Store Grand Opening Exclusive Set, Chandler Fashion Center

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

Store Grand Opening Exclusive Set, Chandler Fashion Center

#1 Post autor: nori »

Obrazek

Zielony kaktus. Bardziej ciekawostka niż pełnoprawny zestaw, ale może kogoś zainteresuje...

LEGO Store Grand Opening Exclusive Set, Chandler Fashion Center

Rok produkcji: 2008
Ilość elementów: 58
Opakowanie: woreczek
Figurki: brak
Seria: Lego Brand Store
Cena: trudna do oszacowania
BrickLink

1) Co to jest?

W USA (nie wiem jak w innych krajach), otwarciu nowego sklepu firmowego Lego towarzyszy premiera małego, okolicznościowego zestawu. Zestawy takie są sporym kąskiem dla kolekcjonerów, zgodnie z relacją Nexusa który miał przyjemność być obecny przy jednym z takich otwarć, ich nakład to zaledwie 300 sztuk, więc otrzymuje je tylko pierwszych 300 osób które zrobią zakupy na minimum 30$ ([URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=9949]tak było przy okazji otwarcia sklepu w Birmingham[/URL]). Jednak prawdziwą atrakcją tychże zestawów jest to, iż ich tematyka dotyczy charakterystycznej cechy danego miasta (choć z tymi cechami to jednak różnie bywa)! Polecam zapoznać się z listą takich zestawów zamieszczoną na Bricklinku.

Dzięki nieocenionej pomocy Nexusa udało mi się zdobyć jeden z zestawów wchodzący w skład tej specyficznej serii. Zestaw towarzyszył otwarciu sklepu w Chandler Fashion Center, Chandler (Arizona), więcej o sklepie można przeczytać na stronie Lego, natomiast jakby ktoś miał ochotę się wybrać, oto mapka ;).

Nie zamierzam polować na wszystkie zestawy z tej serii, ten szczególnie mnie zainteresował, gdyż w swobodny sposób nawiązuje do jednej z moich ulubionych serii: Western. Do kompletu jeszcze przydałby się zestaw z Oklahomy, niestety na Bricklinku go brak...

2) Pudełko

Nie ma, zawartość znajduje się w zwykłym woreczku, należy nadmienić że brak tu jakichkolwiek nadruków identyfikujących sam zestaw, nie ma numeru czy też nazwy.

Obrazek

Obrazek

3) Instrukcja

Jednostronnie zadrukowana kartka.

Obrazek

Ciekawostką jest sposób w jaki została złożona, dzięki nacięciu i odpowiedniemu uformowaniu tworzy całkiem zgrabną książeczkę.

Obrazek

Obrazek

Znalazło się też miejsce na mały indeks elementów. Jakby ktoś miał ochotę złożyć sobie takie coś, zamieszczam skan:

Obrazek

4) Zestaw

Podstawa na której głównym elementem jest kaktus składający się głównie z okrągłych cegiełek 2x2. Do tego spora ilość chaszczy i biała czaszka. Zabrakło sępa, jego rolę przyjęła czarna sowa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No cóż, nie można odmówić specyficzności temu czemuś, zarówno zestaw jak i cała seria są naprawdę swoistą ciekawostką. Na wielki plus należy zaliczyć świetny pomysł z taką inicjatywą, a powiązanie tematyki danych zestawów z miejscem któremu towarzyszą to wprost genialny pomysł. Szkoda tylko że zawodzi trochę oprawa, marna instrukcja i praktycznie brak opakowania trochę przeszkadza, ale należy ponownie podkreślić: są to specyficzne i okazjonalne zestawy. Większość pewnie rozchodzi się wśród dzieci, a przez to niestety bezpowrotnie znika z rynku. Jednak trudno też nazwać je jakimiś wielkimi rarytasami.
Natomiast kaktus z sępo-sową jest przyjemnym modelikiem i sprawił mi przeogromną radość. Ale ja mam fioła na punkcie takich „pierdółek” ;)
Ostatnio zmieniony 2009-09-02, 20:05 przez nori, łącznie zmieniany 2 razy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

rh

#2 Post autor: rh »

nori pisze:Ale ja mam fioła na punkcie takich „pierdółek” ;)
Ojjj tak :) ale one są rewelacyjne ... i przez to, w jak małym nakładzie się ukazują, są wyjątkowe. Szkoda, że nasze polskie sklepy nie mają takich okolicznościowych zestawów. Na przykład jakiś we Wrocławiu z modelikiem mostu Grunwaldzkiego albo z krasnalem - to by było coś :)

No i nie ma w tej chwili żadnego innego zestawu, kóry by miał tyle bricków round 2x2 :)

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#3 Post autor: SeezSQ »

Ciekawe jak by wyglądał taki zestaw z nowo otwartego sklepu w Katowicach :D ,
albo nie to w sumie za łatwe... Warszawa to jest wyzwanie :)
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: szww »

SeezSQ pisze:Warszawa to jest wyzwanie
Zadne wyzwanie, wystarczylaby syrena z mieczem i tarcza :)

ODPOWIEDZ