na tej zabawie zarabiac. Przynajmniej nie maja jeszcze takich posredników jak Smyk ;)
Te chalupnicze ceny sa zreszta, moim zdaniem, jak najbardziej porównywalne ze okrutnymi cenami wielkiej, hurtowej firmy TLG. Gdyby nie kolekcje minifigów od tego roku, bylibysmy dalej skazani na drogie, zestawy, z których moglibysmy wydlubywac po jednym czy dwóch wypasionych elementach (jak n.p. ten ozdobny sztylet z PoP czy fioletowa fedora ze SP3) albo ewentualnie na nieliczne impulsy..
Ostatnio zmieniony 2010-09-28, 15:17 przez lugomina, łącznie zmieniany 2 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