7639 Camper

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Lipek79
Posty: 85
Rejestracja: 2009-03-08, 20:33
Lokalizacja: Świnoujście
brickshelf: Lipek79

 

7639 Camper

#1 Post autor: Lipek79 »

Recenzja: 7639 City - Camper
Obrazek

Seria: City
Rok produkcji: 2009
Liczba klocków: 165
Liczba figurek: 2
Naklejki: Tak
Cena: MSRP: $17.00 / S@H PL 82,95zł / Allegro 65zł - 84,90zl
Spis części: Peeron

Zestaw który mnie zachwycił od pierwszego wejrzenia, i kiedy go ujrzałem powiedziałem sobie "muszę go mieć". No i mam, i go przedstawię.

1.Pudło
Pudełko tekturowe o wymiarach ok.26cm/ok.19cm/ok.6cm. Otwierane tradycyjnie z boku. Z przodu pudelka duże i wyraźne zdjęcie zestawu. Z tylu pudelka podstawowe funkcje kempingu (otwierana kabina, miejsce do spania), do tego zdjęcie przedstawiające dwa etapy budowy (podwozie plus kabina). Z boku pudelka zdjęcie turystów i dodatkowo zdjęcie kierowcy w skali 1:1.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W środku są dwa ponumerowane woreczki. W woreczku numer 1 jak i 2 są jeszcze mniejsze woreczki z drobniejszymi częściami plus luzem podwozie. Woreczek nr.1 to budowa podwozia, woreczek nr.2 to budowa części wypoczynkowej.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Instrukcja w postaci książeczki. Liczy stron 56. Na stronie 50 zdjęcia kempingu, na ostatnich reklamówki. Jak już wspomniałem budowa jest podzielona na dwa etapy. Każdy następny krok budowy jest przedstawiony na osobnej stronie, poza budowa części wypoczynkowej, tutaj są przedstawione dwa kroki na stronie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Naklejki są w zestawie ale ich nie naklejałem (oszczędność materiału ;) ) Na naklejkach wydrukowano miedzy innymi telewizor, numery rejestracyjne i elementy dekoracyjne.
Obrazek


2.Wczasowicze
Mamy tutaj parkę. Do czynnego wypoczynku maja do dyspozycji deskę surfingowa, oraz rowerek. Na wyposażeniu maja jeszcze mały przenośny grill z rybka.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek


3.Budowa
Jak dla mnie każda budowa jest za szybka ;) . ok 45 minut z robieniem fotek.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek



A na koniec kilka fotek. Jak widać tylna cześć jest otwierana. W środku są dwa foteliki, dwa uchwyty: jeden na patelnie, drugi na kubek. Kierowca ma dość miejsca obok siebie by postawić sobie kubek.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pani jak się zmęczy może położyć się spać, niestety bez wygód ;) .
Obrazek Obrazek Obrazek

Na dachu kempingu jest miejsce na rower i deskę.
Obrazek


Pełna galeria na BS.
Ostatnio zmieniony 2009-09-06, 15:17 przez Lipek79, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#2 Post autor: bartek_mi »

moj tegoroczny must-have.
i ta recenzja mnie do tego jeszcze bardziej przekonala.
po prostu rewelacyjny, cywilny(!) model.

Fistach

#3 Post autor: Fistach »

to nie kemping tylko camper przez amerykańców i niektórych brytyjczyków nazywany motorhome'em :)

Zestaw fajny. Z racji pracy będę musiał sobie takowego sprawić :D

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#4 Post autor: Ither »

te włosy kobiece są wprost przepyszne, sam zestaw mimo, że leży poza moimi zainteresowaniami tematycznymi, chyba zostanie zakupiony.

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

A ja zapomniałem dodać, że jest to zestaw trochę też sportowy - deska i rower. I bardziej pasowałyby włosy agentki Trace.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

I bardziej pasowałyby włosy agentki Trace.
I pomarańczowa deska do pras... eee, surfowania.

