[MOC] Garm

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Garm

#1 Post autor: Jerac »

Obrazek

Na czterogąsienicowy, PFowy czołg chorowałem od dawna - marzenie miało się szansę ziścić gdy dorwałem nowy akumulator Lego, oraz dodatkowe dwa silniki, dzięki czemu miałem już cztery. Jak zwykle poszedłem po najmniejszej linii oporu i stworzyłem banalne podwozie, w którym każda z czterech gąsienic jest napędzana jednym średnim silniczkiem, a całość zasilana z nowego boxa, umieszczonego na środku pojazdu dla lepszego rozkładu mas.

Jak to z marzeniami bywa - jestem trochę zawiedziony, bo nie jeździ tak szybko jakbym chciał, ani tak dobrze w terenie jakbym chciał. Może następnym razem uda się zrobić lepiej... chociaż gąsienice same w sobie są problematyczne. Zbierają wszelkie śmieci i wciągają do środka, no i z definicji stawiają większy opór niż koła. Mimo to, pojazd jest szybszy niż mój poprzedni czołg, nie gubi gąsienic, jest w stanie przejechać po stopie czy dłoni i co najważniejsze - można go w dowolnej chwili banalnie łatwo doładować.

Jeśli chodzi o wydajność akumulatorka - nie ma na co narzekać. Owszem, jest minimalnie słabszy niż stary box wypełniony akumulatorkami, ale za to jest ponad trzy razy lżejszy. W zasadzie, jak się weźmie do ręki 8 klocków 2x8, to to jest mniej więcej taki sam ciężar. Poważnie. Dzięki temu, mimo iż jest słabszy od swojego poprzednika, nadrabia minimalną masą. Nie muszę chyba dodawać że jest go bardzo łatwo zainstalować ze względu na standardowe wymiary?

Przejdźmy może do konkretów :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SFHj-uKJdJo[/youtube]

Obrazek
Obrazek

Cała galeria tutaj, flickr! tutaj.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#2 Post autor: Benny »

Szwajcarzy znów mają czym bronić swych banków :)

Bardzo spójny, bogaty w szczegóły, zwyczajnie ładny. A jak śmiga :D Działka ze zlepionych pinów cieszą oko :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Jerac, to jest piękne. Poważnie, zacznij chłopie sprzedawać przynajmniej instrukcje.
Od strony technicznej (mwahaha :>) widać, że przydałby się pilot z regulacją prędkości - czołg jeździłby zdecydowanie bardziej realistycznie. Ale śmiga aż miło, lufy mu się nie telepią jak to u niektórych ;) jedyne czego mi brakuje kiedy rozjeżdżasz nim przeszkody to jakieś proste zawieszenie które mogłoby ładnie pracować. Ale to, jak rozumiem, zostawiasz sobie na następny czołg :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

Przyznam szczerze że zawieszenie miało być - teraz są gołe kolebki, a miały być amortyzowane. Niestety, jest zwyczajnie za mały aby to osiągnąć - a o sztuczce z "uciętymi" amorkami jak u dmaca nie wiedziałem jak go budowałem.

Następnym razem będą klasycznie dwie gąsienice, i wtedy już nie będzie problemów z miejscem.

To kto mi sprzeda dwie przejściówki PF i dwa silniki RC...? :P

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#5 Post autor: Sariel »

Jerac pisze:To kto mi sprzeda dwie przejściówki PF i dwa silniki RC...? :P
Jak się podzielisz talentem, to możemy pogadać :P
PS. Strasznie mi się podoba patent na przednie reflektory. I szkoda że prawdziwe czołgi nie są takie kolorowe, chlip...
Ostatnio zmieniony 2009-09-17, 12:43 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#6 Post autor: aro_kal »

Ładne to jest. Bardzo szybko i dość sprawnie jeździ. Ty możesz narzekać na jego prędkość, ale nasz światek trialowców uzna to za III prędkość kosmiczną. Od strony technicznej to założę się, że to nic szczególnego, ale obudowane jest wzorowo.

