[MOC] Kinokawiarnia do Gdyni

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Kinokawiarnia do Gdyni

#1 Post autor: crises »

...Potem kino, kawiarnia i spacer,
w księżycową, jasną noc.
I będziemy szczęśliwi, weseli,
aż przyjdzie północ i nas rozdzieli.
I umówię się z nią na dziewiątą,
na dziewiątą, tak jak dziś"


Oto kino i kawiarnia w jednym zbudowane do Gdyni.
Obrazek

Uparłem się na budynek z płaskim dachem i na ślepe okna. Wyszedł lekki socrealizm, ale mam nadzieję, że jakoś się do ogólnej makiety wpasuje.

Porządne kino musi mieć fotosy i plakaty (dzięki Impresario za legowego Bonda).
Obrazek Obrazek

Jest też zakochana para przy wejściu. Po prawej stronie wisi repertuar (słabo widać na fotce). W głębi gadżet kinowy w postaci manekinu Batmana.
Obrazek

Natomiast u góry, na tarasie znajduję się kawiarnia (część wewnętrzna widoczna na pierwszym zdjęcu). Dodatkowo, na dachu reklama jednego z filmów.
Obrazek Obrazek

Nie powiem, jestem całkiem zadowolony. Fałszywe okna, fotosy, wejście z napisem, neon, podświetlony Batman, kawiarenka u góry...
Niestety przeliczyłem się z możliwościami klockowymi i budynek wyszedł mi mniejszy, niż pierwotnie zamierzałem.
Na żywo całość prezentuje się lepiej niż na fotkach, więc zapraszam do Gdyni.

Galeria na Flickr

Pozdrawiam,
crises

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#2 Post autor: trubal »

NONONO :)
Jak dla mnie bomba:)
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Nexus 7

#3 Post autor: Nexus 7 »

Super! Fajne te zamurowane okna, rozumiem ze sala kinowa jest na pierwszym pietrze. Okno kawiarni bardzo mi sie podoba. No i reklama filmu kapitalna.
Widzialem podobnie rozwiazany budynek w rzeczywistosci, sporo wiekszy, calosc byla olbrzymia ksiegarnia, na gorze byl taras gdzie mozna bylo sobie poczytac i popatrzec na fantastyczne otoczenie. Nawet kolory byly podobne!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2786
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

Mi się jeszcze podoba dach - ten z Parkiem Jurajs?im.
Fajny świetlik - małe a cieszy.
crises pisze:Na żywo całość prezentuje się lepiej niż na fotkach, więc zapraszam do Gdyni.
Nie ma rady, trzeba przyjechać : o)
Zdrufko, Ciamek

lolas

#5 Post autor: lolas »

Napierwszy rzut oka prosta budowla, ale prezentuje sie bardzo dobrze.
Budynek na pewno bedzie wyroznial sie wsrod innych - oczywiscie w pozytywnym znaczeniu ;-)
Swietny pomysl z Batmanem! :-)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

crises pisze:Wyszedł lekki socrealizm
crises pisze:ale mam nadzieję, że jakoś się do ogólnej makiety wpasuje
Powojenna plomba w przedwojennej zabudowie.
Budynek bardzo fajny. Oszczędna ornamentyka jest tu plusem. Dużo fajnych drobiazgów. Najbardziej spodobał mi się pomysł z Batmanem.
Zakochany chłopak w drzwiach jakiś blady, jakby mu cała krew gdzieś odeszła. Ciekawe gdzie?

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#7 Post autor: Scrat »

Ciekawy budynek. Choć "w środek" pustych okien dałbym inny kolor aby trochę różnorodności było. Skoro socrealizm to można by jakieś ślady zużycia? ;) Oj uliczka w Gdyni będzie ciekawa :) Aha, podświetlony Batman, kapitalny :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

Podoba mi się "niecukierkowatość" budynku. Stał się przez to bardziej polski. Jak patrzyłem na większość budynków na K-Z 2008 to przypominało mi to bardziej jakiś dojczland. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej. Jeszcze jakby w tym fałszywym oknie tynk odpadał, tak jak to Ciamek na walentynki zrobił, to byłbym zachwycony. Prawdziwe polskie realia:)
Brawa za użycie dino na dachu i batmana w środku.

A i jeszcze te liście palmowe przy wyjściu na taras kawiarni zamieniłbym na palmę w doniczce
Ostatnio zmieniony 2009-07-30, 10:39 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#9 Post autor: smyk »

Dołączam się do zachwytów - są zupełnie na miejscu.

Trochę mi tylko nie gra neon KINO, może przez to że "I" jest węższe od pozostałych literek. Pewnie nawet wyśrodkowanie by nie pomogło.

Reszta to cacuszko.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

crises

#10 Post autor: crises »

Nexus 7 pisze:Fajne te zamurowane okna, rozumiem ze sala kinowa jest na pierwszym pietrze.
Tak, kino jest na piętrze.
Nexus 7 pisze:Okno kawiarni bardzo mi sie podoba.
Miałem z nim trochę problemów. Na początku wstawiłem po prostu w ścianę, ale było za płasko. Potem wysunąłem do przodu i dodałem ozdobnik nad oknem. Pozostał jeszcze problem pustej ściany pod spodem, ale drugi ozdobnik załatwił sprawę.
Nexus 7 pisze:No i reklama filmu kapitalna.
Ciamek pisze:Mi się jeszcze podoba dach - ten z Parkiem Jurajs?im.
glaz_pimpur pisze:Brawa za użycie dino na dachu i batmana w środku.
lolas pisze:Swietny pomysl z Batmanem! :-)
Scrat pisze:Aha, podświetlony Batman, kapitalny :)
Stał dinek na półce i w końcu znalazłem dla niego zastosowanie. Do napisu z tytułem zabrakło mi jednego "k", ale brakująca litera jest taka życiowa :-) Batman w środku i jego podświetlenie to pomysł, który przyszedł mi do głowy właściwie na samym końcu. Trzeba było jakoś zapełnić widoczny kawałek wnętrza.
zgrredek pisze:Zakochany chłopak w drzwiach jakiś blady, jakby mu cała krew gdzieś odeszła. Ciekawe gdzie?
On ze strachu taki blady, nie z miłości.
zgrredek pisze:Oszczędna ornamentyka jest tu plusem.
Powstrzymać chęć "naćkania" ozdobników, to jedno z trudniejszych zadań.
glaz_pimpur pisze:Jeszcze jakby w tym fałszywym oknie tynk odpadał, tak jak to Ciamek na walentynki zrobił, to byłbym zachwycony.
Pomyślę nad tym. Może się da jakoś te wnęki zdemontować i nieco obdrapać, ale muszę uważać, żeby czerwień cegieł nie zepsuła w miarę spójnej elewacji.
smyk pisze:Trochę mi tylko nie gra neon KINO, może przez to że "I" jest węższe od pozostałych literek. Pewnie nawet wyśrodkowanie by nie pomogło.
To też była niezła zagadka. Wyśrodkowane wyglądało źle. Pogrubione jeszcze gorzej. Zecydowałem się na takie niesymetrycznie położne. Sprawia dość nowoczesne wrażenie, które chciałem osiągnąć i myślę, że jest najlepszym wyjściem z sytuacji.

ODPOWIEDZ