8970 Robo Attack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

8970 Robo Attack

#1 Post autor: Scrat »

Obrazek

8970 Robo Attack

Ilość elementów: 414
Figurki: 6
Seria: Agents
Cena: S@H 229.95 zł, allegro: na chwilę obecną nie widzę tego zestawu na allegro...
Spis części: bricklink

Na początek bardzo ważna sprawa. Serdeczne podziękowania dla noriego!

1) Pudełko

Całkiem spory kawałek kartonu. Z przodu "flagowe" ujęcie zestawu, z tyłu opis funkcji. Po bokach nic ciekawego, poza figurkami ( w tym dr Inferno 1:1) nie ma.
Obrazek Obrazek Obrazek
Zawartość pudełka (nie licząc arkuszu z naklejkami, który się gdzieś ulotnił) :
Obrazek

2) Instrukcja

Problemów żadnych z odróżnianiem kolorów nie było, choć tradycyjnie o czymś musiałem zapomnieć, ale to już z mojej własnej winy. Inna sprawa, że instrukcja była nieco wygięta (w pudełku!).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

3) Figurki

Przyznam szczerze, że głównie dla nich kupiłem ten zestaw. Zacznijmy od agentów.
Agentka Trace i agent Chase. Agentka ma piękne ciemnobrązowe włoski, a Chase wyróżnia się pancerzem na torsie. Agenci mają dwustronne główki, przód głowki Trace ma uśmieszek, który świadczy o pewności siebie, zaś z tyłu jest przerażona minka, która mówi, że jej cała pewność siebie właśnie uleciała. Chase ma cwaną minkę, a na nosie (którego jak zwykle u minifigów nie widać) ma okulary, z tyłu niezadowolona mina, znana z innych zestawów.
Obrazek Obrazek

Teraz pora na wielkiego złego. Oto Dr Inferno! Zacznę od... dołu. Nóżki z pomarańczowymi pasami, dwustronny tors, na którym również jest pomarańczowy pas. Bardzo ciekawe jest prawe mechaniczne ramię wielkiego złego. Grymas na główce wskazuję na geniusz i szaleństwo. Teraz najciekawsza rzecz u ludzika, włoski. Wykonane są z czarnej gumy z pomarańczowymi nadrukami. Co do tych ostatnich mam wątpliwości, wyglądają jakby miały zaraz zejść, choć po przejechaniu po nich pazurem, na szczęście, do tego nie doszło.
Obrazek Obrazek

Na koniec zostawiłem sobie danie główne, dla mnie najważniejsza rzecz w zestawie. Panie i Panowie! Przedstawiam trójkę przepięknych figurek cywilnych! Pierwsza do opisu idzie przepiękna pani z fryzurą identyczną co agentka Trace, z tą różnicą, że są ciemnoczerwone! Włoski te są wspaniałe! Ma też dwustronny top w różnokolorowe gwiazdki. Marudzić można jedynie na główkę, bo to znowu ta sama, którą ma większość dam (pani z karczmy, sprzątająca wieśniaczka, pros... córka gubernatora...) z Lego obecnie. Kolejny do opisania pcha się pan w koszulce z motywem z classic space. Kapitalne nawiązanie do klasyki! Niestety ten tors ma tylko nadruk z przodu. Ma znane już ciemnobrązowe włoski i zupełnie nową główkę, która jest na dodatek dwustronna! Podobnie nową, też dwustronna główkę ma ludzik w okularach przeciwsłonecznych. W przeciwieństwie do swojego kolegi jego tors, hawajska koszula, ma nadruk też z tyłu.
Obrazek Obrazek

4) Klocki

Pozwolę sobie co ciekawsze wymienić.

