[MOC] Wz.34 - Samochód pancerny

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Wz.34 - Samochód pancerny

#1 Post autor: Ciamek »

Witam

Oto mój najnowszy mały modelik - polski samochód pancerny Wz.34 z Kampanii Wrześniowej.

Obrazek

Model samochodu pancernego, biorącego udział we wrześniowych walkach.
Posiada obracaną wieżę oraz otwierane: drzwi kierowcy, drzwi dowódcy, właz wieżyczki i drzwiczki od chłodnicy
Zbudowany dla uczczenia 70-tej rocznicy Kampanii Wrześniowej i wybuchu II Wojny Światowej.


Model zrobiony na szybko - raptem 3 dni pracy. Szczerze mówiąc to pofolgowałem sobie i nie przejmowałem się do końca proporcjami ; o)
Ale tak czy siak to myślę, że w miarę przypomina oryginał.

Wrzucam tu wszystkie zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Ciamek pisze:Ale tak czy siak to myślę, że w miarę przypomina oryginał.
Przypomina, bo jak go zobaczyłem na pierwszej stronie to od razu wiedziałem co to jest. A biało czerwone tło zdradziło, że to twoja sprawka.
Przy takim maleństwie trudno oddać wiernie szczegóły zwłaszcza jeśli chce się mieć wszystko otwierane i obracane. Właściwie to tylko wieżyczka wydaje się być za niska i za szeroka. No ale jak chciałeś wsadzić tam ludzika to rozumiem, że węższa nie mogła być.

Wookashek

#3 Post autor: Wookashek »

Dosc karkolomna konstrukcja. Przypomina oryginal, jak najbardziej. Moze trzeba bylo zrezygnowac nieco z funckjonalnosci narzecz wiekszego podobienstwa. Bardzo mi sie podoba.
Teraz mmoze czas na tankietke TKS?

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#4 Post autor: Hezar »

Pewnie zaraz posypią się gromy na moją głowę, ale co tam...

Będąc szczerym, jest to chyba Twój pierwszy MOC, który naprawdę mi się nie podoba.
Oczywiście podobieństwo do oryginału jest niepodważalne, jednak konstrukcyjnie jest co najwyżej dostatecznie.
Zdaję sobie sprawę, że odwzorowanie pojazdu w tej skali nie jest łatwe, jednak podążając za myślą Wookasheka sądzę, iż faktycznie lepiej byłoby zrezygnować z funkcjonalności na rzecz lepszego wyglądu...

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

zgrredek pisze:No ale jak chciałeś wsadzić tam ludzika to rozumiem, że węższa nie mogła być.
Mógłbym jedynie serki usunąć.

Wookashek pisze:Moze trzeba bylo zrezygnowac nieco z funckjonalnosci narzecz wiekszego podobienstwa.
Zdaję sobie sprawę, że odwzorowanie pojazdu w tej skali nie jest łatwe, jednak podążając za myślą Wookasheka sądzę, iż faktycznie lepiej byłoby zrezygnować z funkcjonalności na rzecz lepszego wyglądu...
Niestety chyba nie byłbym sobą jak bym nie wepchnął tam ludzików... A skoro już wpycham to muszą mieć jak wchodzić - więc robię drzwi.
Próbowałem z tym walczyć, ale mi nie wychodzi : oP

Drzwiczki do chłodnicy to może przesada, ale akurat jakoś tak same mi wyszły, bo w dodatku zacząłem budowę od "maski".
Zdrufko, Ciamek

rh

#6 Post autor: rh »

Niestety chyba nie byłbym sobą jak bym nie wepchnął tam ludzików... A skoro już wpycham to muszą mieć jak wchodzić - więc robię drzwi.
Próbowałem z tym walczyć, ale mi nie wychodzi : oP
I właśnie Ci chwała za to! Jak dla mnie Twoja maksyma, że ludzik musi wejść jest jedną z najważniejszych i najbardziej chwalebnych cech Twoich konstrukcji :)

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#7 Post autor: pit »

Fakt, przypomina oryginał, choćby samym kształtem.
Funkcjonalnie nie można mu nic zarzucić, ale pod względem estetycznym... sporo.
I sam pewnie dobrze o tym wiesz :)
Po prostu widać, że zrobiony na szybko.
Pozdrawiam,
Piotrek

Mrutek

#8 Post autor: Mrutek »

Mam mieszane uczucia. Podobny , ale taki trochę falloutowy*...
_________________________________________
*falloutowy - zbudowany z tego i owego, co zostało po wybuchu jądrowym.

ODPOWIEDZ