[MOC] Dziurawy zamek

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Koval

[MOC] Dziurawy zamek

#1 Post autor: Koval »

Obrazek

Witamy, przedstawiamy nasz wspólny [MOC] „Dziurawy Zamek”.

Pomysł na MOC'a wziął się z tego, że zawsze chciałem zbudować zamek, jednak w dzieciństwie nie posiadałem wystarczającej ilości Bricków o należytym rozmiarze i przyczepności. Jako, że teraz buduję z TECHNIC'a to postanowiłem zbudować zamek z użyciem elementów TECHNIC, oraz wyposażyć go w PF.

Obrazek


Dane techniczne:
1x PF XL
3x PF Medium
2x BB
2x PF IR
1x IR TX
1x PF Lights
1x PF Switch
2x Siłownik Śrubowy

Budując zamek nie wzorowaliśmy się na żadnym konkretnym zamku. Zamek posiada opuszczaną bramę sterowaną Switchem PF umieszczonym w przejściu. Brama podnoszona jest za pomocą silnika PF M, z przełożeniem 24:1 z użyciem jednej z obejm Sariela.

Nad bramą są lampy ( PF Lights ) oświetlające przedzamcze, zasilane są z tego samego BB co wcześniej wspomniana brama.

Zamek posiada 3 baszty, i jedną wieże ostatecznej obrony na dziedzińcu. Wieża posiada wrota, zdalnie otwierane za pomocą silnika PF Medium z przełożeniem 40:1.

Na szczycie wieży zasiada Król na wygodnym, amortyzowanym tronie.

W konstrukcję wieży wbudowany został nowatorski system otwierania kopuły z komnatą Króla. System ten napędzany jest dwoma siłownikami śrubowymi, które z kolei napędzane są jednym silnikiem PF M, z przełożeniem ~2.8:1. Tron króla tak jak już wspomniałem wyposażony jest w miękki amortyzator by zapewnić wygodne życie królowi, a cały tron osadzony jest na obrotnicy napędzanej silnikiem PF XL ( nadmiar mocy na wypadek, gdyby król się roztył za panowania ).
Wyżej wymienione funkcje sterowane są za pomocą pilota PF IR, a maszynownia wraz z źródłem zasilania znajduje się w piwnicy wieży.

Na murach zamku znajdują się ścieżki umożliwiające szybkie przemieszczanie się między basztami. Dodatkowo na murach znajdują się działa XL_CANON_5 wersja poprawiona, o zwiększonym zasięgu.( :D ) Działa zamontowane są na łożyskach kulowych zapewniających kierowanie ogniem w zakresie 150 stopni w poziomie i aż 170 w pionie.( plus/minus 5 stopni )


Obrazek


Scenka:
Wredne karły podstępnie zaatakowały zamek wieczorem, gdy Król relaksował się z lampką wina.
Obsada zamku złożona z dwóch dzielnych wojowników podjęła trud walki z wrogiem. W obronie bramy stanął elitarny wojownik 60lvl z buławą +6. Zgadnijcie jaki był wynik starcia...

Obrazek

Filmik pałęta się >>TUTAJ<< a Galeria dochodzi>>TUTAJ<<
Ostatnio zmieniony 2009-08-02, 12:44 przez Koval, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Rzeź minifigów przed mostem jest przefajna. Chyba zrobię sobie z tego tapetę :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#3 Post autor: Mikolaj »

Sariel dostanie zawału....
Nie mam pojęcia co o tym sądzić.... pomysł - ok, nowatorski, ale jak dla mnie to wszystko wygląda do niczego...

EDIT: O proszę, sariel napisał nim wysłałem post. Ok, pomyliłem sie. Przeżył. :D
Ostatnio zmieniony 2009-08-01, 22:12 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Mikolaj pisze:pomysł - ok, nowatorski, ale jak dla mnie to wszystko wygląda do niczego...
A guzik. To jest świetne :D

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#5 Post autor: mienso123 »

Mikolaj pisze:ale jak dla mnie to wszystko wygląda do niczego...
Czepiasz się. Jest demolka, trupy wiszą, żołnierzyki zginęły, pfy pracują, a koleś z maczugą od felgi z buldożera sieje zniszczenie. Jest świetnie :>

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

mienso123 pisze:Czepiasz się.
Tak. A to dlatego, że mi i tak się nie podoba.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Koval

#7 Post autor: Koval »

Mikolaj pisze:Tak. A to dlatego, że mi i tak się nie podoba.
MOC zdecydowanie lepiej wygląda w realu. Jest też bawialny, sam miałem ubaw otwierając i zamykając kopułę i kręcąc tronem króla ( szczególnie gdy mu wypadł kielich i trza go było szukać na dole wieży, pośród pf`ów, zębatek i całego ustrojstwa :D ).
Ostatnio zmieniony 2009-08-01, 22:23 przez Koval, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#8 Post autor: Pietruch »

TO JEST PIĘKNE... Od pierwszego klocka jaki został wyprodukowany było wiadomo że Technic będzie górował nad castle i to jest tego przykładem. Zębatki górą!
Ostatnio zmieniony 2009-08-01, 22:29 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

#9 Post autor: Barteq »

Taaa... Podejrzewam, że będzie tak samo jak ze starciem trtr vs castle, zaraz jakaś riposta, w postaci moca będzie, w którym to minifigi znęcają się nad technicfigami [?] (nie wiem jak to się nazywa). Po za tym- świetna praca.

rh

#10 Post autor: rh »

Barteq pisze:w którym to minifigi znęcają się nad technicfigami [?]
Wystarczyłaby crisesowa Pani, która by potraktowała czerwonym axlem technicfiga :)

A sam zamek ... idea niezła, wykonanie przeciętne. Paskudnie kolorowe, zamek moim zdaniem bardziej w stylu bionicli. I zmaltretowanie minifigów - trochę bezsensownie tendencyjne :P

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#11 Post autor: Hezar »

Koval, to jest czysta prowokacja, a te kilka komentarzy to dopiero cisza przed burzą.
Strzeż się...

Koval

#12 Post autor: Koval »

rh pisze:Paskudnie kolorowe
Efekt nie był zamierzony, zwyczajnie brak klocków w odpowiednim kolorze.
Hezar pisze:Koval, to jest czysta prowokacja, a te kilka komentarzy to dopiero cisza przed burzą.
Strzeż się...
E tam przesadzasz, chciałem porostu zbudować zamek z technica to wszystko :P.
Ostatnio zmieniony 2009-08-01, 22:56 przez Koval, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2780
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#13 Post autor: Ciamek »

Świetny pomysł! : o)

Oczywiście patrząc na to oczami systemowca to wygląda fatalnie : o) Ale nie o to tutaj chodzi.

Jedyne co mi się nie podoba, to że na filmie musiałem tak długo czekać aż zaczniesz pokazywać funkcjonalności.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#14 Post autor: Piterko »

Była trialówka z systemów, teraz zamek z techniców... co następne? XD

Koval

#15 Post autor: Koval »

Ciamek pisze:Jedyne co mi się nie podoba, to że na filmie musiałem tak długo czekać aż zaczniesz pokazywać funkcjonalności.
To się nazywa "budowanie napięcia" :D.

ODPOWIEDZ