[MOC] Bolid Formuły 1 ad2134

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

[MOC] Bolid Formuły 1 ad2134

#1 Post autor: Legate Scimitar »

Witam!

Po dłuższej przerwie wzięło mnie na złożenie jakiegoś ciekawego pojazdu.
Początkowo miał być to dwumiejscowy Fiat, ale w miarę rozrastania się konstrukcji i kilku przeróbek wyszedł ostatecznie pojazd, który pasuje mi jedynie do Formuły 1 :D

widok ogólny:
Obrazek
1, 2

Trochę detali:

dysze głównego napędu w dwóch ułożeniach:
1, 2

kokpit

podwozie:
rozłożone i złożone

w serwisie:
1, 2

Galeria będzie tutaj po upublicznieniu
Ostatnio zmieniony 2009-09-22, 21:37 przez Legate Scimitar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#2 Post autor: KUKUS »

Model ma dość duży potencjał- bardzo podoba mi się patent z drzwiami kabiny. Mocowania silników i sam przód pojazdu też są niczego sobie. Aerodynamiki nadaje mu opływowa sylwetka i szybkie silniki ;)

W sumie, gdyby przód oblepić naklejkami przedstawiającymi płomienie, to moim zdaniem model byłby jeszcze bardziej efektowny, no ale byłoby z tym trochę pracy... Użycie kół jako zakończenia silników nie jest złe, ale zrobienie silników z pojedynczych klocków mogłoby być jeszcze bardziej efektywne.

Szkoda, że w tytułowym zdjęciu trochę nie doświetliłeś pojazdu, bo na pierwszy rzut oka nie widać wszystkich szczegółów... chociaż z drugiej strony statek wygląda tak, jakby był na tle zachodzącego słońca ;)

Reasumując- całkiem niezła konstrukcja, tak trzymać ;) !

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Mi też się podoba :)
Ciekawy kształt i trochę różności wystających gdzieniegdzie - wygląda na dość dopracowany... przód i mocowanie silników najlepsze ;) ... zdjęcia (coś często Ci się to zdarza chyba) nienajlepsze - w dziennym świetle wg mnie byłoby sporo lepiej...

Ogólnie udany pojazd - czekam na coś następnego z podobnym 'poziomem dopracowania' :)

/edit:
a... pomysł z serwisem też fajny, ale szkoda że użyłeś do niego te same kolory... wszystko się zlewa :/ a i sam serwis nie za wypaśny jest...
Ostatnio zmieniony 2009-09-22, 23:41 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#4 Post autor: SeezSQ »

świetny model! podoba mi się zwłaszcza przedni grill i tył :)
Gdybyś popracował troszkę nad fotkami, powalał by na pierwszy rzut oka:D
a nie dopiero na drugi !
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Mrutek

#5 Post autor: Mrutek »

Jak na bolid formuły pierwszej jest zbyt opływowy ;). Do tego, w przypadku awarii jednego z tak szeroko rozstawionych silników będzie niezła roz......cha.
Dodaj "steampunkowy" i jest OK.
Ostatnio zmieniony 2009-09-23, 19:47 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#6 Post autor: Legate Scimitar »

Dzięki wielkie za komentarze!
KUKUS pisze:W sumie, gdyby przód oblepić naklejkami przedstawiającymi płomienie, to moim zdaniem model byłby jeszcze bardziej efektowny, no ale byłoby z tym trochę pracy... Użycie kół jako zakończenia silników nie jest złe, ale zrobienie silników z pojedynczych klocków mogłoby być jeszcze bardziej efektywne.
też o tym myślałem, ale to już chyba by nie pasowało do F1, poza tym chciałem porobić trochę naklejek sponsorów na boki itp. ale nie mam na razie jak ich wydrukować, a model kurzył się już na półce od dwóch tygodni...
KUKUS pisze:Szkoda, że w tytułowym zdjęciu trochę nie doświetliłeś pojazdu (...)
spacelord pisze:zdjęcia (coś często Ci się to zdarza chyba) nienajlepsze - w dziennym świetle wg mnie byłoby sporo lepiej...
SeezSQ pisze:Gdybyś popracował troszkę nad fotkami, powalał by na pierwszy rzut oka:D a nie dopiero na drugi !
Zdjęcia to nie jest moja najlepsza strona, ale na usprawiedliwienie chciałbym dodać, ze nie mam w tym momencie swojego aparatu, a ten którego użyłem wciąż jest dla mnie trochę zagadkowy, no i nie chciało mi się do rana czekać...
spacelord pisze:a... pomysł z serwisem też fajny, ale szkoda że użyłeś do niego te same kolory... wszystko się zlewa :/ a i sam serwis nie za wypaśny jest...
niestety w tym momencie nie dysponuje inną kolorystyką, a warsztat był dość na szybko robiony...
Mrutek pisze:(...) Do tego, w przypadku awarii jednego z tak szeroko rozstawionych silników będzie niezła roz......cha
:D dlatego obmyśliłem to sobie tak - główny silnik wytwarza ciąg podstawowy, który przesyłany jest dalej do silników zewnętrzny i tam jeszcze zwiększany poprzez wtryskiwanie wysoko lotnego paliwa do komory spalania :P stąd jakby urwało silnik to teoretycznie główny silnik powinien wyprodukować na tyle ciągu żeby ustabilizować lot (ale to wszystko może być jedną wielką bzdurą bo na Fizyce nie znam się zbyt dobrze :D).
Poza tym w ten sposób wygląda bardziej efektownie ;)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

Grill bardzo mi się podoba, kształt też.
Za to w niektórych miejscach wygląda bardzo kiepsko, jakby złożony z byle czego na siłę.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#8 Post autor: Jerac »

Mrutek pisze:Jak na bolid formuły pierwszej jest zbyt opływowy. Do tego, w przypadku awarii jednego z tak szeroko rozstawionych silników będzie niezła roz......cha.
Dodaj "steampunkowy" i jest OK.
Nie jest opływowy. Wygląda raczej jak kosmiczny hot-rod.
Poza tym w ten sposób wygląda bardziej efektownie ;)

To najlepsze wytłumaczenie. Technoblabla zawsze można dorobić na poczekaniu ;)

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#9 Post autor: Legate Scimitar »

Mikolaj pisze:Za to w niektórych miejscach wygląda bardzo kiepsko, jakby złożony z byle czego na siłę.
Niestety nie miałem albo części albo pomysłu na wykończenie okolicy drzwi....
Jerac pisze:Nie jest opływowy. Wygląda raczej jak kosmiczny hot-rod.
Cholender wiedziałem że o czymś zapomniałem... Jak się teraz na niego patrzę to rzeczywiście bardziej przypomina hot-roda...

ODPOWIEDZ