[MOC] 17 IX 1939 - sowiecka inwazja

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] 17 IX 1939 - sowiecka inwazja

#1 Post autor: Ciamek »

Witam

Oto moja trzecia i ostatnia (?) dioramka z okazji 70-tej rocznicy KW - symboliczne przedstawienie agresji sowieckiej na Polskę.


Obrazek

Inwazja Sowiecka na Polskę 17 IX 1939 - Symboliczna Diorama

17 IX 1939, na mocy Tajnego Protokołu do Paktu Ribbentrop - Mołotow, wojska radzieckie wkroczyły na tereny Polski. Tym samym zadały swego rodzaju cios w plecy broniącej się armii polskiej.

Diorama jest symbolicznym przedstawieniem tych wydarzeń - wojsko polskie stawia opór nadciągającym Niemcom, a w międzyczasie ludność cywilna opuszcza wieś. W tym czasie ze wschodu wkracza Armia Czerwona.



Na dioramce jest nieco bałaganu - jest domek, obora i szopa. Z przodu widać uciekającą ludność, na którą wpada Armia Czerwona. Na drugim planie Polacy walczą z nadciągającymi Niemcami. W szopie stoi uszkodzony polski wóz pancerny Wz.34.

Jest ciasno dlatego, że pierwotnie miało to być również na konkurs Krisa.
Nie jestem zadowolony ze zdjęć. Robiłem je przy sztucznym świetle - wyszły w dziwnym odcieniu, a nie chciało mi się ich odbarwiać.
Poza tym słabo widać leje po wybuchach : o/


Zapraszam na moją stronę - są podpisy.


Kilka zdjęć dla leniwych:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zdrufko, Ciamek

Nexus 7

#2 Post autor: Nexus 7 »

Popraw koniecznie tytul galerii BS, bo teraz jest 1919 r.

Bardzo fajnie, ze pamietales o tej czesci Kampanii Wrzesniowej, Niemcy nie byli jedynym wrogiem.
Rzeczywiscie dosc ciasno i tloczno na dioramamie i przez to dosc umownie :-) Szczegoly bardzo sympatyczne.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Żeby dioramka była dobrze czytelna to powinna być ze cztery razy większa. Co prawda trzeba dłuuugo oglądać, żeby dociec co na niej jest, zwłaszcza, że tylko Rosjanie mają fabryczne mundury, ale jak się już przedrze przez pierwsze wrażenie chaosu, to wszystko układa się w logiczną całość.
Podziwiam, że w tak krótkim czasie zbudowałeś tyle prac o Kampanii Wrześniowej i wszystkie tak dopieszczone.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#4 Post autor: caro »

Panuje tam prawdziwy wojenny chaos : )
Dobry pomysł na postawienie z jednej strony żołnierzy rosyjskich, a z drugiej niemieckich. Teraz dobrze widać jak ciężką mieliśmy historię.

Na pierwszy rzut oka ciężko mi było ogarnąć, ale po dokładnym obejrzeniu zdjęć już wszystko wydaje się jasne.

Mogłeś ją zrobić odrobinę większą.
Chodzi mi tu o dodanie jakiejś dodatkowej trawy po bokach. No chyba że to tylko fragment jakiejś polskiej wioski.
Ciamek pisze:Poza tym słabo widać leje po wybuchach : o/
Tego akurat nie zauważyłem :D
Ale wychodek jest także jest ok.
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#5 Post autor: kle_on »

chaos działań wojennych jest aż nadto odczuwalny, a do poprawności brakuje jeszcze trzeciego frontu od północy, choć tutaj nawet jeden Słowak już by nie wszedł :)

a pepesze i armata polowa i wóz opancerzony dopełniają klimatu.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#6 Post autor: Hezar »

Rewelacyjna diorama!
Jak zwykle w przypadku Twoich prac dzieje się tu naprawdę sporo i - jak zauważyli moi poprzednicy - trzeba się sporo naoglądać żeby ogarnąć całość (ale to dobrze, bo jest co).
Scenka niezwykle szczegółowa, dopracowana i tętniąca życiem.
Oglądając zdjęcia, od razu przypominały mi się opowiadania mojej babci, która przeżyła wojnę...
Niestety Rosjanie byli gorsi od Niemców, pomimo iż to ci drudzy pierwsi bestialsko nas zaatakowali.
Oby prawda historyczna na zawsze pozostała prawdą, zaś takie scenki jak właśnie "sowiecka inwazja" stanowiły swoisty hołd dla wszystkich poległych Polaków.
Brawo!

