[MOC] Oshkosh HEMTT

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

[MOC] Oshkosh HEMTT

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek

No więc tak: Prawie rok temu dałem się namówić na budowę trialówki na imprezę w Kielcach. Ale z racji tego że pewne zamówienie z BL się opóźniło, części na jej wykończenie dostałem na dwa dni przed wyjazdem do Kielc. Efektem był Unistar, który wyglądał całkiem znośnie, ale fatalnie spisywał się na przeszkodach. Ale ukończyłem aż jedną sekcję! :D

Od tamtej pory byłem święcie przekonany że nie zbuduję więcej trialówki, bo nie znajdę na to czasu. Ale po wizycie w Krakowie padła propozycja zrobienia GPS we Wrocławiu, więc myśl o zbudowaniu trialówki powróciła. Od dawna podobała mi się ciężarówka którą startował Duke - Oshkosh HEMTT. Więc po zrobieniu odpowiednich zakupów wziąłem się do budowania. W tym miejscu wielkie podziękowania dla Duke'a za wyjaśnienie mi kilku rzeczy o których trzeba pamiętać podczas budowania 8x8 :)

Zaczynając budowę założyłem z góry że HEMTT będzie miał dwa XLe do napędu (po jednym na wózek) i będzie ważył +/- 4kg. Ale z racji tego że mi się bardzo kabina tej ciężarówki podoba chciałem ją zrobić w miarę dokładnie... efekt jest taki, że sama kabina waży pół kilo, a całość 4,7kg.
Zawieszenie to dwa wózki połączone z nadwoziem za pomocą amortyzatorów 9L, ze standardową redukcją 1:9:

Obrazek Obrazek

Trochę zdjęć ogólnych:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tak w ogóle to jestem bardzo zadowolony z przodu kabiny i lusterek :D

(nie, filmu nie ma, i prawdopodobnie jedyne filmy pokazujące go w działaniu będą pochodziły z sobotniego GPS, bo ostatnio gdy mam czas wolny to nie ma już warunków na kręcenie jakiegokolwiek filmu...)
Tak czy inaczej, jeździ tak jak myślałem: pokonuje przeszkody pasujące skalą (i nie mówię tu o wjeżdżaniu na dywan...)
Ale wcale mnie to nie martwi. Wiecie czemu? Budowałem tą trialówkę z myślą o zabawie, a nie o walce o każą sekundę na trasie :)
Gdyby mi zależało na wynikach, zrobiłbym jakieś do bólu nudne 4x4. Ale wolę pojazdy o większej ilości osi.
I nawet jeśli którejś przeszkody nie pokona, to płakać nie będę ;)

I... tyle. Mam nadzieję że tym razem ukończę chociaż dwie sekcje :D
Ostatnio zmieniony 2009-07-16, 19:20 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#2 Post autor: kris kelvin »

Ohohohoho
To nawet mi się podoba muszę powiedzieć :)
Oczywiście od strony estetycznej że tak powiem, bo w opis techniczny proszę wybaczyć, ale się nie wgłębiałem. Zakładam, że jeździ ?

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#3 Post autor: FastER »

Z wyglądu bardzo mi się podoba!
(Tak, tak, zgubiłem cukier...)
Tam fotele są w środku?
Zawieszenie wygląda ciekawie.
Jazdę ocenię w sobotę, ale patrząc na niego i znając Twoje budowle jestem dobrej myśli.
nudne 4x4
To Ty już z tym nudny jesteś :P

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#4 Post autor: makorol »

Kabina jest super, i te lusterka pr0 ;)
Gratuluję. Bo to Twoja druga trialówka i już 8x8, i w dodatku, jak twierdzisz, jeździ ! Dla mnie zbudowanie jakiejkolwiek trialówki jest straszne, a co dopiero takiego kolosa.

