[MOC] Helping Hand v2

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Koval

[MOC] Helping Hand v2

#1 Post autor: Koval »

Obrazek

Witam, przedstawiam MOC Helping Hand v2.

Bogatszy o zdobyte doświadczenie (i nowe klocki) przy budowie pierwszej ręki, postanowiłem zbudować kolejną wersję. Tym razem ręka potrafi nieco więcej, (wszystkie oprócz kciuka) palce zginają się w dwóch miejscach. Kciuk zgina się za pomocą małego siłownika. W następnej wersji place będą zginać się w 3 miejscach tak jak w prawdziwej ręce, i popracuje nad kciukiem >.<. Postaram się też ograniczyć ilość zębatek bo straszne luzy są . Podczas testów złamałem swoją pierwszą zębatkę :D, przeceniłem możliwości palców. Szczególne podziękowania dla Valmico, za kciuka.
Obrazek


Obrazek

Dane techniczne:
1x PF XL
2x PF Medium
1x BB
2x PF IR
1x IR TX
1x PF Switch
trochę pneumy

Filmik zbłądził >>TUTAJ<< a Galeria będzie >>TUTAJ<<

Mrutek

#2 Post autor: Mrutek »

Czy można się tym podrapać po plecach?
Jeśli tak to bomba!

Koval

#3 Post autor: Koval »

Mrutek pisze:Czy można się tym podrapać po plecach?
Jeśli tak to bomba!
Możesz się tym drapać gdziekolwiek chcesz, po plecach też.

Tailgunner

#4 Post autor: Tailgunner »

Koval pisze: Możesz się tym drapać gdziekolwiek chcesz
Ekhm.. naprawdę gdziekolwiek? ;P

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

Co Was - Panowie - tak swędzi ?

Hmm... dziwne toto. W jaki konkretnie sposób ta ręka ma być pomocna? Przecież ledwo daje radę zgiąć palec.
Obejrzałem filmik. Dopiero w 58 sekundzie widać jak ręka próbuje się niemrawo poruszyć. Potem 30 sekund patrzenia na wskazówkę manometru. Wreszcie jest! Kciuk się zgiął! dwa razy!
Chyba lepszy efekt byłby, gdybyś zbudował rękę poziomo - tak, żeby mogła chwycić i podnieść np. butelkę. Albo przynajmniej pokazać Foxtrot Utah Charlie Kilo'a. I żeby ruszała się trochę bardziej dynamicznie niż teraz.

(ale fajnie, tłumaczy na kod radiowy :)
Foxtrot Utah Charlie Kilo Foxtrot Utah Charlie Kilo Foxtrot Utah Charlie Kilo !!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony 2009-09-15, 22:19 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Valmico

#6 Post autor: Valmico »

Tailgunner pisze:Ekhm.. naprawdę gdziekolwiek? ;P
Zapewniam - wszędzie :]
V1 pisze:Co Was - Panowie - tak swędzi ?
No cóż... Mydło kosztuje... :P
V1 pisze:Wreszcie jest! Kciuk się zgiął! dwa razy!
Kciuk jest... jest tam gdzie być powinien, a zarówno za drugim, trzecim jak i dziesiątym razem działa tak samo... i nie odpada, więc sensacji z tego powodu nie ma.

ODPOWIEDZ