Obrazek Black Brick, Modified 1 x 2 x 2/3 No Studs, Wing End (11 sztuk)
Obrazek Black Cockpit 10 x 10 x 4 Octagonal (1 sztuka)- wielki zjunioryzowany klocek, choć w zestawie bardzo zgrabnie wykorzystany
Obrazek Black Dish 6 x 6 Inverted (4 sztuki)
Obrazek Black Minifig, Utensil Camera Handheld Style (1 sztuka) - nigdy nie miałem tego aparatu, bardzo mi się spodobał, na pewno wykorzystam :)
Obrazek Black Plate, Modified 1 x 2 with Sloping Car Grill with Chrome Outline Pattern (2 sztuki) - o wykorzystaniu tego klocka nie muszę pisać
Obrazek Black String, Cord Thin 100cm (1 sztuka - pół Longera, znaczy się 100 cm)
Obrazek Dark Bluish Gray Minifig, Neck Bracket with Back Stud (2 sztuki)
Obrazek Metallic Silver Tile 1 x 6 (4 sztuki)
Obrazek Metallic Silver Wedge, Plate 4 x 2 Left (2 sztuki)
Obrazek Metallic Silver Wedge, Plate 4 x 2 Right (2 sztuki)
Obrazek Trans-Clear Windscreen 8 x 8 x 5 Dome with Dual 2 Fingers (1 sztuka) - przeźroczyste "jajko", najciekawszy klocek zestawu.
Obrazek Trans-Orange Plate, Round 2 x 2 with Rounded Bottom (Boat Stud) (4 sztuki)
Obrazek Trans-Red Wave Rounded Large (Flame) with Marbled Trans-Yellow Pattern (1 sztuka)
Obrazek Yellow Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots (2 sztuki)

5) Budowa i modele

Rozrywamy woreczek nr 1...
Obrazek

W tajemniczy pudełeczku znajduje się metr sznurka.
Obrazek

Oto i modele, które powstają z klocków z tego woreczka. Coś quadopodobnego, co ma jakimś cudem "holować" robota Dr Inferno i odrzutowiec. Maleństwa, quadzik jest średni, odrzutowiec sympatyczny, choć też bez rewelacji. Jest też latający pojazd doktorka, który nie ma zdjęcia, jak będzie dobre zdjęcie to dorobię.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz dobieramy się do woreczka nr 2
Obrazek

Po złożeniu otrzymujemy kulasy (i kawałek "brzucha") dla robota. Bardzo ciekawie zbudowany jest ten kawałek torsu, jak widać jest tam axle w górę, który jest zamontowany jakimś dzikim snotem.
Obrazek

Okej, woreczek nr 3 (Czy ktoś mnie słyszy?! Wypuście mnie stąd! Nikt kobiecie nie pomoże?! Męskie, szowinistyczne...)
Obrazek

Tak oto otrzymujemy górną część robota.
Obrazek

Budujemy dalej, pora na woreczek nr 4.
Obrazek

Ciekawostka: świecący klocek jest do rozebrania i ma blokadę.
Obrazek

Oto wszystkie moduły robota.
Obrazek

I robot w całości, trzeba przyznać, że całkiem udany.
Obrazek Obrazek

Nieco gimnastyki.
Obrazek Obrazek

Po tych wszystkich wygibasach trzeba nieco odpocząć.
Obrazek

Zdjęcie całości
Obrazek

6) Podsumowanie

Nie ukrywam, że zestaw kupiłem głównie dla ludzików, ale całość okazała się ciekawsza niż myślałem. O ile pojazdy agentów są średnie, w sumie są tylko dodatkiem, to już robot Dr. Inferno jest całkiem ciekawy. Jest trochę użytecznych klocków i spore pokłady bawialności. Jeśli znajdziecie go w dobrej cenie to polecam!

Plusy:
- przepiękne figurki cywilne!
- agenci i doktorek też niczego sobie
- trochę ciekawych klocków
- robot
- wspominałem coś o cywilnych figurkach?

Minusy:
- cena
- średnie pojazdy agentów
Ostatnio zmieniony 2009-08-31, 17:54 przez Scrat, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#2 Post autor: lugomina »

Dzieki piekne za recenzje!

Agenci wzbudzaja we mnie jak zwykle mieszane uczucia ;)
1000 razy ciekawsi od nudziarzy czyli dobrych agentow sa oczywiscie Zli Wrogowie, a tutaj oczywiscie tez nie do wymiecenia Biedni Cywile :)
Nie przepadam tez za niezbyt fortunna kolorystyka dobrych agentow - granat z lime i szarym :( ale oczywiscie bardzo lubie pomarancz i czern Zlych Infernalnych Wrogow :)

Przepiekne, wypasione i modnie ubrane fgurki Biednych Cywilow oczywiscie upoluje na jakims BL, bo az tyle za 3 figurasy nie chce mi sie dawac ;) - choc nie powiem, wielki mech ma swoj urok (i przezroczyste jajko:) moze, moze..

