8961 Crystal Sweeper

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

8961 Crystal Sweeper

#1 Post autor: Scrat »

Obrazek

Crystal Sweeper
Rok produkcji: 2008 (oficjalnie w sprzedaży w 2009)
Ilość elementów: 474
Figurki: 4
Seria: Power Miners
Cena: S@H 259.99 zł, allegro 220-240 zł
Spis części: peeron, bricklink

1) Pudełko

Niestety czytnik kart nie chce ze mną współpracować i zdjęć nie będzie. Na bricklinku nawet wymiarów nie ma...

2) Instrukcja

Dwie instrukcje, czytelne. W pierwszej jest pokazana budowa wyrzutni potworów i część "zamiatarki", w drugiej dalsza część maszyny.
Obrazek Obrazek
Potworami nie strzela się do żółtych buziek...
Obrazek

3) Figi i akcesoria

Dwóch górników: profesorek i jakiś twardziel z metalową płytką (!) w głowie. Mają dwustronne główki i torsy.
Obrazek Obrazek

Drugim duetem w zestawie są dwa skalne potwory: Glaciator i Meltrox.
Obrazek

Zestaw posiada mnóstwo świetnych drobiazgów dla figów:
Obrazek

Jest też pomarańczowy motorek, prawie taki jak ma V1 ;)
Obrazek

I pomarańczowa wanna ;)
Obrazek

Naklejki (miałem szczęście i trafiłem zestaw z dwoma arkuszami).
Obrazek

4) Klocki

Łącznie mamy tutaj 474 klocków. Najciekawsze z nich (poza tym co opisałem nieco wyżej:
Obrazek Black Minifig, Utensil Telescope - dwie czarne lunetki, na pewno się przydadzą.
Obrazek Black Tread Non-Technic - gumowe gąsienice, które są fantastyczne (dwie sztuki).
Obrazek Dark Bluish Gray Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots - tego klocka nigdy nie jest za dużo ;) (cztery sztuki)
Obrazek Light Bluish Gray Cone Spiral Jagged - Power Miners Drill - wiertło, do wiercenia :D (jedna sztuka)
Obrazek Light Bluish Gray Slope 30 1 x 1 x 2/3 (8 sztuk)
Obrazek Lime Brick, Modified 1 x 2 x 1 1/3 with Curved Top (6 sztuk)
Obrazek Lime Brick, Modified 1 x 3 x 2 with Curved Top (dwie sztuki)
Obrazek Lime Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots (8 sztuk)
Obrazek Lime Slope, Curved 4 x 1 No Studs (6 sztuk)
Obrazek Lime Slope, Curved 6 x 2 (2 sztuki)

5) Budowa

Najpierw trzeba, co osobiście uwielbiam, wysypać klocki z pudełka. Trzeba je tylko mieć (pudełko oczywiście), bo do domu zestaw przyjechał bez takowego. No trudno, przynajmniej później nikt mi nie będzie kazał go wyrzucić. Oto 5 woreczków jakie mamy w tym zestawie (cztery woreczk iz numerkami, jeden bez (w środku, w osobnych woreczkach są skalne stwory).
Obrazek

Klocki z pierwszego woreczka:
Obrazek
I to co z nich powstało, czyli wyrzutnia potworków.
Obrazek

Pora na drugi woreczek
Obrazek
I oto mamy podwozie Sweepera, zapowiada się całkiem duży
Obrazek
Woreczek trzeci
Obrazek
Maszyna rośnie, wygląda coraz ciekawiej. Zwróćcie uwagę na świetne silniki i skrzynkę z bananem!
Obrazek
Rozdzieramy woreczek czwarty i piąty (bez numerka).
Obrazek
I oto Crystal Sweeper w pełni chwały!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

6) Podsumowanie

Obrazek

Jak dla mnie jeden z najlepszych zestawów z PM (w moim osobistym rankingu wyprzedzają go tylko 8707 i 8958). Całość jest bardzo bawialna (choć "zamiatania trzeba się nauczyć, bo pierwszy raz jak zaszarżowałem na kryształ to przeleciał przez pół pokoju). Model ma parę świetnych detali, mój ulubiony to banan w skrzynce. Zestaw, jeśli go się dorwie w sensownej cenie jest wart polecenia.

