[MOC] Opel Blitz

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2772
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Opel Blitz

#1 Post autor: Ciamek »

Witam

Oto mój najnowszy pojazd dla "wstrętnych nazistów" - Opel Blitz.

Obrazek


Opel Blitz 3,6 - 36S

Model niemieckiej ciężarówki z okresu Drugiej Wojny Światowej
Posiada otwierane drzwi i skręcane oraz namiastkę zawieszenia tylnej osi.


Wyszedł tak sobie. Jestem w miarę zadowolony, chociaż maska trochę za długa, drzwi za krótkie... Najbardziej podoba mi się wykorzystanie serka 1x2 (przypasował między obudowę silnika a błotnika tworząc zwartym duży błotnik) oraz... te czarne droid army do mocowania plandeki : o)

Generalnie jestem zadowolony i do dioramek wstawiać go będę ; o)

Zapraszam na moją stronę

Najważniejsze zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zdrufko, Ciamek

Nexus 7

#2 Post autor: Nexus 7 »

Jest niezle, w niektorych ujeciach widac Blitza, w innych bywa roznie. Trudny wybrales samochod, ciezko oddac te charaktrystyczna sylwetke ze wszystkimi lagodnymi zaokragleniami. Mocowanie przednich swiatel jest piekne.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#3 Post autor: smyk »

Za dużo detali w tak mały model no i gdzieś się zgubił charakter oryginału.
Te grille po bokach maski wyglądają wyjątkowo niekorzystnie (oryginał ma tam drobne wloty powietrza, ale jego żeberka są pionowe).
Brakuje mi charakterystycznego pochylenia frontu komory silnika i mocniejszego pochylenia słupków przednich.
Mam świadomość, że w błotnikach trudno będzie się pozbyć kantów. Ale jakby się udało...
Co zrobić żeby podnieść kabinę w stosunku do kół? W oryginale błotnik zaczyna się w około połowy koła, u Ciebie jest niżej i to też trochę wpływa na charakter pojazdu, który staje się bardziej cywilny.

Ponarzekałem sobie trochę. Mam nadzieję, że konstruktywnie :)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2772
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#4 Post autor: Ciamek »

smyk pisze:Te grille po bokach maski wyglądają wyjątkowo niekorzystnie
Bałem się, że jak wsadzę zwykły tile 1x4 to będzie z kolei łyso.
smyk pisze:Brakuje mi charakterystycznego pochylenia frontu komory silnika i mocniejszego pochylenia słupków przednich.
Przód próbowałem, ale nie wychodziło - dziwnie wyglądał. To pochylenie jest jednak na tyle małe, że stwierdziłem, że zostawię prosto.
A słupki to chyba faktycznie trzeba by je pochylić : o)
smyk pisze:Mam świadomość, że w błotnikach trudno będzie się pozbyć kantów. Ale jakby się udało...
Tylko jak? ; o)
smyk pisze:Co zrobić żeby podnieść kabinę w stosunku do kół?
Myślę, że tu problemem jest rozmiar kół - są za małe. Jak były zamocowane plate niżej, to samochód całkiem bez sensu wyglądał. Koła powinny być większe, ale niestety "następny rozmiar" kół jakie mam jest z kolei za duży : o/

Dla mnie największym problemem jest za długa maska (spowodowane to jest mocowaniem błotników i zderzaka - czyli ogólnie częścią przed przednimi kołami) oraz... brak tylnych błotników : o)


Dziękuję za komentarze : o)
Zdrufko, Ciamek

ODPOWIEDZ