[MOC] Rzeka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

[MOC] Rzeka

#1 Post autor: dzulian »

Rzeka
Obrazek
Witam

Po dlugiej przerwie której przyczyną była przeprowadzka ze stancji na stancję. (jescze dwa miesiące i na swoim).
Chciałbym zaprezentować projekt który powstawał od sierpnia tamtego roku.
Z góry przepraszam za zdjęcia które były robione na szybko bo musiałem wszystko z powrotem włożyć do kartonu.
Cała konstrukcja zajmuje powierzchnię 6 płyt 48 x 48 stała 3 dni na środku około 20 metrowego pokoju ani przejść ani nic :) więc musiałem to zfotkować i złożyć.
Jest to kolejna część mojej makiety która znajdować się będzie w garażu w moim nowym domu.Brakowało mi tam zieleni więc postanowiłem zrobić rzeczkę i parę drzewek.
I zrobiłem choć sam sadze że drzew jeszcze jest za mało.:)
Ogólnie praca powstawała z myślą o klockach zdroju 2009 ale nie wyszło .Może będą w 2010 może jakoś to dotargam rozbierać na pewno nie będe.
Całość jest rozbieralna a poszczególne płyty łączą się pinami około 10 -12 na płytę. Praca nie dość że była czaso i "kaso" chłonna to poszło w nią bardzo duża ilość bricków 2 x 4 ,
może jakieś 4 tysiące na podwyższenie terenu, a czego bo dopiero jakieś miesiąc temu zobaczyłem że można było połączyć wyżej opisane bricki z brickami 2 x 2 duplo.
Co na pewno było by tańszym wypełnieniem.
Wina jest oczywiście moja bo od kiedy KUBA mój synek ma trzy latka dostaje same systemy. Może ma jeden zestaw duplo.
Za błędy i niewiedzę się płaci :)
Co tu gadać pora oglądać i oceniać:

(Galeria będzie tu:))
(Deeplinki od 1 do 61 jak komuś się chce :))
(Flickr tutaj:))


Dziękuje bardzo i pozdrawiam
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Na początku była cisza... potem krótkie aha... a teraz się zastanawiam co by tu trzeba pokazać żeby choć zrównać się z poziomem tej pracy w głosowaniu na MOC miesiąca...
Na pierwszy rzut oka świetne, a teraz idę obejrzeć szczegóły...
Wpadaj z tym do Gdyni :D

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#3 Post autor: Misaki »

Praca niezwykła. Rzadko zdarza się widzieć tyle przyrody w mocach. Skala na jaką została użyta zieleń po prostu mnie urzekła. Imponujące rozmiary a do tego dużo detali. Perełką tu jest oczywiście podmyty piaskowy brzeg rzeki! Przyroda została ładnie dopełniona całą otoczką pokazującą łańcuch transportowy i wydarzenia poboczne jak np moment w którym zostaje łowiona ryba bezcenny - tego nie kupisz kartą master ;)

Pewne rozwiązania w legowych mocach to sprawa umowna i np płytka zielona ze studami dla mnie idealnie odwzorowuje łąkę - Ty dołożyłeś do tego kwiaty a w niektórych miejscach wystające kępki roślinności, chciałoby się tymi kępkami zapełnić większość zielonych płytek ale to jest oczywiste, że przy takim rozmiarze pracy to jest prawie niemożliwe.

Rok budowy - które dziecko by wytrwało w budowie czegoś taki czas. Lego są przede wszystkim dla dorosłych. :P
Ostatnio zmieniony 2009-08-17, 23:10 przez Misaki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#4 Post autor: lugomina »

Niesamowita praca, Dzulian!
Jestes Mr. Potega! Po-te-ga!
:))) Brawo!!

Jakbym zdjecie ogladala! Moc miesiaca bez dwoch zdan.

Duzo zieleni bo blogoslawila to Madonna Zielna ;-D
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

No... ogromna praca.

Wygląda apetycznie - jak sałatka : o)

Jutro na spokojnie (jak będę miał chwilę w pracy) pooglądam sobie wszystko!