Wyraźnie podlizujesz się longerowi - czerwony to jego ukochany kolor. Nawet nie chcę myśleć które mięśnie mu puszczą pierwsze gry to zobaczy :-)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

aro_kal pisze:Wyraźnie podlizujesz się longerowi - czerwony to jego ukochany kolor. Nawet nie chcę myśleć które mięśnie mu puszczą pierwsze gry to zobaczy :-)
Longer to widział od stanu "goła rama", więc efekt końcowy na nim wrażenia nie zrobił :]

A mówiłem Ci zrób go większego. Bo się wkurzę i sam zrobię większy :P
Ostatnio zmieniony 2009-09-17, 13:24 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#8 Post autor: Jerac »

Większy = cięższy = wolniejszy. Chociaż opcja 2 XLe jako napęd jest kusząca...

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#9 Post autor: Hezar »

Rewelacyjny MOC!
Bardzo ładny konstrukcyjnie, pomysłowy jeżeli chodzi o różnego rodzaju detale i do tego jeszcze jeździ.
Naprawdę mi się podoba!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#10 Post autor: glaz_pimpur »

Jestem pełen podziwu, dla Twojej wyobraźni i patentów. Tym razem zastanawiam się, jak to zrobiłeś, że te "nadkola nad gąsienicami" (nawet nie wiem jak to się nazywa) nie odpadają w czasie jazdy. Podoba mi się też patent na gnata z przodu. Mam nadzieję, że nie trzyma się tylko na naklejkę? Szkoda, że się nie kręci w czasie jazdy:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

Konkretnie to jest taśma izolacyjna. Można tym rzucać i się nie rozpadnie, aczkolwiek po odklejeniu zostają brzydkie ślady - ale że nie planuję ich rozbierać już wcale, to jakoś mnie to nie boli ;>

Nadkola - jak zwał tak zwał - trzymają się kadłuba na środku, i dodatkowo boków gąsienic. Jak widać wystarcza, a że nie wystają nad obrys gąsienic w żadną stronę, nie ma ryzyka że o coś zahaczę i uszkodzę.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#12 Post autor: spacelord »

Fajny bardzo wyszedł. Wyraźnie podobny do poprzedniego w tym stylu (już nie pamiętam nazwy...)
Podobają mi się zwłaszcza - końcówki luf, serie kratek poprzyczepianych w łapki (ale widać na zdjęciu że nieco krzywo ;P ) i zabudowa okrągła gąsienic - jakoś tak fajnie wygląda...

Poza tym że wszystko fajne - to właśnie tej zabudowy mogłoby być więcej, wyglądałby masywniej, a teraz tak nieco szkieletowo... (no chyba że to przez ten czarny kolor 'środka' i nieco przodu)

Ale ogólnie to super. I jeszcze na baterie - i ładne i baterie - czyli jeszcze bardziej super ;)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#13 Post autor: Jerac »

Chodziło o redukcję masy. Liczy się każdy gram, i mówię całkiem poważnie.
Pierwotnie nawet nie miał osłon na gąsienicach z boku, ale wtedy cokolwiek nie zbudowałem wyglądało jak coś co usiadło na gąsienicach, a nie jak obudowa czołgu :).

Havoc

#14 Post autor: Havoc »

Człowiek wchodzi na stronę główną i od razu wie czyje to :) Już wkrótce armia szwajcarska będzie najliczniejsza na świecie. Szczerze mówiąc nie wiem co napisać, może...genialne? :)

JarekMarekJan

#15 Post autor: JarekMarekJan »

Śliczniusi! Jeśli oczywiście wypada tak czołga określić :)
Bardzo propocjonalnie, zgrabnie "zakomponowany"... zdjęcia robią wrażenie, ale po obejrzeniu filmiku to już regularnie czad! Jak już ktoś zauważył perełką są działka z przodu, a patent z ich podnoszeniem i obracaniem dopełnia świetnego wrażenia.
Te piny rzeczywiście są sklejone taśmą? To tak można? :)

Czy gąsienic jest tyle co w 8275 czy więcej? Jakie koła napędowe?

Pozdrawiam, Jarek.

ODPOWIEDZ