Podoba mi się ten zestaw, ale cena skutecznie zniechęca do zakupu :]

lordofdragonss

#7 Post autor: lordofdragonss »

Ten zestaw wygląda nijak bez naklejek....
Aż żal ich nie naklejać :P

Jednak cena 85 złotych... Ale pewnie i tak kupię....

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

Nie wiem, co widzicie w tym zestawie. Dla mnie ma się on nijak do betoniarki, czy wcześniejszej straży pożarnej (7239). Jest brzydki i jego stosunek cena/ciekawych części jest nie do zaakceptowania. I ta buda, kolejny wielki klocek, którego nie wiadomo do czego go użyć (możę do space?).
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

glaz_pimpur pisze:I ta buda, kolejny wielki klocek, którego nie wiadomo do czego go użyć (możę do space?).
Zgadłeś. Ooo, może w taki sposób? ;)

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#10 Post autor: Ramzes »

Na pewno nie jest wart 80 zł, ale za 40-50 możnaby się na niego skusić:)
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

rh

#11 Post autor: rh »

Ramzes pisze:Na pewno nie jest wart 80 zł, ale za 40-50 możnaby się na niego skusić:)
M_longer pisze:ale cena skutecznie zniechęca do zakupu :]
Wiecie, allegro i jego nie do końca legalne sposoby zdobywania zestawów i części strasznie Was zdemoralizowało ... i marudzicie jak stare baby na folwarku :p

Lipek79 pisze:Zestaw który mnie zachwycił od pierwszego wejrzenia, i kiedy go ujrzałem powiedziałem sobie "muszę go mieć".
Miałem podobnie :)


A o zestawie. Moim zdaniem jest rewelacyjny - miałem sam pisać recenzję, ale trochę nieciekawych okoliczności, a do tego wyjazd w delegację, spowodowały, ze po prostu nie miałem na to czasu.

Co tu jest naprawdę wartego uwagi:
- ludziki - są śliczne, dziewczyna ma niesamowite włosy - fakt, ciężko z nimi cokolwiek więcej zrobić, bo idealnie pasują na ludzika, ale są przepiękne,
- jak do tej pory mieliśmy kilka pojazdów kempingowych z lego, aczkolwiek ten jest najlepszy. Dla porównania: Surf N' Sail Camper, Holiday Home with Campervan, Vacation Camper (jak dla mnie tylko ten może z obecnym konkurować), Car with Camper. Szczególnie, że do tej pory mieliśmy przede wszystkim przyczepy kempingowe a nie same pojazdy jako tako,
- jeśli chodzi o design jest świetny - szczególnie te paski w kolorze limonki są genialne, mamy także dwa foteliki w środku, no i co bardzo ważne: drzwi :)

Zestaw sam z siebie dostarcza nam niemało ciekawych klocków, a szczególnie:
  • Lime Plate 1 x 2 - sztuk 7, przydatne nawet i dla ludzi bawiących się w Power Miners
    Obrazek
  • Lime Plate 1 x 4, sztuk 3
    Obrazek
  • Lime Plate 1 x 6 - sztuk 5,
    Obrazek
  • Lime Tile 1 x 2 with Groove, sztuk 3
    Obrazek
  • Lime Tile 1 x 4, sztuk 4
    Obrazek
  • Trans-Black Panel 1 x 2 x 2 - Open Studs, sztuk 4
    Obrazek
  • White Brick, Modified 1 x 2 x 1 1/3 with Curved Top, sztuk 4
    Obrazek
  • White Brick, Modified 2 x 4 x 1 1/3 with Curved Top, sztuk 4
    Obrazek
  • rowerek i deska surfingowa
Oczywiście ... niemałym negatywem jest cena, ale jak ktoś się postara to spokojnie i za 65 zł można go kupić (a najlepiej poprosić kogoś z Wielkiej Brytanii - ja za mój serdecznie dziękuję Andzi). To już się wydaje być w miarę rozsądna cena, chociaż trzeba przyznać, że TLG ostatnimi czasy ostro szaleje z cenami ...

