852701 Troll Warrior Battle Pack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

852701 Troll Warrior Battle Pack

#1 Post autor: nori »

Obrazek

852701 Troll Warrior Battle Pack

Kolejny tematyczny Battle-Pack ze świata Castle Fantasy Era. Tym razem swoje pięć minut otrzymały Trolle, czyli bardziej swojsko: Orki.

Rok produkcji: 2009
Ilość elementów: 36
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 28 x 10 x 3.5 cm
Figurki: 5
Seria: Castle (Fantasy Era)
Ceny: 14.99 USD, 8.79 GBP, 12.99 EUR (Germany), 54.95 PLN

BrickLink, Brickset

W tamtym roku (2008) otrzymaliśmy dwa Battle-Packi:
- 852271 - Battle Pack Knights
- 852272 - Battle Pack Skeletons
W tym roku kolekcja rozszerzyła się o kolejne dwa:
- 852702 - Dwarf Warrior Battle Pack
- 852701 - Troll Warrior Battle Pack

Pack z krasnoludami został już [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=9803]zrecenzowany[/URL] przez szww, teraz przyjrzyjmy się Orkowemu. I zaznaczam, że będzie to dość dokładne „przyjrzenie się”.

1) Pudełko

Wykonane z przezroczystego tworzywa, ozdobione nadrukami utrzymanymi w stylu charakterystycznym dla całej serii Castle Fantasy Era.

Obrazek

Tył pudełka został całkowicie zadrukowany i umieszczona na nim standardowe ostrzeżenia w wielu językach, oraz bardzo ważną informację: „Components made in DENMARK and CHINA”.

Obrazek

Z pudełka wyciągamy szufladkę – wytłoczkę w której umieszczono wszystkie figurki, już złożone i w pełnym rynsztunku.

Obrazek

Fajnym urozmaiceniem jest kawałek zadrukowanego kartonu, stanowiący tło dla ludzików. Identyczny kartonik, w tym samym kolorze i z tym samym nadrukiem był już w Packu ze szkieletami.

Obrazek

Instrukcji nie ma. W sumie szkoda że nie pokuszono się chociaż o małą ulotkę, poza tym nigdzie nie ma zdjęcia lub rysunku jak ludziki są złożone. Gdy trochę za bardzo je „przemodelujemy” może być problem z powrotem do stanu wyjściowego. Ale oczywiście w dobie internetu nie jest to żaden problem.

2) Ludziki

Czyli to co w niniejszym zestawie jest najważniejsze. Pięć przepięknych Orków uzbrojonych dosłownie „po zęby”. Jako akcesorium dodatkowe występuje malutki szary szczur.

Obrazek

Gdy zrzucą całe uzbrojenie, nie prezentują już się tak groźnie, No ale w końcu Ork też człowiek, czasem musi odpocząć od wojaczki.

Obrazek

A skoro cała ta banda poszła się zabawić, przyjrzyjmy się co po sobie zostawili.

Dwa brązowe płaszcze. Strasznie postrzępione, widać że mają za sobą niejedną bitwę. Płaszcze tego typu to nowość, obecnie występują tylko w dwu zestawach: w niniejszym oraz w 7097 Trolls' Mountain Fortress.

Obrazek

Elementy zbroi, głównie hełmy.

Obrazek

Obrazek

I oczywiście broń oraz trzy tarcze z charakterystycznym nadrukiem.

Obrazek

Zestaw prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jest tu parę ciekawych elementów i należałoby go w pełni polecić, gdyby nie

3) Jakość

Wielkie zaskoczenie. Ostatnio na tą sprawę zwrócił uwagę Hippotam, i nie uwierzyłbym gdyby nie to, że przekonałem się o tym osobiście.

Ludziki pochodzące z regularnej serii ZNACZNIE różnią się od tych z modeli specjalnych. Pod nazwą „modele specjalne” mam na myśli takie minifigure-packi oraz breloczki i magnesy.

Przyjrzyjcie się poniższemu zdjęciu, po lewej Ork z tego, specjalnego, zestawu, po prawej pochodzący z zestawu „pudełkowego”. Uwaga, wszystkie poniższe zdjęcia są w dość dużej rozdzielczości, chodziło mi o wyraźne uwypuklenie różnic.

