[MOC] Flower Power 4X4

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

[MOC] Flower Power 4X4

#1 Post autor: stpman »

Witam!
Chciałbym wam zaprezentować mojego najnowszego MOCa, którym jest auto terenowe z napędem na 4 koła:P Jest to moja pierwsza przygoda z budowaniem w stylu "model team".
W prawdzie autko nie jest odwzorowaniem jakiegoś realnego pojazdu, ale myślę, że każdy zauważy w nim podobieństwo do jakiejś starszej terenówki.
Samochód jest "nieco" kanciasty, ale był to efekt w pełni zamierzony. Auto posiada otwierane drzwi, maskę (a pod nią cztero-cylindrowy, poprzecznie ustawiony silnik) oraz bagażnik (starałem się aby był jak największy). W środku jest miejsce dla czterech osób.
Inspiracją do budowy tego MOCa była Łada Havoca. Gdy ją zobaczyłem, postanowiłem sobie zbudować coś podobnego, oczywiście na miarę moich skromnych umiejętności i zasobu klocków.
Aha, część zdjęć wykonałem w plenerze(mój ogródek) bo sprzyjała temu piękna pogoda i tematyka. Podczas robienia zdjęć wpadał mi do głowy ta głupia nazwa(zobaczycie zdjęcia-zrozumiecie;)
To tyle mojego gadania, oto przykładowe zdjęcia:
Obrazek
Miniaturki do zdjęć:
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

GALERIA jak się upubliczni.

P.S przepraszam, że widać tyle gołych studów, ale więcej kafelków nie miałem;/
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#2 Post autor: OmenGda »

hej
prezentuje się ciekawie, zwłaszcza w tym ogrodzie :)
szkoda, że nie ma pf, tylko gdzie tam je zmieścić... a jak zawieszenie? dałeś jakieś amorki?
to 4x4 to serio masz połączone jakoś ze sobą, czy tylko tak dla picu :>
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#3 Post autor: stpman »

OmenGda pisze:szkoda, że nie ma pf, tylko gdzie tam je zmieścić... a jak zawieszenie? dałeś jakieś amorki?
to 4x4 to serio masz połączone jakoś ze sobą, czy tylko tak dla picu :>
Zasadniczo to jest model team, więc tutaj raczej nie stosuje się zawieszenia, pf i innych "piców".
Jedynie przednie koła są skrętne, przy użyciu kierownicy.
Ride Your Way!

Havoc

#4 Post autor: Havoc »

stpman pisze:Zasadniczo to jest model team, więc tutaj raczej nie stosuje się zawieszenia, pf i innych "piców".
Widzę, że myślimy podobnie :)
stpman pisze:Inspiracją do budowy tego MOCa była Łada Havoca.
Jestem zaszczycony.
Ogólnie bardzo ciekawy model. Przypomina mi alternatywny z Roaring Roadsters. Chyba Roadsters były główną bazą części dla Twojego pojazdu? Ale moim zdaniem przedni zderzak jest za nisko (zwłaszcza jak na terenówkę). Wnętrze ładnie wykonane, brak wycieraczek nie przeszkadza (chyba, że kierowcy :) ). Przyzwoita atrapa silnika.
Podsumowując jest git :)

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#5 Post autor: stpman »

Havoc pisze:Chyba Roadsters były główną bazą części dla Twojego pojazdu?
W zasadzie to było tak: kupiłem RR złożyłem dwa podstawowe modele, żeby zobaczyć jak używać tych nowych(dla mnie) części, rozłożyłem go, na żyletki poszedł 8880, dokupiłem dwie garści czarnych bricków i puff z tego powstał ten MOC.

P.S jak znajdę chwilę czasu to dorzucę zdjęcia drugiej wersji nadwoziowej(pickup), którą właśnie skończyłem budować;]
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#6 Post autor: OmenGda »

sorki przeoczyłem, myślałem, że to w technic było :) czekam na pickupa :)
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#7 Post autor: smyk »

Wpadłem w totalną dezorientację. To nie ma proporcji terenówki. To ma proporcje... trzydrzwiowego kombi? Przedłużonego coupe? Sam nie wiem.

No już pomijam to, że w klasycznych terenówkach silnik z reguły montowany jest podłużnie do osi pojazdu. Silnik montowany poprzecznie to domena miękkich SUVów i crossoverów. Może w takim kierunku nad nim popracuj? Bo warto by model posiadał jakiś jednoznaczny charakter, skoro już nie jest odzwierciedleniem konkretnego modelu. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#8 Post autor: caro »

Z przodu razi mnie tablica rejestracyjna nad zderzakiem(?) i jego zbyt kanciasta bryła.
smyk pisze:To nie ma proporcji terenówki. To ma proporcje... trzydrzwiowego kombi? Przedłużonego coupe?
Dokładnie. Co to za wersja ? Tylnia sylwetka w ogóle mi nie przypadła do gustu.
Szyba jest za okrągła i za "goluśka". Bagażnik też jest malutki.
Mogłeś zrezygnować z tylniej kanapy i zrobić np Pikapa.
Ale zdjęcia mi się podobają chociaż czytając temat "Flower Power" co innego sobie wyobrażałem : P
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#9 Post autor: stpman »

smyk pisze:To nie ma proporcji terenówki.
A co rozumiesz przez pojęcie "proporcje terenówki"?
Bo ja krótkie zwisy nadwozia, mały rozstaw osi, dość dużą wysokość i szerokość nadwozia. Jeśli się mylę to popraw mnie;]
caro pisze:Mogłeś zrezygnować z tylniej kanapy i zrobić np Pikapa.
stpman pisze:P.S jak znajdę chwilę czasu to dorzucę zdjęcia drugiej wersji nadwoziowej(pickup), którą właśnie skończyłem budować;]
caro pisze:Szyba jest za okrągła i za "goluśka"
Ten element nadwozia też budził u mnie sprzeczne uczucia, ale zostało przy okrągłym tyle.
caro pisze:Bagażnik też jest malutki.
Głownie przez szerokie nadkola, nie miałem pomysłu jak wyeliminować ten problem.
caro pisze:Co to za wersja ?
To jest (albo miała być) trzydrzwiowa terenówka w stylu Landrovera Defendera 3D.

Jak teraz na to patrzę to chyba widzę w czym błąd. Tylna boczna szyba jest zbyt duża a stosunku do przedniej, zobaczymy co tam wymyśle jak odbuduję tą wersje.
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#10 Post autor: smyk »

stpman pisze:
smyk pisze:To nie ma proporcji terenówki.
A co rozumiesz przez pojęcie "proporcje terenówki"?
Bo ja krótkie zwisy nadwozia, mały rozstaw osi, dość dużą wysokość i szerokość nadwozia. Jeśli się mylę to popraw mnie;]
No właśnie! Czyli wiesz, jak powinna wyglądać terenówka. To czemu tak nie zbudowałeś?
Załączniki
compare.jpg

ODPOWIEDZ