[MOC] BATMAN

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

[MOC] BATMAN

#1 Post autor: Havoc »

Witam. Przedstawiam gościa, którego chyba nie trzeba przedstawiać ;) W serii Star Wars był Darth Maul i Yoda, a Batman dostał tylko UCS-owy Batmobile. Myślę, że jemu też należy się rzeźba. Na pomysł wpadłem segregując klocki, w pewnym momencie wpadł mi w ręce jeden z klocków, z których zrobiłem rogi. Przypomniało mi się, że mam takie 4 i pewnie się nadadzą do tej roli. No i się nadały...
Chciałem, żeby przypominał po trochę każdego Batmana. 'Oczy' tego prawdziwego (kształt, bo białe były w kreskówce), brak szyi jak u tego z kreskówki, a cała reszta miała być tak jakby dużym minifigiem :) (brzmi dosyć dziwnie).
Symbol gacka miał być prostszy ale potem jakoś tak uparłem się, żeby go dopracować i spędziłem przy nim 6 godzin. Efekt jest jaki jest, bez rewelacji ale do przyjęcia. W każdym razie lepszy od pierwszej wersji. Ogólnie nie budowałem go tak, jak Lego buduje rzeźby (stopniowo brickami) Nie jestem dobry w te klocki :). Użyłem tej techniki tylko w niewielkim stopniu.
Budowanie zajęło mi 4 dni. Rzeźba waży 3,3 kg, ma 43 cm szerokości, 28 cm długości (czy głębokości, nie jestem pewny :) ) i 49 cm wysokości.

PS Proszę się nie śmiać, to mój debiut w tym temacie...

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

GALERIA BS
Ostatnio zmieniony 2009-07-23, 19:20 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#2 Post autor: Scrat »

Myślę, ze znawcy komiksów napiszę coś sensowniejszego ode mnie, ale na razie: Wow, od razu rozpoznałem (Ktoś nie rozpozna?) . Świetnie wymodelowany.
Ostatnio zmieniony 2009-07-23, 19:36 przez Scrat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#3 Post autor: szarikm »

No ładne cacko, fiu fiu fiu.
Havoc pisze:'Oczy' tego prawdziwego (kształt, bo białe były w kreskówce), brak szyi jak u tego z kreskówki, a cała reszta miała być tak jakby dużym minifigiem :) (brzmi dosyć dziwnie).
Dobra, podobny! Już nie tłumacz :)
Kwadratowa szczęka! ale czad! To również jest cechą charakterystyczną tej kreskówki.


To była jedna w pierwszych kreskówek w telewizji naziemnej. Cały tydzień (?) czekało się na kolejny odcinek...

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#4 Post autor: caro »

Prawdziwe popiersie Batmana :D
Nos mógłby być grubszy bo wydaje się strasznie szpiczasty, ale to tylko drobny szczegół.
Świetna robota ! :D
Rozbierasz czy stawiasz na półce?
Powoli Astra GSI

Havoc

#5 Post autor: Havoc »

caro pisze:Rozbierasz czy stawiasz na półce?
Zabieram do Gdyni :)

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#6 Post autor: caro »

Havoc pisze:Zabieram do Gdyni :)
A potem?
Powoli Astra GSI

Havoc

#7 Post autor: Havoc »

A potem?
A potem trochę postoi na półce i pójdzie na części bo mam jeszcze sporo projektów w planie, a pierwszy z nich realizuję zaraz po Gdyni. Jest spory więc głowa Batmana musi polecieć :)

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8 Post autor: ImpreSariO »

Chce go mieć :D Sprzedaj mi go albo zrób instrukcję! Jest cudowny. Znak trochę przekombinowany ale kanciata morda jest świetna! Moim zdaniem najbardziej przypomina Michaela Keatona (najlepszy jak do tej pory odtwórca tej roli) z akcentem z The Animated Series ;)

Havoc

#9 Post autor: Havoc »

ImpreSariO pisze:Jest cudowny.
Dzięki!
ImpreSariO pisze:Moim zdaniem najbardziej przypomina Michaela Keatona (najlepszy jak do tej pory odtwórca tej roli) z akcentem z The Animated Series ;)
Bo od Keatona wziąłem te 'prawdziwe' akcenty :) Też moim zdaniem najlepszy odtwórca tej roli. I też uwielbiałem TAS. Beyond to już nie to samo.
ImpreSariO pisze:Chce go mieć :D Sprzedaj mi go albo zrób instrukcję!
Kurczę, gdybym wiedział jak, to bym zrobił :)

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#10 Post autor: ImpreSariO »

Havoc pisze:ImpreSariO napisał/a:
Chce go mieć :D Sprzedaj mi go albo zrób instrukcję!

Kurczę, gdybym wiedział jak, to bym zrobił :)
Ewentualnie jeśli nie było by to dla ciebie większym problemem to przy demontowaniu zrób kilka zdjęć. Spróbuje go sobie jakoś odtworzyć i ewentualnie wprowadzę parę poprawek. Zmotywowałeś mnie do zbudowania z czegoś związanego z gackiem. Może w końcu się wezmę za kolejny Batmobile.

Havoc

#11 Post autor: Havoc »

ImpreSariO pisze:Może w końcu się wezmę za kolejny Batmobile.
Mam w planie 2 :), może Ty mnie do nich bardziej zmotywujesz :)
Zdjęcia myślę, że się da, Nie wiem jak będzie wyglądał demontaż, po rozmocowaniu twarz może szybko odpaść i się rozlecieć :) ale zobaczymy co da się zrobić.
Ewentualnie możesz mu się przyjrzeć dokładnie w Gdyni.

Two-Faced

#12 Post autor: Two-Faced »

Podobny :D Rozpoznać można bez wątpliwości :) Podoba mi się pieczołowicie sporządzony znak batmana i... wymodelowanie karku :P

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#13 Post autor: OmenGda »

jak zobaczyłem zdjęcie na stronie głównej, to myślałem, że to oryginał ;-)))
gratulacje, kawał dobrej, na prawdę dobrej roboty!!!!!
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#14 Post autor: zgrredek »

Cacuszko.
Havoc pisze:A potem trochę postoi na półce i pójdzie na części bo mam jeszcze sporo projektów w planie, a pierwszy z nich realizuję zaraz po Gdyni.
ImpreSariO pisze:Ewentualnie jeśli nie było by to dla ciebie większym problemem to przy demontowaniu zrób kilka zdjęć.
Havoc pisze:Ewentualnie możesz mu się przyjrzeć dokładnie w Gdyni.
Po prostu rozmontujcie go w Gdyni.

Awatar użytkownika
AndrU
Posty: 57
Rejestracja: 2008-11-16, 22:01
Lokalizacja: Kalisz

#15 Post autor: AndrU »

hmmm jak by to okreslic....? Kosmos w kosmosie czyli super;)

ODPOWIEDZ