Bonus:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-09-03, 07:08 przez Scrat, łącznie zmieniany 2 razy.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#2 Post autor: Hezar »

Scrat pisze:Potworami nie strzela się do żółtych buziek...
...czyli np. do Chińczyków 8^O

Bardzo ciekawy zestawik, będący niezłą gratką dla wszystkich miłośników "PM".
Po początkowej niechęci do serii, coraz bardziej zaczynam się do niej przekonywać...

Tak poza konkursem... skąd Wy - Bracia z Lubania - bierzecie $$$ na te wszystkie zestawy?

...choć w sumie w dwójkę zawsze łatwiej...

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Hezar pisze:Tak poza konkursem... skąd Wy - Bracia z Lubania - bierzecie $$$ na te wszystkie zestawy?
Sprzedają mleko od krów Lego. Podobno jest to bardzo opłacalne, a oni mają ich aż cztery sztuki!
Bo tak naprawdę mieszkają w Wieży Braci i tylko walczą o klocki. Alboco...

A w sumie co za różnica skąd? Mają i tyle...

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#4 Post autor: Ither »

kradną. na 100% kradną! :D


Rozmowy skąd i jaki sposób kto preferuje na zdobycie niezbędnych środków na zestawy można w ostateczności prowadzić w odpowiednim dziale. To jest recenzja i dyskutujemy o zestawie.
nori
Ostatnio zmieniony 2009-08-13, 18:33 przez Ither, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#5 Post autor: rh »

nori pisze:Rozmowy skąd i jaki sposób kto preferuje na zdobycie niezbędnych środków na zestawy można w ostateczności prowadzić w odpowiednim dziale. To jest recenzja i dyskutujemy o zestawie.
nori
Dokładnie :) aczkolwiek odpowiedź na pytania Ithera czy Hezara jest bardzo prosta i nie wymaga nawet nadmiernego myślenia.

A co do zestawu. Jest świetny, nie da się zaprzeczyć. Dostarcza sporej ilości ciekawych części, do tego dwa potworki, trochę kryształów i mnóstwo radości z zabawy... kiedy już człowiek nauczy się bawić. I przede wszystkim! NIE WOLNO zamiatać potworków, ponieważ niszczy to nadruki koloru ciemnoszarego na nich. Lepiej męczyć tylko kryształy.

Właściwie, można by się pokusić o podsumowanie zestawów PM z pierwszej połowy roku. Druga już niestety jest o wiele słabsza...

PS: Scrat, dopisz po ile sztuk ciekawych klocków jest w tym zestawie ;)

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#6 Post autor: greenblue »

Zestaw ciekawy, ale nie wiem, czy bym się skusił wydać ponad 200 zł. Chyba bym zainwestował w 8707 i 8960. Ale jest kilka ciekawych części, których w tamtych zestawach nie dostane, przede wszystkim wanienka, klocki lime - ćwierćokręgi, slopes, i inne. Ten kolor zdobył jakoś moje uznanie.

Co do podsumowania serii, to zgadzam się z przedmówcą, że pierwsze zestawy były lepsze. Te duże potwory nie wzbudzają chyba żadnego entuzjazmu, a na pewno nie takiego, jak Sulfurix w dodatku do Cartoon Network. Mój osobisty ranking:
1. 8958
2. 8707 (ten zestaw chyba do pierwszej połowy roku zaliczamy)
3. 8960
4. 8961
5. 8957
6. 8956
7. 8959

lekki OT, ale może się uchowa
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

lordofdragonss

#7 Post autor: lordofdragonss »

Największym plusem jest wiele kryształów, więcej powinni ich wrzucać do zestawów, a nie po jednym... Jak ma się Granite Grinder, to dziwnie wyglada gdy na "pace" ma się jeden kryształ...

I jak widzę dużo ludzi przekonuje się do PM, widać że seria okazała się sukcesem, mimo dziwnej kolorystyki i małopozowalnych potworków, którzy wszyscy kochamy. ^^

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#8 Post autor: Kirysowaty »

No nie wiem, o ile pierwsze zestawy nie wzbudziły mojego entuzjazmu, to szalenie spodobała mi się ta mobilna platforma wiertnicza z drugiej fali, no i Król Kryształów. Obecność dużych potworów lepiej też wyjaśnia sprawę tajemniczych trzęsień ziemi.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