Obrazek

Figurka „special” jest wykonana z wyraźnie bardziej matowego tworzywa, na zdjęciu nie jest to dokładnie zauważalne, ale zwróćcie uwagę na odbicia światła na np.: rękach. Gorszy (?) materiał jest wykorzystany do produkcji nóżek, torsu i rączek, nie stwierdziłem większych różnic w uzbrojeniu oraz główkach. Warto też zauważyć, że elementy te łączą się zauważalnie luźniej, nie ma problemu z wyciagnięciem dłoni z ręki, czy też ściągnięciem główki.

Nóżki łatwo jest rozróżnić, inaczej ustawiony jest podpis „lego” umieszczony między wypustkami. W oryginale mamy go równolegle do dłuższej krawędzi, natomiast w elemencie pochodzącym z zestawów specjalnych jest on ustawiony prostopadle.

Obrazek

W torsach od razu rzuca się w oczy brak zamalowania na wypustce na której przymocowana jest główka. Są też wyraźne różnice w samym nadruku, głównie jeżeli chodzi o odcienie kolorów.

Obrazek

Elementy można bez problemu odróżnić przypatrując się wewnętrznej części rączek. Pochodzące ze specjalnych zestawów posiadają wyraźne zagłębienie, którego brak w oryginalnych.

Obrazek

Jeszcze porównanie drugiego torsu, tu także widać różnice w odcieniach kolorów.

Obrazek

Także w Battle Packu z Krasnoludami widać analogiczne różnice:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Inne matryce? Materiał na pewno się różni i to na niekorzyść. Bardziej matowy, więcej luzów pomiędzy elementami składowymi. Do tego nawet przedmioty trzymane przez ludziki w dłoniach potrafią z tych dłoni wypaść (dokładniej: ześlizgnąć się). Jak jest z jego wytrzymałością? Czy po zabawie elementy jeszcze bardziej się nie obluzują? Jestem ciekaw które klocki zostały gdzie wyprodukowane, czy produkcja dodatkowych akcesoriów, czyli właśnie zestawów specjalnych, w całości nie została przerzucona do Chin?
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2 Post autor: Qworg »

Wyposażenie orków jest dość ciekawe, trzy tarcze i zbroja (elementy dość rzadkie). Co do jakości się nie wypowiem bo mi posta przeedytują :P. Może tu nie chodzi o to że to battle pack tylko że są w Czechach robione?
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

rh

#3 Post autor: rh »

nori pisze:gdzie wyprodukowane, czy produkcja dodatkowych akcesoriów, czyli właśnie zestawów specjalnych, w całości nie została przerzucona do Chin?
Hm, czyżby kolejny bełkot marketingowców, którzy jeszcze parę lat temu się zarzekali, że nie przeniosą produkcji do Chin? Ciekawe ....

Wielkie dzięki za świetną recenzję :)

Yasq

#4 Post autor: Yasq »

Przykra prawda, że większość produkcji nie tylko zabawek jest przerzucana do krajów gdzie taniej:/ używanie przy tym tańszego surowca to też standard, tylko ciekawi mnie fakt, że pomimo tych oszczędności ceny klocków nie spadły ani ociupinę, a rosną z roku na rok:(

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: szww »

Bardzo dobra recenzja, szczegolnie zaciekawil mnie aspekt jakosci.
Jako, ze obecie posiadam battlepack krasnali i sa to moje jedyne krasnale, ich jakosc nie wzbudzila moich zastrzezen, prawdopodobnie dlatego, ze nie mialem 'tych lepszych' do porownania. Faktycznie majac dwa roznej jakosci elementy obok siebie latwiej to zobaczyc, dlatego zerknalem jeszcze raz krytycznym wzrokiem na te ktore mam i nasunely mi sie takie spostrzezenia:

- elementy zdecydowanie pochodza z nowych form (czyzby oszczednosc? czy te wglebienia w raczkach maja zaoszczedzic troche materialu?)

