[MOC] T419p

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

[MOC] T419p

#1 Post autor: pitrek02 »

Cześć!
Od długiego, czasu myślałem o wybudowaniu kolejki. Projektów było wiele: 401Da (na którą zabrakło części… może kiedyś!), jakiś cztero osiowy parowóz, którego nazwy niestety nie pamiętam, oraz 6Dg.

Tak więc, mam ogromną przyjemność zaprezentować wam mój nowy model, lokomotywę spalinową T419p produkowaną w Czechach, a użytkowaną w Polsce przez PCC rail.

Obrazek

Lokomotywę tą, zaproponował mi niegdyś Trucker. Początkowo, nie wydawała mi się ona atrakcyjna, ale po sprawdzeniu wymiarów, zauważyłem że będzie idealnie pasować do podwozia RC, tak więc szybko wziąłem się do roboty.

Obrazek

Kolejkę tą tworzyłem ponad 2 tygodnie. Nie spieszyłem się, doszedłem do wniosku że nie ma sensu. Zauważyłem, że przy wolniejszym budowaniu, łatwiej można dostrzec popełnione błędy.

Jak już napisałem wcześniej, kolejka bazuje na podwoziu RC. Jest w pełni bawialna, chociaż czasami zdarza się, że rewolwerek wypadnie z zamocowania.

Fotki zostały zrobione przez mojego kolegę, Konrada (więcej jego zdjęć można zobaczyć tutaj). Chciałbym mu ogromnie za to podziękować i przeprosić za problemy z ochroną, z którą mieliśmy dzisiaj do czynienia. ;) Na szczęście, panowie którzy pilnowali porządku na stacji rozrządowej, okazali się bardzo mili i wyrozumieli. Zdołali nas nawet doprowadzić do śmiechu! Pozwolę sobie zacytować rozmowę.
-Czy ta kolejka działa?
-Tak!
-No to pokaż, jak już tutaj przyszliśmy!
(po chwili)
-Coś to wolno jeździ…
-Bo nie ma wystarczająco torów i kolejka nie może się rozpędzić...
- Co ty pier… torów tutaj masz w c…
:D

…To by było chyba na tyle. ;)

Galeria. :)

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2009-07-24, 22:24 przez pitrek02, łącznie zmieniany 4 razy.

rh

#2 Post autor: rh »

Tekst z torami panów z ochrony - masakra ;D ale chociaż wesoło było :)

Kolejny wielki plus - miejsce i zdjęcia :) Czasami brak białego tła - dużo daje, ale oczywiście o ile się uda :) trzeba było Wam jeszcze zrobić nasypy z kamyczków :D

Sama lokomotywa mi się bardzo podoba, chociaż jak widzę te pistolety z przodu to mi się przypomina hasło: "nie dmuchaj, a o kichaniu obok zapomnij" :) ale ... przy tych barierkach mogłeś się pobawić w Jeraca i je pomalować na tan.
I dobrze, że Ci trułem, że masz wykaflować wagonik i kontener.

(pict0232.jpg - pobawiłbym się w photoshopa by zarówno Twoja kolejka, jak i prawdziwa była w pełni ostra .. wykonalne, chociaż by wymagało dwóch zdjęć)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#3 Post autor: Bobofrutx »

Całkiem Fajna spalinówka ;) Patrząc na oryginał i na twój model, coś nie do końca pasują mi proporcje w przedziale silnikowym tzn wysokość do szerokości, ale i tak jest git. Te barierki z rewolwerów troche przekombinowane, zastanawiam sie jak one sie trzymają ;P A wagon mogłeś zrobić tak samo jak lokomotywę na 8 studów ;P bo teraz to dziwnie wygląda.
Przez ciebie zachciało mi się zbudować jakąś kolejkę ;P Kurcze muszę sie kiedyś dorobić jakiegoś zestawu z serii trains! :D
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

Naa, prawdziwy jerac wziąłby czarnego fleksa po prostu, bo mimo iż oryginał ma beżowy, to zlewałyby się one z korpusem lokomotywy. Nie zawsze warto trzymać się oryginału do ostatniego szczegółu, a szczególnie takiego który nie jest wszędzie taki sam :)

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#5 Post autor: pitrek02 »