No i oczywiscie tradycyjnie zawyje z zalem, dlaczego cywilna kobieta to znowu ONA a nie jakas nowa twarz. Dla cywilnych facetow zrobili nowe, wiec dlaczego ach dlaczego i nie dla niej :( :( Podobniez agentka Trace moglaby tez byc wsciekla-niezadowolona z drugiej strony a nie ciagle wystraszona (co to za agentka do chorery..)

Ale tak poza tym, swietne figurki cywilow, nawet sztampowa pani udobruchala mnie swoja dwustronna koszulka i slicznym nowym wlosem :) Oby wiecej takich w City! :)))
No i zestaw caly wlasciwie ma swoj nieodparty urok - sliczne male pojazdy i ten mech i te ludziki :)
Ostatnio zmieniony 2009-08-31, 12:32 przez lugomina, łącznie zmieniany 2 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#3 Post autor: Filozof »

lugomina pisze:Nie przepadam tez za niezbyt fortunna kolorystyka dobrych agentow - granat z lime i szarym
Gdyby tylko... Pełna gama kolorów Agentów
DarkBlue + DkGray + Gray + Lime + MetallicSilver + Yellow

Ja także wole tych złych ;)

Wracając do recenzji - ciekawi mnie ta szybka-jajo.
Jak dorwę gdzieś ten zestaw tanio, to wezmę bez szemrania :)
Recenzję czyta się przyjemnie, dobre zdjęcia.
Podziękował za reckę.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#4 Post autor: Piterko »

A może by jednak zainwestować w Agentów? To "jajko" wielkanocne jest ciekawe. Podobnie jak Doktor Zły. Robot ma swój urok a ja lubię takie konstrukcje. Ech, przypomina się spyrius (może doczekamy się czegoś takiego w nowym Space?). Figurki cywili są dobre i do City i do agentów i do Space (futurystyczna kolonia przyszłości + bluza z nadrukiem classic space).
Warta uwagi jest linka z hakiem wystrzeliwana z pojazdu - "jego osłony są zbyt silne dla naszych blasterów. Użyj linki z harpunem Dac!" - Jednak strategia na wielkie maszyny kroczące At-At sprawdza się i na Ziemi : )
Fajna recenzja. Robot ćwiczący wygląda fajnie., Nie ma problemu nawet robiąc pompkę na miotaczu ognia.
Warty zakupu zestaw Agentów. Głównie przez figurki mieszczan, Złego i konstrukcji robota.

Dodatek:
http://www.peeron.com/inv/sets/7314-1 - chwytak + miotacz ognia. Mój ulubiony robot...aż do teraz :)
Ostatnio zmieniony 2009-08-31, 13:04 przez Piterko, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#5 Post autor: rh »

lugomina pisze:bo az tyle za 3 figurasy nie chce mi sie dawac ;)
Za te 3 figurki na BL zapłacisz niewiele mniej niż za cały zestaw ;)

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#6 Post autor: nori »

To "jajko" pewnie zrobi furorę, już nie mogę doczekać się MOCY z jego udziałem. Poza tym elementem i nowym ogniem jakoś nie znajduję nic ciekawego w tym zestawie. Oczywiście nie biorę pod uwagę figurek, cywile są rewelacyjni! Ale ta cena! Naprawdę przeraża.
Dzięki za przyjemną i dokładną recenzję. Robot świetnie wygląda podczas gimnastyki ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#7 Post autor: Scrat »

Dziękuję za pozytywne opinie o recenzji. A ja znalazłem jednego babola, zapomniałem o zdjęciu z odpoczynkiem po gimnastyce ;)

Awatar użytkownika
Lipek79
Posty: 85
Rejestracja: 2009-03-08, 20:33
Lokalizacja: Świnoujście
brickshelf: Lipek79

 

#8 Post autor: Lipek79 »

Dla samych ludzików warto by nabyć ten zestaw. Może warto już uśmiechnąć się do Mikołaja...

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#9 Post autor: lugomina »

rh pisze:
lugomina pisze:bo az tyle za 3 figurasy nie chce mi sie dawac ;)
Za te 3 figurki na BL zapłacisz niewiele mniej niż za cały zestaw ;)
Nie wierze, ze ktos 3 figurki sprzeda za 300 zlotych :D
Zreszta nie bede kupowac kompletnych tylko w kawalkach - nozki mnie nie interesuja, nozki ida na bok ;)
Tu dorwe u jednego handlarza wlosy, u innego moze koszulke itd - taka mam nadzieje.
Ostatnio zmieniony 2009-09-01, 22:14 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