No to by było na tyle mojego komentarza. Ja nie żałuję ani pensa wydanego na ten zestaw :)

PS: "woreczek nr 1" i "na 50. stronie" - tak powinny być umieszczone kropki :) a przed oraz nie stawiamy przecinka ;)
Ostatnio zmieniony 2009-08-13, 15:28 przez rh, łącznie zmieniany 3 razy.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#12 Post autor: Hezar »

Naprawdę świetny zestaw, który ma chyba w sobie jakąś czarodziejską moc, gdyż im dłużej na niego patrzę, tym bardziej go chcę...

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Kasia
Posty: 59
Rejestracja: 2008-07-25, 19:24
Lokalizacja: Poznań

#13 Post autor: Kasia »

Zestaw jest po prostu świetny i od momentu, gdy zobaczyłam go po raz pierwszy, znajduje się na mojej liście życzeń. Szczególnie podoba mi się zastosowanie limonkowego koloru jako dodatku, no i oczywiście minifigi. Niestety podwozie jest w jednym kawałku i cena zestawu nieco przeraża.

michdom67

#14 Post autor: michdom67 »

Fajny zestaw, bardzo ładny. Chyba płaci się głównie za wygląd a nie ilość klocków. Zestaw kupiłem we Francji w sklepie o fajnej nazwie: King Jouet (czyt. king żue), czyli po polsku Król Zabawek;) Jeden z niewielu zestawów jaki się opłacało kupić (16,90 Euro). Taka pamiątka z wakacji.

[ Komentarz dodany przez: Kubrick: 2009-10-05, 15:02 ]
Necroposting: nie wniosles nic do tematu sprzed poltora miecha. Ostatnie upomnienie.
I przejrzyj jeszcze raz DOKLADNIE regulamin forum.
Ostatnio zmieniony 2009-10-09, 16:22 przez michdom67, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#15 Post autor: Piterko »

Zestaw długo był na mojej "liście zakupów" (co przez jakiś czas odzwierciedlała sygnaturka) i nie żałuję. W jakiś sposób przekonałem się do tego nowego City - kobiety w fantazyjnych fryzurach (wziętych z Indiany Jonesa bo skąd xD), czy też przystojniaki w czerwonych samochodach sportowych (dzwoniących po pomoc bo nie umieją sami zmienić koła - żałosne xD).

Mówiąc o Camperze: tak, ten samochód wpasowuje się w ten obecny trend - opływowe kształty, współczesne ludziki pełne kolorów i nowych rzeczy, ale jednocześnie pełni nawiązań do lat 90. Ot chociażby koszulka z żaglówką - komu się marzy odnowiona Paradisa? Albo chociażby plaża. Deska surfingowa i rower - tak to jest to, czego mi brakowało. Do tego TLC ostatnio lubi dawać swoim ludzikom "niezbędniki" - z tyłu pudełka widzimy, jak stolik (raczej jest to murek) i krzesła można wyjąć, postawić kawkę, gdzieś tam jest szybki piecyk, gdzie można usmażyć rybkę, jest patelnia. Nawet telewizor turystyczny! I to wszystko zamknięte na dosyć małej powierzchni. A na pudełku jeszcze jest pokazane miejsce do spanka. Ostatnio to jakiś trend w city ( wystarczy spojrzeć na tył tego pudełka)

Sam patent otwieranych ścianek był już kilka lat temu - w czasach World City, gdzie policja była taka "sharp and shiny". Mówię o tym vanie. Sama konstrukcja średnio dobra, ale otwierane ścianki były :D

Tony bawialności w takim jednym samochodzie, znacznie lepiej niż sport's car.
Ostatnio zmieniony 2009-11-21, 13:35 przez Piterko, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