852702 Dwarf Warrior Battle Pack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

852702 Dwarf Warrior Battle Pack

#1 Post autor: szww »

852702 Dwarf Warrior Battle Pack

Obrazek

Rok produkcji: 2009
Ilość elementów: 45
Wymiary pudełka (w przybliżeniu): 28 x 10.1 x 3.6 cm
Figurki: 5
Seria: Castle
Ceny w Lego Shop@Home: GBP 8,79; USD 14,99; EUR 12,99; PLN 54,95;
Dodaktowe informacje:BrickLink, Brickset .


1) Pudełko

Pudełko, jakie jest, każdy widzi. Dodam tylko, iż wykonane zostało z tworzywa sztucznego. W jego środku znajdziemy wytłoczkę ze zmontowanymi figurkami, oraz zadrukowaną jednostronnie kartkę stanowiącą tło dla krasnoludów.

ObrazekObrazek

2) Figurki

Oczywiście figurki krasnoludów (w ilości pięciu) stanowią kwintesencję tego zestawu, a że jedno zdjęcie potrafi powiedzieć więcej jak tysiąc słów…

ObrazekObrazek

3) Elementy

Figurki zostały oczywiście uzbrojone. Z ciekawszych elementów warto wspomnieć o trzech okrągłych tarczach z herbem krasnali, które do tej pory dostępne były tylko w Kopalni Krasnoludów, pochodni (znanej również pod bojowym przydomkiem ‘brązowej marchewki’), oraz trzech toporach obusiecznych.
Poniżej pełen ekwipunek krasnoludzkiej piątki

Obrazek

4) Podsumowanie

Moim zdaniem jest to najlepszy wydany do tej pory zestaw frakcji krasnoludzkiej. Idealny dla wzbogacenia swojej legowej krainy w odrobinę brodatej fantastyki, bez niebezpieczeństwa cichych dni z własnym portfelem.

Ocena: 10/10
Ostatnio zmieniony 2009-09-06, 15:18 przez szww, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#2 Post autor: szarikm »

Piękne są w całości jak i w częściach - brody, zbroje, hełmy...

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#3 Post autor: Ither »

i'm in love!

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#4 Post autor: Piterko »

kolejna unikalna buźka i kolejne 5 krasnoludów do kompletu. Zbierze się, zwłaszcza że piracki battlecpack co nieco rozczarowuje (ale jest tic tac...)
Tani sposób na zdobycie pochodni. Tarcze może i są fajne ale mało praktyczne - jak się taki krasnal obroni się taką malutką? Musi chyba dobrze celować :)
A jak z jakością? Bo na forum eurobricksów była dyskusja o zmniejszonej jakości ludzików w battlepacku - że nadruki przesunięte ociupinkę, że kolory nieco o innych odcieniach, że nie do końca rączki się łączą itp.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: szww »

Piterko pisze:Tarcze może i są fajne ale mało praktyczne - jak się taki krasnal obroni się taką malutką?
hmm... jak by ci to powiedziec... to jest, no, togo... to jest zabawka i raczej ludziki nie beda brac udzialu w prawdziwych potyczkach ;P

czyli ujmujac to inaczej, precz z afolami-marudami !!! ;P
Piterko pisze:A jak z jakością? Bo na forum eurobricksów była dyskusja o zmniejszonej jakości ludzików w battlepacku
osobiscie nie zauwazylem, aby jakosc byla inna jak w normalnych zestawach LEGO, czyli bardzo dobra (a jak cos jest nie tak, to zawsze mozna sie zglosic do SWIETNEGO dzialu obslugi klienta LEGO... ale o tym kiedy indziej).
Piterko pisze: [...]że nadruki przesunięte ociupinkę, że kolory nieco o innych odcieniach, że nie do końca rączki się łączą itp.
to sie kwalifikuje pod afolstwo-marudostwo ;]

...

Edyta podpowiada, ze to moze byc rowniez zboczenie, albo jakas choroba psychiczna ;]
Ostatnio zmieniony 2009-08-09, 00:07 przez szww, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#6 Post autor: Piterko »

A czy ja marudzę? Ja tylko używam żartobliwych odniesień (naprawdę sądziłeś że mówię na serio z tym że "jak on się obroni tą alutką tarczą?")
Chyba trzeba walić 35 emotikonek na metr kwadratowy by ludzie uznali to za żart.

A co do eurobricksów - tylko pytam. Najwyraźniej w USA mają z tym problem, więc pytam sięjak to jest z wysyłkami do nas :D

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: szww »

Piterko pisze:Ja tylko używam żartobliwych odniesień
a ja tylko podtrzymuje zart (doadlem nawet 4 emotikonki, moze o 31 a malo <mysli>) ;)
Piterko pisze:A co do eurobricksów - tylko pytam. Najwyraźniej w USA mają z tym problem, więc pytam sięjak to jest z wysyłkami do nas :D


co do jakosci, to faktycznie ostatnio coraz wiecej doniesien o pewnych niedociagnieciach, jednak ja od kilku lat mialem tylko jedno 'ale' zwiazane z brakiem czesci w nowym zestawie (ktora zreszta szybko dostalem wraz z listem z przeprowsinami), pozatym jakosc nie budzi najmniejszych zastrzezen

