[MOC] Mecha-żołnierze

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

[MOC] Mecha-żołnierze

#1 Post autor: KUKUS »

Witam!
Q- władca Stereofanów- zadecydował, aby zmodernizować swoją armię; inżynierowie mieli pełne ręce roboty aby sprostać temu zadaniu... ale rezultat przerósł wszelkie oczekiwania.

A oto i oni:

* żołnierz-01

Obrazek

BRICKSHELF
FLICKR

.... nowy Stereofański Podstawowy Żołnierz (Stereofanian Basic Soldier - SBS). Uzbrojony w wielki laser. Dobry w bezpośrednim ataku.

* Żołnierz-02

Obrazek

BRICKSHELF
FLICKR

.... żołnierz z miotaczem ognia (Soldier with Flame Thrower- SFT). Potrafi zniszczyć za jednym zamachem więcej przeciwników niż podstawowy żołnierz (SBS), ale może dużo łatwiej wybuchnąć...


* Żołnierz-03

Obrazek

BRICKSHELF
FLICKR

.... SWA posiada gorszy pancerz niż SBS (Sbs with Worse Armour - SWA), ale jest znacznie zwinniejszy- dobry w walce partyzanckiej.

* żołnierz-04

Obrazek

BRICKSHELF
FLICKR

.... SBS zwiadowca (SBS Scout - SBSS). Ma gorszą broń, ale jest zwinniejszy niż SWA... i może latać. Dobry do obserwowania poczynań wroga...


* Żołnierz-05

Obrazek

BRICKSHELF
FLICKR

.... Specjalna wersja SBS dla kobiet ze zmodernizowanym karabinem maszynowym...

* Żołnierz-06

Obrazek

BRICKSHELF
FLICKR

.... Ten zielony wojownik (GSW- Green Samurai Warrior) jest dobry do przeprowadzenia szybkich akcji. Katana przetnie każdy rodzaj pancerza, a rakietnica zniszczy średniej jakości pojazd. Niestety, pancerz GSW jest najgorszy.


... Q był bardzo zadowolony ze swoich żołnierzy, ale musiał jeszcze wybrać dla nich kogoś, kto by mógł nimi dowodzić. Odpowiedź mogła być tylko jedna- kapitan Volans!
Obrazek

BRICKSHELF
FLICKR

... Volans był stereofańskim bohaterem. Może latać jak SBSS i walczyć skuteczniej od SBS. Jego pełna MOC-y kosa może przeciąć każdy pancerz niczym katana GSW.

...powiem tylko, iż prawdziwy Volans nie miał nic przeciwko ;)

Pozdrawiam

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#2 Post autor: Ither »

Mein Gott. Ślicznotki.

rh

#3 Post autor: rh »

Mein Gott. Ślicznotki.
A i owszem są ciekawe. Ale zdjęcia ... nie chcę nic mówić, ale ISO 320 Twojemu aparatowi zdecydowanie nie służy. Chyba że szum to zamierzony efekt? :>

Awatar użytkownika
groblas
Posty: 48
Rejestracja: 2009-05-27, 21:21
Lokalizacja: Poznań

#4 Post autor: groblas »

Musze przyznać ze bardzo mi się podobają te postacie. Zgrabne i ładne. I o to chyba głownie chodzi.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: Qworg »

Ten zielony z kataną świetnie wygląda.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#6 Post autor: spacelord »

Fajne... trochę takie jakby exo-force w wydaniu mini ;)

Może by do tego jakiś pojazd w odpowiedniej skali dobudować? Mogłoby być ciekawe :)

A zdjęcia zdecydowanie powinny być lepsze...

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

A to ja sobie pomarudzę. Fajnie że jest ich parę odmian, a niektóre pomysły są naprawdę ciekawe.

Obrazek
Ale to woła o pomstę do nieba! Ludzie nie mają takiego przewężenia między klatą a brzuchem, nie mają dwóch zestawów kolan i ud krótszych niż dłonie, co więcej stopy nie wystają nam z kostek (no, wam, nie nam).

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Jerac pisze:co więcej stopy nie wystają nam z kostek (no, wam, nie nam).
Tak tak, Tobie wystają macki, wiemy...

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#9 Post autor: Mikolaj »

4 i 5 są świetni ale reszta ani trochę do mnie nie przemawia.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#10 Post autor: misiek »

Jerac pisze:Ale to woła o pomstę do nieba! Ludzie nie mają takiego przewężenia między klatą a brzuchem, nie mają dwóch zestawów kolan i ud krótszych niż dłonie, co więcej stopy nie wystają nam z kostek (no, wam, nie nam).
Jerac, to są mechy czyli nasze proporcje w ogóle niewchodzą w gre :) to roboty stworzone przez do,świadczonych inzynierów z planety X i moze im się wydaje że dwa stawy w kolanach są lepsze niż jeden ;p lub są to mechy stworzone dla ludzi z paraliżem, zostaje sama głowa a reszta to robot, kto wie co autor miał na myśli :D
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

Sęk w tym że teraz pasuje tylko i wyłącznie opcja "sama głowa a reszta to robot".

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#12 Post autor: KUKUS »

spacelord pisze:Może by do tego jakiś pojazd w odpowiedniej skali dobudować? Mogłoby być ciekawe :)
... pomyślimy nad tym ;)
misiek pisze:Jerac, to są mechy czyli nasze proporcje w ogóle nie wchodzą w grę :)
... misiek dobrze gada ;) Od tego są egzo-szkielety i takie tam...
misiek pisze:są to mechy stworzone dla ludzi z paraliżem
... właśnie pierwotnie to stworzyłem te mechy z myślą dla ludzi z paraliżem, jednak są to już dość stare prace (lipiec) i po prostu zapomniałem o tym napomknąć.
Jerac pisze:Sęk w tym że teraz pasuje tylko i wyłącznie opcja "sama głowa a reszta to robot".
Niekoniecznie. W środku mogą być przecież organy podtrzymywane przy życiu przez odpowiednią aparaturę; Stereofani są wysoko rozwiniętą cywilizacją, miniaturyzacja to dla nich pikuś ;) Poza tym to nie byłby (dla nich) większy problem, gdyby tak prawdziwe kości ludzi zamienić na mechaniczne- stąd już krótka droga do całkowitego zmechanizowania ciała :)
Jerac pisze:Ludzie nie mają takiego przewężenia między klatą a brzuchem,
... owszem, nie mają, ale to przewężenie umożliwia swobodny obrót torsu wokół nóg, co jest raczej istotne dla mechów i tym podobnych.

Co do zdjęć- ujmę to tak: w domu mam lampki, ale nie zawsze u siebie buduję (i po prostu nie mam możliwości zrobienia lepszych zdjęć). Do wyboru mam albo zrobić zdjęcie z szarym tłem albo takie jak powyżej. Osobiście bardziej liczy się dla mnie treść aniżeli forma (choć od formy też wiele zależy)- kiedy wszystko jest widoczne na zdjęciu, jestem z niego zadowolony.

Dziękuję za komentarze, na przyszłość postaram się jeszcze poeksperymentować z robieniem fot.
Ostatnio zmieniony 2009-09-13, 20:08 przez KUKUS, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#13 Post autor: Legate Scimitar »

Jak dla mnie całkiem fajne konstrukcje, może gdyby dodać (jeśli to oczywiście jest możliwe) trochę dodatkowych urozmaiceń w okolicach korpusu było by jeszcze lepiej. Poza tym u pierwszego można by wymienić niebieskie części w okolicach dłoni na np. ciemny szary i wyglądałoby wszystko bardzo zacnie ;)

ODPOWIEDZ