Pozdrawiam (:
Ostatnio zmieniony 2009-09-11, 04:55 przez Hezar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciamek »

Nexus 7 pisze:Popraw koniecznie tytul galerii BS, bo teraz jest 1919 r.
A to bym miał wkład w edukację historyczną... : oP Dzięki.
zgrredek pisze:w tak krótkim czasie zbudowałeś tyle prac o Kampanii Wrześniowej
Czy ja wiem czy krótko? Ze 4 miesiące w sumie. Przez to zaniedbałem inne tematy ; o)
caro pisze:Mogłeś ją zrobić odrobinę większą.
Zacząłem na 48x48 i tak już zostało. Czasem jestem zbyt leniwy na przerabianie : o/
Poza tym bardzo mi się z nią spieszyło żeby zdążyć ją ukończyć.
kle_on pisze:armata polowa
To miał być CKM w sumie... : o)


Dziękuję za komentarze : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#8 Post autor: pit »

Szczegóły są świetne, oglądanie wciąga...
Ale zdecydowanie jest za ciasno. Może lepiej byłoby, na takiej powierzchni, zlikwidować np. szopę lub tylko umieścić jej ścianę.
Za tym lejem faktycznie musiałem się porządnie rozglądnąć :)

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

Kupa pracy, a jednak całość mocno nieczytelna. Na przykład przeciętny Amerykanin, czyli 12-letni murzynek analfabeta nic z tego nie skuma.
Sam początkowo miałem problem. Zresztą z tego co oferuje Lego ciężko zrobić jakieś rozpoznawalne wojsko. I to jeszcze 3 różne armie.
Miałem podobny pomysł, ale z nieoryginalnymi hełmami + malowanie farbami w kolorach mundurów. Miało być trochę symbolicznie: na płytce coś a'la mapa, Niemcy czarne, Sowieci czerwoni. Jakieś flagi, żeby było wiadomo o co chodzi i rusek wbijający polskiemu żołnierzowi bagnet w plecy. Zabrakło czasu. Może kiedyś. Historia warta przedstawienia.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#10 Post autor: Ciamek »

pit pisze:Może lepiej byłoby, na takiej powierzchni, zlikwidować np. szopę lub tylko umieścić jej ścianę.
Ale ta szopa z autkiem to był pierwszy element jaki wymyśliłem! ; o)
Mrutek pisze:Na przykład przeciętny Amerykanin, czyli 12-letni murzynek analfabeta nic z tego nie skuma.
A Ty znowu swoje...
Takie osoby to nie mój "target" ; o)
Zdrufko, Ciamek

Mrutek

#11 Post autor: Mrutek »

Ciamek pisze:A Ty znowu swoje...
Takie osoby to nie mój "target" ; o)
I błąd!!! Później taki zostanie prezydentem, a historię będzie znał ze strony internetowej wywiadu rosyjskiego... ;-)))

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#12 Post autor: lugomina »

Mrutek pisze:Kupa pracy, a jednak całość mocno nieczytelna. Na przykład przeciętny Amerykanin, czyli 12-letni murzynek analfabeta nic z tego nie skuma.
A mozna by tak bez takiego syfiastego rasizmu?
Malo kto poza Polska w ogole sie orientuje w czymkolwiek, co Polski dotyczy, nie wiem czemu sie akurat na Murzynow amerykanskich uwziales..

Praca piekna, podoba mi sie najbardziej.. profesjonalny dach ze swietna dziura i odwzorowanie ognia na dachu:) Poza tym dosc tloczno, ale ja sie nie znam na bitwach :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Mrutek

#13 Post autor: Mrutek »

lugomina pisze:
Mrutek pisze:Kupa pracy, a jednak całość mocno nieczytelna. Na przykład przeciętny Amerykanin, czyli 12-letni murzynek analfabeta nic z tego nie skuma.
A mozna by tak bez takiego syfiastego rasizmu?
Malo kto poza Polska w ogole sie orientuje w czymkolwiek, co Polski dotyczy, nie wiem czemu sie akurat na Murzynow amerykanskich uwziales..

Praca piekna, podoba mi sie najbardziej.. profesjonalny dach ze swietna dziura i odwzorowanie ognia na dachu:) Poza tym dosc tloczno, ale ja sie nie znam na bitwach :)
Taki jest, po prostu, główny odbiorca amerykańskiej telewizji (wg. badań statystycznych- amerykańskich). Kilka lat temu miał on 7 lat, a teraz pewnie podrósł:-).
Widzę ,że życie w kraju gdzie niewskazane jest publiczne mówienie do ojca tato, aby nie obrazić uczuć małżeństw gejowskich robi swoje ;-)
Nie doszukuj się, proszę, rasizmu tam gdzie go nie ma. Nie jestem rasistą, ani homofobem - po prostu nienawidzę wszystkich.
PS Najbardziej nienawidzę francuzów. Żadnego nie spotkałem.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

Ja spotkałem. F***! Tego akurat polubiłem :)

Kiedyś był taki film, w którym De Niro przed śmiercią opowiadał z******* kawał jakiemuś gangsterowi - ten aktor, który ma takie wyłupiaste oczy, nie pamiętam nazwiska.




"Mi tam wszystko jedno - Turek, czy Arab. Ja tam rasistą nie jestem. Byle swoje miejsce znał."

A to Sławomir Mrożek z jednego z opowiadań :)
Ostatnio zmieniony 2009-09-16, 20:10 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