PS. Mam nadzieję, ze sobie troszke pojeżdzę nią na GPS ;) (heh, w dobie PFów wystarczy mieć pilota i wyhaczyć moment, kiedy własciciel nie patrzy)
Pozdrawiam, Makorol.

rh

#5 Post autor: rh »

O ile z przodu - rewelacja jak na coś tak paskudnego, to już z boku dla odmiany komiczne - ta próżnia jest irytująca ;D

Jak jeździ - przekonamy się w sobotę :D
Dasz poprowadzić po zawodach? :D (brat przywieź mi pilota :D baterie powinny być na biurku :P)
Ostatnio zmieniony 2009-07-16, 19:43 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#6 Post autor: Filozof »

Oj, chyba się zgubiłem - nie mój dział ;)
Ale ocenię - Jak ja uwielbiam kolor Dark Bluish Gray, a w tym modelu wygląda super!
M_longer pisze:Budowałem tą trialówkę z myślą o zabawie, a nie o walce o każą sekundę na trasie :
Podejście godne naśladowania!
Praca na wysokim, Longerowym poziomie ;)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

kris kelvin pisze:Zakładam, że jeździ ?
Powoli, ale tak, jeździ.
FastER pisze:Tam fotele są w środku?
Nie ma. Niestety nie ma. Bardzo ubolewam nad tym że ich nie ma, ale nie ma ich nie dlatego że mi się nie chciało, ale dlatego ze nie ma na nie miejsca, bo tam gdzie powinny się znajdować są liftarmy spinające ramę i kabinę razem. Poza tym nawet gdyby usunąć te lifty, (co poskutkowałoby odpadnięciem kabiny i nawet ładne fotele, na które i tak nie ma miejsca, by nie pomogły) to i tak fotele by się nie zmieściły, bo tam gdzie powinny się znajdować podczas ruchu przedniego wózka pojawia się silnik od skrętu. Naprawdę żałuję że nie ma tych foteli, bo nieistniejący kierowca nie ma gdzie usiąść :(
Ostatnio zmieniony 2009-07-16, 19:46 przez M_longer, łącznie zmieniany 2 razy.

rh

#8 Post autor: rh »

M_longer pisze:Naprawdę żałuję że nie ma tych foteli, bo nieistniejący kierowca nie ma gdzie usiąść :(
Chcesz technic figa? :D

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#9 Post autor: Scrat »

Fajna wielka szara maszyna. Ładnie oddałeś to jak brzydki jest HEMTT (powiedział człowiek, który zbudował sto razy brzydszego pomidora AEC Matadora...). Nie mogę się doczekać aby zobaczyć to w akcji :D

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

makorol pisze: (heh, w dobie PFów wystarczy mieć pilota i wyhaczyć moment, kiedy własciciel nie patrzy)
rh pisze:Dasz poprowadzić po zawodach? :D (brat przywieź mi pilota :D baterie powinny być na biurku :P)
Wasz problem polega na tym, że jego można sterować tylko dwoma pilotami :>
rh pisze:Chcesz technic figa? :D
Nie ta skala. Poza tym mam własnego.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#11 Post autor: makorol »

M_longer pisze:jego można sterować tylko dwoma pilotami :>
Mam 3 ;)
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#12 Post autor: Bobofrutx »

Piękny bydlak ;D zwłaszcza kabina. Musze zobaczyć jak to coś śmiga. A koło zapasowe masz za małe ;P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

makorol pisze:Mam 3 ;)
A ja 3,5. A tak na poważnie, dam pojeździć. A może jakaś mała przepychanka po zawodach? :D
Bobofrutx pisze:A koło zapasowe masz za małe ;P
Właśnie:
Szukam sponsora na jedno koło 94. Może być nawet sama opona.
;)
Ostatnio zmieniony 2009-07-16, 19:55 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#14 Post autor: Ramzes »

Wygląda baaardzo groźnie:) Czuje, że we Wrocławiu będzie niezła zabawa. Widze, że odszedłeś od jedynego słusznego koloru, ale w sumie Oshkosh w tym kolorze prezentuje się najlepiej. Pod względem technicznym, ze zdjęć wydaje się być solidna, więc nie marudź tylko opanuj maszynę:)
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#15 Post autor: makorol »

M_longer pisze:Szukam sponsora na jedno koło 94. Może być nawet sama opona.
Mogę Ci POŻYCZYĆ. Ale nic poza tym ;P
Pozdrawiam, Makorol.

ODPOWIEDZ