[MOC] Na szlaku

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] Na szlaku

#1 Post autor: V1 »

Dzień dobry!

Chciałbym przedstawić prosty obrazek z jesiennych wędrówek.

Obrazek Obrazek

[ Galeria ]

Dziękuję,

V1

Mrutek

Re: Na szlaku

#2 Post autor: Mrutek »

V1 pisze:Chciałbym przedstawić prosty obrazek z jesiennych wędrówek.
...który powstał przez rozrzucenie przypadkowych klocków? ;-)
Pan w czarnej czapeczce i pani w niebieskim to małżeństwo?
Jesień mnie dołuje...

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#3 Post autor: Robson »

Mrutek uwierz mi nie potrafił byś tak rozrzucić klocków jak Maciek :)

Miła scenka :) Szkoda że coraz bliżej ta zima :(
Cb1100RR

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#4 Post autor: szarikm »

"Nieład artystyczny" też trzeba potrafić zrobić :)

Posty: 1000
Duży Jubileusz, V1. Gratulacje! :)

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#5 Post autor: misiek »

szarikm pisze:
Posty: 1000
Duży Jubileusz, V1. Gratulacje! :)
\

także gratuluje :)

piekne ukazanie technik łączenia klocków :D mój bałagan na biurku niewygląda tak ładnie. Chociaż gdybym postawił takie drzewo z beczek, które jest genialne, mógłbym stworzyć MOC z burdelu <sic> ciekawa praca i troche przyszłościowa, niestety. Czyżby to jakiś szlak turystyczny?
FREE HUGS :D

rh

#6 Post autor: rh »

Rewelacja ...

Cóż tu więcej mówić ... niesamowite, jak świetne może być coś, co jest a swój sposób wyjątkowym bałaganem ...

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Piękna impresja.
Niczym obraz impresjonisty.
Widać , że wszyscy zadowoleni z wycieczki, poza panią, która powinna popracować nad swoją kondycją.
Przezroczyste klocki imitują wilgoć, że może niedawno deszcz padał, albo mgła opadła.
Podoba mi się też oznaczenie szlaku na głazie.
Strzelista, drapakowata sosenka i muchomory sugerują, że scena rozgrywa się w lesie. Dlatego dałbym jeszcze kilka drzew. W tym choć jedno z żółtymi i pomarańczowymi liśćmi. Liście widać na ziemi, ale leżą pod sosną.

Mrutek

#8 Post autor: Mrutek »

Robson pisze:Mrutek uwierz mi nie potrafił byś tak rozrzucić klocków jak Maciek :)
Nigdy nie twierdziłem, że potrafię. Mało tego - zakwalifikowałbym, wręcz, moca jako sztukę. Nigdzie nie jest natomiast powiedziane, że sztuka musi wywoływać pozytywne odczucia. We mnie, zastosowane kolory i "ostre" kształty wywołują co najmniej niepokój. Już samo drzewo by wystarczyło.
Jedno, jedyne, samotnie umierające. Kilka dni wcześniej, kiedy część liści opadła , grzybiarze odnaleźli na nim poczerniały szkielet samobójcy wiszący tam od wiosny. Na najwyższej gałęzi, drapieżnik przeżuwa ciała swoich ofiar. Za chwilę wypluje ich niestrawione kości owinięte w zawilgocone przez soki trawienne futro... Mała Myszka Miki nie wróciła wczoraj z pracy do domu.
Facet z sardonicznym uśmiechem, przyglądając się muchomorowi, rozmyśla ilu kierowników w pracy mógłby nim otruć, a może udałoby się jeszcze rodzinę? A co najmniej teściową...
Blondyna w fioletowym coraz bardziej przybliża się do przegniłej barierki. Za chwilę spadnie kilka metrów, głową w dół, gdzie na szarych, omszonych głazach zakończy swój żywot matki, żony, kochanki.
Benny Hill nie wie, że to jego ostatnia wędrówka. Pojutrze lekarze odkryją u niego złośliwą wersję raka. Tak się wystraszy, że umrze na atak serca w otoczeniu dziesiątek białych kitli. Właśnie skończyły się limity...
Pani w niebieskim od dawna myśli o samobójstwie. Silniej z każdą mijaną po drodze szczupłą laską. Mijane, grube nie działają na nią pozytywnie. Porównuje się do nich i pyta: Czy jestem grubsza, czy szczuplejsza od nich? Zawsze dochodzi do wniosku, że jest grubsza, co pogłębia jej stan.
Facet w czarnej czapeczce właśnie przed chwilą złapał zasięg. Dostał cynk, że ktoś sypnął, a psy są na tropie. Bardzo się spieszy do swego ukochanego BMW, aby czmychnąć za granicę. Kilkadziesiąt metrów dalej pośliźnie się. Do końca życia jego kończyny będą martwe jak kikuty uschniętych drzew, mijanych po drodze.
Nie wiem co myśli ostatni gościu.
Może: Jak tu pięknie?

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#9 Post autor: Hezar »

Bardzo ciekawa scenka, która faktycznie przedstawia swoisty nieład artystyczny.
Niewątpliwie ma w sobie to "coś", jednak trzeba zajrzeć w głąb tej pracy, by tak naprawdę ją zrozumieć i poznać.
Nawet, nawet...

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#10 Post autor: glaz_pimpur »

No to może ja napiszę coś innego. Chyba po raz pierwszy mi się zdarzyło nie być zachwyconym Twoją pracą. Niby wszystko gra, są szczególiki, pasują kolory, warsztat super. Nie wiem, może w tym przypadku przeszedłeś samego siebie i zrobiłeś coś co jest zbyt "barokowe". Nie mam pojęcia co jest grane, ale wolę dalej paść swoje oczy Starem lub podglądać szczególiki w Morskiej albo podziwiać prostotę autka-wiatrołapu. A może jeszcze nie czuję jesieni. Na razie jeszcze codziennie się opycham lodami.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#11 Post autor: pitrek02 »

Moim zdaniem, jest za dużo chaosu. Wiem, że właśnie takie było założenie, ale niestety nie przypadło mi ono do gustu... Jednakże trudno nie docenić kilku detali, takich jak drzewo, czy strumyk!

Conrack1410

#12 Post autor: Conrack1410 »

mi też niestety nie przypadło do końca do gustu

być może dlatego ,że zawsze prezentujesz świetne prace , niektóre niemal wzorowe które aż krzyczą Twoim talentem do budowania

tutaj niestety tak nie jest - jest jakoś nijako - jakbyś nie ty to budował ...natomiast jest to wyjątek który potwierdza zasadę jaką jest : V1 = świetna praca

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#13 Post autor: Mikolaj »

Jak dla mnie - bomba. Podłoże jest super, ale drzewo jakieś za wysokie, no i te skały trochę zbyt... klockowe. Mimo to, bardzo mi się podoba!
Ostatnio zmieniony 2009-09-11, 11:44 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

Dziękuję za odpowiedzi, szczególnie te odnoszące się do panującego tam chaosu. Faktycznie - chaos może być dziwnie odebrany w ustandaryzowanym i uporządkowanym świecie Lego. Jednak nie jestem w chwili obecnej lepiej pokazać jesieni. Lecz pracuję nad tym :)

(Chaos to moje drugie imię :)
\/1 ______________

ODPOWIEDZ