- nadruki: moim zdaniem te 'gorsze' tosy maja zdecydowanie lepszej jakosci nadruki (brak nadruku na 'szyjce' to chyba jednak tylko oszczednosc)

- tworzywo z ktorego wykonane zostaly nowe elementy jest faktycznie bardziej matowe, jednak czy jest gorsze... niekoniecznie, brak polysku sugeruje, iz mieszanka zostala uplastyczniona, dzieki czemu elemnety powinny byc mniej podatne na pekanie - czy faktycznie beda? prawdopodobnie niebawem sie przekonamy (tlumaczyloby to rowniez to iz dlonie latwiej wyjac z ramion)


Konkluzja nasuwa sie tak, iz zaobserwowane zmiany nie sa kwestia tego GDZIE wyprodukowano elementy, ale KIEDY je wyprodukowano.

Nori, czy porownywales te orki 'battlepackowe' z orkami 'pudelkowymi' z tegorocznej edycji??

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#6 Post autor: nori »

szww pisze:Nori, czy porownywales te orki 'battlepackowe' z orkami 'pudelkowymi' z tegorocznej edycji??
Tak, Orki porównywałem z tegorocznych zestawów. W tym roku nie ma Krasnali, więc one oczywiście pochodzą ze wcześniejszej edycji.
Tak więc "kiedy" chyba jednak się nie sprawdza, gdzie natomiast nie jest potwierdzone. Trzeba poprosić Nexusa jako ambasadora by wybadał sprawę.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Thangor
Posty: 71
Rejestracja: 2007-12-28, 00:06
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Thangor

 

#7 Post autor: Thangor »

Ja w tej zmianie jakości nie doszukiwał bym się ogólnej zmiany jzkości klocków. Wydaje mi się że po prostu te figurki (a szczególnie magnesy i breloczki) mają trochę inne zastosowanie. Breloczki prawdopodobnie będą noszone w kieszeniach, będą ocierać się o klucze i tym samy będą podlegać zupełnie innym warunkom niż regularne klocki, tym samym potrzebne jest do nich trochę inne tworzywo które tak strasznie ie nie rysuje. To samo z magnesami które prawdopodobnie będą wielokrotnie spadać na ziemie (jeśli oczywiście ktokolwiek naprawdę używa ich jako magnesów). Choć faktycznie dziwne że tej samej jakości figurki zostały wpakowane do batlle paków - prawdopodobnie jest to związane z miejscem produkcji promocyjnego lego.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Oj się czepiacie. Przecież o to chodzi. To jest Battle Pack, a podczas bitwy latające wkoło "odcięte" części ciała przeciwników nadają polu bitwy dodatkowego wyrazu ;>

rh

#9 Post autor: rh »

M_longer pisze:Oj się czepiacie. Przecież o to chodzi.
Poczekaj aż inne częśći zostaną przeniesione do produkcji z gorszej jakości plastiku. Wtedy chyba nie będziesz twierdził, że w końcu dźwig ma się zepsuć i mają latać jego kawałki w powietrzu, co nie? Ten proceder jest co najmniej negatywny i nie wróży dobrze na przyszłość ...

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#10 Post autor: Hezar »

nori, Twoja recenzja tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że Lego zaczyna - brzydko mówiąc - lecieć "w pręta" ze swoimi klientami.
Właśnie jestem w trakcie recenzji pewnego zestawu, który zawiera całe serie klocków źle odlanych.
Od wczoraj dosłownie aż kipię z wściekłości i już powoli szykuję się do interwencji w Lego Service (zestaw nie jest jeszcze do końca złożony i nie wszystkie woreczki zostały otwarte).
W swojej recenzji pominąłeś jeszcze jeden szczegół, który od razu rzucił mi się w oczy (to samo mam w moim zestawie), mianowicie nóżki minifigów.
Zauważ, że nie są one proste, lecz zakrzywione "do środka".
To wszystko razem wzięte jest po prostu poniżej jakiejkolwiek krytyki.

Dzięki za recenzję!

Pozdrawiam ): (tak, tym razem "smutna" buźka)

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#11 Post autor: Ither »

Hezar pisze:Pozdrawiam ): (tak, tym razem "smutna" buźka)
Wzruszyłem się! :D

Batelpak i tak nabędę, choćby dla peleryn ;) 45zł to znowu nie aż tak wiele.

ODPOWIEDZ