Czy będzie się jeszcze rozrastać?
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Tak najkrócej (bo niespecjalnie mam czas teraz) - Praca jest tak dobra, jak zła jest obróbka zdjęcia. A obróbka jest tragiczna... ;p

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#7 Post autor: glaz_pimpur »

Teraz się przyjrzałem drugi raz dokładniej. Ogrom pracy powala. Koszt klocków podejrzewam że też (brązowe serki na dach tartaku!). Mnóstwo ciekawych szczegółów. Są małe niedoróbki (nieobróbki:)), ale to pikuś w porównaniu z całością włożonej w to pracy, łącznie z planowaniem przed położeniem pierwszego bricka.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

Co mi się podoba:
- całość zieleni
- podmyty brzeg
- kłody zanurzone w wodzie
- domek z logów
- ten wężyk z "papierów toaletowych" - nie wiem jak to nazwać profesjonalnie : o)
- skacząca rybka!
- piła


Co mi się nie podoba:
- zieleni mogło by być więcej - tzn drzew i krzaków : o)
- dość łyso od tyłu wygląda żółty podnośnik / chwytak
- nie lubię płaskiej wody, ale u Ciebie chociaż jest dużo białych bąbelków ; o)
- szkoda, że z boków widać tęczowe klocki - ja zawsze na krawędziach daję czarne.
Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

U la la la
Solidna robota i jakie to WIELKIE.
Ja tam nie mam zastrzeżeń. Podoba mi się i już.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#10 Post autor: grevious27 »

Dużo tu tej zieleni :D
Ogrom i szczegółowość pracy powala.
Super wyglądają kłody, unoszące się na wodzie.
Why so serious?

lolas

#11 Post autor: lolas »

Dżizas ale wielkie!

DObrze sie prezentuje, bedzie na pewno hitem KZ

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#12 Post autor: smyk »

Poza ciężarówką bardzo mi się podoba. Ogrodzenie z siatki, mostek, bąbelki na wodzie, zielony rozmach, wędkarze, bale drewna... miodzio.

No i jeszcze się zastanawiam, jak tam się da zawrócić tym ciągnikiem z naczepą. No nie idzie po prostu ;)

Ogólnie wypas!

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#13 Post autor: Ither »

Więcej krzaków!
płaska woda be.

reszta - awesome.

Awatar użytkownika
dzulian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-01-02, 17:12
Lokalizacja: Chełm
brickshelf: juliusz
Kontakt:

 

#14 Post autor: dzulian »

Witam

Troszkę odpowiedzi i pytań trzeba dać więc:
M_longer pisze: Wpadaj z tym do Gdyni :D
Niestety nie mogę, choć bardzo żałuję nie pozwala mi czas i pieniądze :(
Jerac pisze:. A obróbka jest tragiczna... ;p
Na tym się kompletnie nie znam więc wybacz.
Ciamek pisze: - szkoda, że z boków widać tęczowe klocki - ja zawsze na krawędziach daję czarne.
To jest bardzo dobra rada , może jakoś mi się to uda zmienić, dziękuje :)
smyk pisze:Poza ciężarówką bardzo mi się podoba.
Była sklecona na szybko , w realu jest dużo lepsza niż na zdjęciach. :)
smyk pisze: No i jeszcze się zastanawiam, jak tam się da zawrócić tym ciągnikiem z naczepą. No nie idzie po prostu ;)
Wyspecjalizowany kierowca :) szkolony na ten projekt, brał lekcje u najlepszych Mistrzów TRTR w Polsce :)
Ither pisze:Więcej krzaków!
Tzn. Chciałeś powiedzieć więcej kasy :) brak funduszy zmusił mnie do takiej ilości jaka jest,a poza tym nie doszła mi jedna paczka z UK za około 30 dolców z samą zielenią :(
Ciamek pisze: Czy będzie się jeszcze rozrastać?
Tak jak najbardziej tył się powiększy o trzy płyty 48 x 48 i dwa boki o płytki szerokości 16 studów, ale na chwilę obecną nic nie robię bo nie mam kasy :( zdradzę że za rzeką ma być góra a w środku tunel no i rzecz jasna tory :) specjalnie na tą okazję kupiłem nowe tory takie giętkie :)

Pozdrawiam
Nie wiem co się tworzy :( a po drugie nie mam kasy:) A po pierwsze mam drugiego SYNKA

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#15 Post autor: zgrredek »

Ale masz rozmach. Dużo fajnych rzeczy. Najbardziej spodobała mi się rybka wyskakująca z wody.
No ale nie był bym sobą gdybym się do czegoś nie przyczepił. Przy ściętych drzewach powinno leżeć trochę obciętych gałęzi i liści. No i drwalowi mógłbyś dać w ręce jakąś Husqvarnę zamiast siekiery. I ten wyławiacz pni powinien mieć jakiś tłok, który by to ramię trzymał od dołu. A na tym parkingu mógłby stać jakiś samochodzik, którym przyjechali wędkarze.
Ale to w sumie drobiazgi. I tak wygląda świetnie.

ODPOWIEDZ