Naa, prawdziwy jerac wziąłby czarnego fleksa po prostu, bo mimo iż oryginał ma beżowy, to zlewałyby się one z korpusem lokomotywy. Nie zawsze warto trzymać się oryginału do ostatniego szczegółu, a szczególnie takiego który nie jest wszędzie taki sam :)
Miał być cały ciemnoszary, ale flexów zabrakło...
Całkiem Fajna spalinówka ;) Patrząc na oryginał i na twój model, coś nie do końca pasują mi proporcje w przedziale silnikowym tzn wysokość do szerokości, ale i tak jest git.
Oryginał jest prawie kwadratowy. Różnica maks kilka centymetrów. Jednakże, na zdjęciu wydaje się węższy.
Bobofrutx pisze:A wagon mogłeś zrobić tak samo jak lokomotywę na 8 studów ;P bo teraz to dziwnie wygląda.
Wzorowałem się na pracach Mijaspera, a on wagony buduje na 6 st. ;)

Dzięki za komentarze, pozdrawiam!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

Cała lokomotywa powinna być szeroka na 7s. Porównując zdjęcie oryginału z Twoim modelem widać że model z klocków jest szerszy. I wygląda przez to na zbyt niski. A po przebudowie pasowałby lepiej do wagonów na 6s ;)

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#7 Post autor: ImpreSariO »

Uważam tak jak Longer. Ewentualnie podwyższyć kabinę o jeden plate i też by to lepiej wyglądało. Tylko nie mów że to wina zdjęć bo już kolejna osoba ci to mówi.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#8 Post autor: pitrek02 »

Zwężać na pewno nie będę, ponieważ nie pozwoli na to wredne podwozie RC. :P
Ale podwyższyć spróbuję!
Ostatnio zmieniony 2009-07-25, 00:03 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#9 Post autor: TruckeR »

Ojtam, jest fajna, od razu widać co to jest ;p Chociaż ja podniósłbym budkę o poziom jednej płytki, w oryginale kabina maszynisty jest nadnaturalnie wysoka. No i ten wagon.. miał być brązowy Res z kłonicami!
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#10 Post autor: pitrek02 »

TruckeR pisze:miał być brązowy Res z kłonicami!
I będzie!... jak znajdę czas. ;)

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#11 Post autor: Filozof »

Eeetam! Ładna jest.
Może i nie znam się na trains, ale wygląda super!
I jak nie patrzeć, przypomina oryginał.
Szczegółów się czepiacie :P

Moim zdaniem udana praca - na twoim wysokim poziomie!

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#12 Post autor: Mikolaj »

A ja nadal twierdzę, że mogłeś inaczej zrobić ten pasek z przodu (SERKI ISTNIEJĄ!:D)
Podoba mi się dach, i to, że to w końcu coś innego niż jakiśtam parowóz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

rasch22

#13 Post autor: rasch22 »

model bardzo udany :) gratuluje

co do wykonania podoba mi sie pomysl na wykorzystanie przesuwnych drzwi z wagonów towarowych robi duzo lepsze wrażenie niż wykaflowanie platesami, zamiast pistoletow faktycznie z flxa wydaje mi sie ze by bylo lepiej te barierki z przodu, ale to tylko moje subiektywne odczucie co do a co do serkow nie od razu rzym zbudowali :P a twoja maszyna jest przez to klimatyczniejsza
badzo ladna, a tym bardziej iz na myslallem ze na tym podwoziu RC to sie nie da niczego tak przykluwajacego uwage zbudowac ;P

Awatar użytkownika
Darecki
Posty: 38
Rejestracja: 2009-07-25, 21:50
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: LinkinDark

 

#14 Post autor: Darecki »

Kolejka wyszła Ci bardzo ładnie ;) Co prawda na lokomotywach się za bardzo nie znam, ale mogę powiedzieć, że udało Ci się odwzorować wszystkie zalety tej maszyny. Mogłeś ją zrobić ciut wyższą, najlepiej tak żeby jasny pas z tyłu też miał dwa study wysokości, wg mnie wyglądałoby to wtedy lepiej. Ładnie wyprofilowany daszek, podobnie barierki, szkoda tylko że nie są w takim samym koloru co jasny pas.. Chociaż myślę, że to spowodowane ograniczonym zasobem klocków :)
Wagon.. Ja bym zrobił go szerszego, w porównaniu do kolejki wygląda to nieco dziwnie. Ale za to ten napis.. Świetny.
A miejsce na wykonanie fotografii dobrane idealnie. I te kamyczki pod torami.. :)
It's just a ride...

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#15 Post autor: pitrek02 »

Wczoraj wieczorem, powstała nowa wersja. Niewiele rzeczy uległo zmianom (jedynie to szare, przy zderzakach), ale mam nadzieje, że teraz kolejka wygląda lepiej. :)

Obrazek

Zdjecia: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

Galeria.

Dziękuję za wszystkie rady, pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2009-07-26, 12:52 przez pitrek02, łącznie zmieniany 4 razy.

ODPOWIEDZ