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#8 Post autor: kamzel »

szww pisze:a jak cos jest nie tak, to zawsze mozna sie zglosic do SWIETNEGO dzialu obslugi klienta LEGO... ale o tym kiedy indziej.
Tak, "świetnego" doprawdy - trzy razy już wypełniałem formularz zamówienia części zamiennych, bo w nowym zestawie dostałem połamany element. Póki co nie ma żadnej reakcji ze strony LEGO - ani odpowiedzi, ani tym bardziej przesyłki. Bardzo mnie to zniechęciło do firmy LEGO i od pół roku nie kupiłem żadnego nowego zestawu - bo niestety są one pakowane najtaniej jak się da, a w razie problemów jak się okazuje nie można liczyć na wymianę uszkodzonych części... Nie wiem, może Ty masz szczęście i obsługa klienta Cię obsługuje, mnie niestety ignoruje...

EDIT: A tak bardziej "on topic" - ten Battle Pack wydaje się mi szczególnie atrakcyjny, bo zeszłoroczne zestawy z krasnoludami były moim zdaniem, poza kopalnią, mało ciekawe, co oznacza, że nie mam w tej chwili zbyt wielu krasnoludów...
Ostatnio zmieniony 2009-08-10, 13:25 przez kamzel, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ramzes »

Chyba będę musiał sobie nabyć tego battle pack'a, wypadałoby mieć przecież jakiegoś krasnoluda w kolekcji:)
Zobaczymy tylko, na jakim poziomie cena się ustabilizuje na allegro...
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

lordofdragonss

#10 Post autor: lordofdragonss »

Bardziej kręci mnie orkowy, jednak tego też z chęcią zakupię- Nieoskrzydlone hełmy, brody i miedziane ostrza to jest to co lubię! :D
mam tylko że nie trafie na ten ZŁY pack....

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#11 Post autor: nori »

Bardzo przyjemny zestaw, jednak cena mogłaby być trochę niższa.

Jako ciekawostka, zwrócę uwagę że dwa krasnoludy mają "firmowo" źle założone brody, widać to nawet na oficjalnym zdjęciu zestawu:

Obrazek

Przyglądając się dokładniej wygląda to tak:

Obrazek

a powinno tak:

Obrazek

Ciekawe że taki ewidentny błąd przeszedł niezauważony w samym TLG.

szww widzę zresztą że obróciłeś im od razu brody ;)

Dodam że zadrukowany kartonik jest identyczny jak w zestawie z tamtego roku: 852271 Battle Pack Knights.
Piterko pisze:A jak z jakością? Bo na forum eurobricksów była dyskusja o zmniejszonej jakości ludzików w battlepacku - że nadruki przesunięte ociupinkę, że kolory nieco o innych odcieniach, że nie do końca rączki się łączą itp.
Niestety z tym jest jednak problem, po więcej szczegółów zapraszam do recenzji [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=10051]852701 Troll Warrior Battle Pack[/URL].
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: szww »

nori pisze:szww widzę zresztą że obróciłeś im od razu brody ;)
uznalem to za 'blad systemowy' niewart wspominania ;)
nori pisze:Niestety z tym jest jednak problem, po więcej szczegółów zapraszam do recenzji 852701 Troll Warrior Battle Pack.
po recenzji noriego musze przyznac racje w sprawie jakosci, wypowiedzialem sie szerzej we wspomnianej recenzji Troll Warrior Battle Pack.
Ostatnio zmieniony 2009-09-15, 22:34 przez szww, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#13 Post autor: Piterko »

Szww Noriemu to przyklaskujesz tak?
Szww pisze: Piterko napisał/a:
[...]że nadruki przesunięte ociupinkę, że kolory nieco o innych odcieniach, że nie do końca rączki się łączą itp.

to sie kwalifikuje pod afolstwo-marudostwo ;]
...
Edyta podpowiada, ze to moze byc rowniez zboczenie, albo jakas choroba psychiczna ;]
Obrażałeś, docinałeś, ale wyszło na moje : )

End of offtop

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: szww »

Piterko pisze:Szww Noriemu to przyklaskujesz tak?

Szww napisał/a:
Piterko napisał/a:
[...]że nadruki przesunięte ociupinkę, że kolory nieco o innych odcieniach, że nie do końca rączki się łączą itp.

to sie kwalifikuje pod afolstwo-marudostwo ;]
...
Edyta podpowiada, ze to moze byc rowniez zboczenie, albo jakas choroba psychiczna ;]


Obrażałeś, docinałeś, ale wyszło na moje : )
podtrzymuje wszystko co powiedzialem

kwestia innego tworzywa, to takie moje zboczenie zawodowe :)

PS.
i nikogo nie obrazalem ;)
Ostatnio zmieniony 2009-09-15, 22:56 przez szww, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#15 Post autor: Piterko »

No w sumie... to jest army builder, tak? Mając 20-50 orków nikt nie będzie się patrzył jakie ma ręce i czy odcień jego torsu pasuje pod kolor drewna na stole.
To z czego się cieszę to kolejna porcja kryształów -onegdaj w aquazone były chromowane i powolutku farba schodzi. A tutaj będą błyszczały i po 10 latach.

ODPOWIEDZ