8878 Rechargeable Battery Box & 8887 Transformer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#31 Post autor: Ramzes »

Hmm, z teg o co ja gdzieś wyczytałem paluszek może podać maksymalny prąd o wartośći ok. 3000mA (pytanie przez jaki okres czasu taki pobór pradu jest możliwy. Bo jęsli pojemność baterii to ok 3000mAh, to na bardzo nie długo:)). A wniosek Z tego co podałeś taki, że podłączając jednego xla do pf'owego batboxa wyjdziemy na tym lepiej niż do tego 8878, w sytuacji, dużego obciążenia oczywiscie.
Właśnie Sariel, jak będziesz miał czas i chęci, to zrób jakiś samochodzik, czy cuś i przetestuj te oba batboxy pod obciążeniem, i zdaj relacje:)
Ostatnio zmieniony 2009-07-20, 08:46 przez Ramzes, łącznie zmieniany 1 raz.
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#32 Post autor: Sariel »

Moja relacja na pewno nie będzie tak wiarygodna i obiektywna jak testy Philo, czekam aż Philo znajdzie na nie czas :) Póki co, jak wspominałem, na oko wydaje się że MOCe lepiej się sprawują z baterią niż batboxem, ale to może być kwestia tych 160 gramów różnicy w wadze.
Edit: Philo już się bawi nową baterią, i już wychodzą ciekawe wyniki. Okazało się m.in. że świeżo naładowana bateria (przynajmniej jego egzemplarz) podaje napięcie w okolicach 8.4V.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#33 Post autor: M_longer »

Sam w to nie wierzę, ale kupiłem to COŚ.
Sariel pisze:Pierwsze co rzuca się w oczy (a raczej ręce) to lekkość baterii
Oj tak. Od razu wziąłem do ręki nowy aku i stary box - nie ma nawet co porównywać. I jeszcze te kompaktowe wymiary :))
Sariel pisze:A swoją drogą coraz bardziej podoba mi się ten guziczek na nowym boxie - to takie eleganckie, klik i działa, a nie bawienie się w suwak jak na starym boxie.
Bardzo fajnie to działa ;)

Ogólnie to właśnie testuję coś bardzo małego zasilanego z tego aku. Jak na razie jestem BARDZO zadowolony :D

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#34 Post autor: misiek »

pozwolę sobie odświeżyć temat.

Sprawdzal ktoś jak przy regulacji prędkosci zachowuje się moc (czy xl na wolnych obrotach pociągnie tyle co na normalnych?)

i jak jest z ładowaniem? można doładowywać czy jak wszystko rozladować do końca i wtedy 230V?
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#35 Post autor: Jerac »

Moc spada wraz z prędkością, niestety nie jestem elektrykiem i nie potrafię powiedzieć w jakim stosunku. Zachodzi też ciekawy efekt uboczny - silnik do którego dochodzi mało mocy - np na pierwszym "biegu" - dość głośno piszczy. Efekt ten nie występuje gdy się po prostu używa rozładowanego boxa.

Z tego co czytałem wynika że ten rodzaj akumulatora nie ma efektu pamięci i bez przeszkód można go ładować nawet gdy nie jest do końca rozładowany.

Tutaj jest ciekawy dokument dotyczący użytkowania akumulatorków li-poly:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Akumulator ... polimerowy

Aha, jako że mojej opinii nie ma jeszcze w tym temacie: POLECAM. Łatwiej wsadzić 2 nowe boxy niz jednego starego, są od niego na dodatek lżejsze!

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#36 Post autor: Qworg »

Ramzes pisze:Hmm, z teg o co ja gdzieś wyczytałem paluszek może podać maksymalny prąd o wartośći ok. 3000mA
3000mA to 3A, niemożliwe, takim paluszkiem można by zabić człowieka (tzn prądem z takiego paluszka, bo jak paluszkiem w oko to może być nawet rozładowany:0)
Ostatnio zmieniony 2009-09-22, 20:12 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#37 Post autor: Sariel »

Jerac pisze:Moc spada wraz z prędkością
Ale moment obrotowy pozostaje. Nie zauważyłem u siebie żeby silnik miał problemy z pociągnięciem na niskich obrotach czegoś, z czym radził sobie na wyższych.
Acha, ważna uwaga - ładujemy tylko Legowym zasilaczem. Potwierdziło się, że box ma w środku dwa ogniwa litowo-jonowe, więc do standardowych zasilaczy się o ile wiem nie nadaje.

Fistach

#38 Post autor: Fistach »

Sariel pisze:Ale moment obrotowy pozostaje.
W przybliżeniu można powiedzieć że tak.

Moc spada 7krotnie (napierwszym poziomie) ale również zmniejszają się obroty - ale czy7 krotnie? Trzebaby sprawdzić. Wtedy moment zostanie taki sam.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#39 Post autor: Sariel »

Moment musi pozostawać taki sam, bo przecież napięcie podawane do silnika nie wpływa na jego wewnętrzną redukcję. Np. wszystkie silniki w testach Philo utrzymywały stały moment obrotowy bez względu na napięcie.
Ostatnio zmieniony 2009-09-23, 09:46 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#40 Post autor: Bricksley »

Sariel pisze:Acha, ważna uwaga - ładujemy tylko Legowym zasilaczem. Potwierdziło się, że box ma w środku dwa ogniwa litowo-jonowe, więc do standardowych zasilaczy się o ile wiem nie nadaje.
Myslę, że zakup nieoryginalnego zasilacza, ale odpowiadajacego mu i tak wyjdzie taniej ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#41 Post autor: Jerac »

Nie ryzykowałbym. We wszystkich instrukcjach do akumulatorków li-poly jest napisane żeby używać TYLKO I WYŁĄCZNIE oryginalnych zasilaczy. Chodzi o to że nawet niewielkie przeładowanie może spowodować uszkodzenie/zapłon/eksplozję/dezintegrację akumulatorka.
Ostatnio zmieniony 2009-09-23, 15:25 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#42 Post autor: Pietruch »

Nieprawda Jerac, wystarczy ładowarka procesorowa z balanserem. A od dawna już wiadomo co oryginalne to badziewie, więc jak będę coś kupował to tylko samo aku. I mogę się założyć że moje aku będzie dłużej żyło bez jakichkolwiek oznak zmęczenia, niż aku ładowane oryginalną ładowarką.
Ostatnio zmieniony 2009-09-23, 17:03 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Adriel
Posty: 94
Rejestracja: 2008-05-24, 18:21
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: Adriel

 

#43 Post autor: Adriel »

Mam pytanie bo nie znalazłem odpowiedzi :(

Czy ładowarka do NXT pasuje wtykiem do tego Aku??

Fistach

#44 Post autor: Fistach »

Odebralem paczke z akumulatorkami i ladowarkami. Co rzucilo mi sie od razu w oczy w papierach dolaczonych do ladowarki/aku to to, ze:
Using the battery during charging increases its charging time
A to oznacza ze na przyszlych wystawach korzystajac z przedluzacza moznaby robic pokazy dynamiczne modeli:) juz sie nie moge doczekac powrotu do domu dzisiaj aby wyprobowac aku :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#45 Post autor: 3dom »

Trochę czasu mięło od ostatnich wpisów w tym wątku więc może ktoś z posiadających aku jest w stanie coś napisać o doświadczeniach z ładowaniem nieoryginalnymi zasilaczami? Da się to robić bez uszczerbku dla aku? Zasilasz do aku NXT nadaje się do tego PFowego?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