[MOC] AEC Matador 0853

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

[MOC] AEC Matador 0853

#1 Post autor: Scrat »

To tylko wypadek przy pracy, naprawdę! Ja jestem systemowcem, ale mam trialówkę, nieeeee....

Moja pierwsza trialówka. Powstawała w bólach, parę razy miałem jej serdecznie dość, ale jest. Budowana była aby z czymś się wybrać na GPS we Wrocławiu.

Podziękowania dla wszystkich (Longer, Pietruch, Arek, TT*, trucker**), którzy mi udzielali rad przy tym ustrojstwie!

Obrazek

Obrazek

Jest brzydki i czerwony, krwistoczerwony, dlatego ma już oficjalną nazwę "mechaniczny pomidor". Niestety nie mam więcej zdjęć.

Waga: 2.3 KG
2 XLe do napędu
M do skrętu
M do atrapy silnika
3 pudła na baterie

film:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vgaq_6Bm2V0[/youtube]

*od którego nieco zerżnąłem
**więcej grzechów nie pamiętam, jak coś to krzyczeć, poprawię.
Ostatnio zmieniony 2009-07-16, 21:49 przez Scrat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Scrat pisze:Podziękowania dla wszystkich (Longer, Pietruch, Arek, TT*, trucker**), którzy mi udzielali rad przy tym ustrojstwie!
I tak się nie słuchałeś :P
Fajnie, masz czym jeździć. To jak rozumiem po GPS robisz ten zaległy dźwig podnoszący holownik, nie? :D

rh

#3 Post autor: rh »

M_longer pisze:dźwig podnoszący holownik, nie? :D
To już lepiej zrobić bombę atomową ....

No cóż .. pomidor ma swój urok :D i go jutro w końcu zobaczę i pomaltretuję go :D w końcu będę mógł z czystym sumieniem jeździć po nierównościach i mi nikt nie będzie zarzucał, że to nie trialówka :D

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ramzes »

Bardzo dobrze, że zbudowałeś trialówke na integrację, widać ciągnie Cie do swoich:)
A ciężarówka nawet nawet, jakbyś miał klocki i ochote to zrób pakę, bo tak jakoś za kabiną ta wolna przestrzeń dziwnie wygląda i się marnuje.
Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia na zawodach, aaa i jeszcze jedno. Przelicznik, który Cie zje, masz gorszy ode mnie ;]
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#5 Post autor: Bobofrutx »

No śmiszny ten Aec ;D Kabinka nieźle musi ważyć, ciekawe jak ze stabilnością :P I te kołpaki lime a fee :P Co tak strzela "strzyka" w czasie jazdy? xP
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#6 Post autor: Scrat »

Bobofrutx pisze:Co tak strzela "strzyka" w czasie jazdy? xP
Knoby w moście na tyłku.
Ramzes pisze:Przelicznik, który Cie zje, masz gorszy ode mnie ;]
Trialówka robiona kompletnie 4fun, więc leje na to ;)
rh pisze:w końcu będę mógł z czystym sumieniem jeździć po nierównościach i mi nikt nie będzie zarzucał, że to nie trialówka :D
Będę krzyczał, że skrzypisz i ścierasz zębatki :D
M_longer pisze:To jak rozumiem po GPS robisz ten zaległy dźwig podnoszący holownik, nie? :D
A to tego wiatrak, taki na 100 studów, nie? :D
I tak się nie słuchałeś :P
Ciii....

Fistach

#7 Post autor: Fistach »

:O:O:O:O:O:O:O:O:O ?eeee?

LOL?:D

Na początku myślałem, że źle przeczytałem Twój temat a tu jednak TruckTrial rotfl :D

Pamiętajcie żeby filmować tą mega wysoką kabinę - nieźle będzie sie rozpadać! xD

Brawo Scrat :) Jabym trialówki nie umiał zrobić.

Tylko dlaczego tylko 1 BB ?:P

rh

#8 Post autor: rh »

Scrat pisze:3 pudła na baterie
Fistach pisze:Tylko dlaczego tylko 1 BB ?:P
BB, jak rozumiem Battery Box? To tam są 3 ;P

Fistach

#9 Post autor: Fistach »

A fakt niezauważyłem - w pracy jestem i po łebkach lece - przepraszam ;)
Ostatnio zmieniony 2009-07-17, 09:23 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#10 Post autor: aro_kal »

HA! KOLEJNY ZARAŻONY!

Złapiesz bakcyla i nie skończysz na tym pomidorze. To się dopiero w Tobie rodzi. Zobaczysz jak konkurowanie dobrze na Ciebie wpłynie. Pierwszy raz przeniosłeś się w inny wymiar konstruowania z lego. Już jesteś nasz! Pożegnaj się ze swoim i byłymi "kolegami", którzy właśnie przestali dla Ciebie cokolwiek znaczyć. Od soboty będziesz miał nowe grono kumpli. Prawdziwych!

Samochód nie jest piękny, ale nie odstrasza (a to ważne) jak moje pierwsze konstrukcje. Zacząłeś więc z wyższej półki. Życzę powodzenia na zawodach.

Awatar użytkownika
Fiołkowa Furia
Posty: 63
Rejestracja: 2007-12-12, 22:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
brickshelf: Fiolkowa-Furia

 

#11 Post autor: Fiołkowa Furia »

Ładniejszy niż oryginał. Chociaż naprawdę trudno by był brzydszy :D . Brakuje jakiejś paki z tyłu (najlepiej w kolorze lime, żeby się ładnie z kołpakami komponowało!) i wnętrza kabiny, bo nie mogę dojrzeć by jakieś było. Ciekawi mnie jak fika koziołki :>
<szarikm> trzy odcinki XXX - starczy na dzis

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#12 Post autor: Pietruch »

Nie ma sprawy Scrat, dzięki Tobie przypomniałem sobie jak się trialówki buduje. ;)
Scrat pisze:Powstawała w bólach, parę razy miałem jej serdecznie dość, ale jest.
To jest normalne, każdy początkujący miał to samo, ale najważniejsze nie poddawać się, bo później to już z górki. Pierwsza ciężarówka jest, kolejne to już tylko kwestia czasu. :)

Ciężarówka (ale ta z klocków) podoba mi się, o oryginale się nie wypowiem bo szkoda czasu. :P Dziwię się, że mając do dyspozycji kilkadziesiąt pięknych ciężarówek, wybrałeś to coś, ale to Twój wybór. Ma jeździć i to jest priorytet. :)
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#13 Post autor: TruckeR »

Pietruch pisze:Dziwię się, że mając do dyspozycji kilkadziesiąt pięknych ciężarówek, wybrałeś to coś, ale to Twój wybór. Ma jeździć i to jest priorytet. :)
A co, miał wybrać jakiegoś gupiego Unimoga? :P Jak dla mnie genialny wybór modelu. Odwzorowanie też fajne, ale chyba brakuje klamek? :P
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#14 Post autor: M_longer »

Pomidorek jeździł dzisiaj całkiem nieźle :)
Szkoda że przelicznik trochę nie tego...

Ale i tak było bardzo dobrze. To kiedy kolejna trialówka? :D

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#15 Post autor: Scrat »

Pomidorek jeździł dzisiaj całkiem nieźle :)
Na dwóch pierwszych sekcjach... Dzięki temu wiem co poprawić, choć prędzej zrobię nową maszynę.

ODPOWIEDZ