[MOC] HotRod

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

[MOC] HotRod

#1 Post autor: FastER »

Witam!

Chcę zaprezentować Wam (po pewnej przerwie w publikowaniu MOCy) moją kolejną pracę- będzie to żółciutki Hotrod, a co! :D

Obrazek

Zbudowany był już przed prezentacją ostatniego hotroda Sariela, gdybym wiedział wcześniej, że i on zabiera się za ten temat to po prostu zająłbym się czymś innym, a tak... [/usprawiedliwienie]

Zainspirowany- i tutaj małe zdziwienie na Waszych twarzach- trialówką Longera.
Ach, z podziwu wyjść nie mogłem, oglądając ten jego silnik i wsłuchując się w jego pracę podczas postoju maszyny! (Zresztą, nie tylko ja!)
Czasem nawet włączałem go sobie gdy sam właściciel nie patrzył :P
Tak mnie się to spodobało, że zaraz po powrocie z Wrocławia zacząłem kombinować nad maszyną, która mogła by stać na półce i mieć włączoną atrapę silnika. Pomysłem, który pierwszy wpadł do mojej mało rozbudowanej głowy, był właśnie Hotrod.

Obrazek

Co tu się rozpisywać- i tak mało kto przeczyta w całości. :P
Nad wyglądem starałem się trochę bardziej niż zwykle- efekt do oceny pozostawiam Wam.
Wnętrze w kolorach czarnym i białym. Detale pirackie to chyba zerżnięte bezczelnie od Sariela :P
Ogólnie wygładzona sylwetka (czyt. brak studów) troszkę też mi złych emocji napędziła, grr...
Ale się udało i z końcowego efektu jestem zadowolony.

Obrazek

Technicznie model można uznać za ,,spełniony'' - to znaczy zagospodarowanie przestrzeni pod tym względem jest, jak na mój poziom budowania, na granicy szaleństwa.

Zawieszenie- z przodu, niezależne, zastosowanie gumek (lego :P), opony i sznurków dało ,,fajowe'' wrażenie i skutecznie amortyzuje wszelkie przeszkody napotkane na drodze :D

Obrazek

-Napęd z przełożeniem 1:1, silnik PF XL.
-Skręt PF Medium.
-Napędzanie atrapy - PF Medium.
-Dodatkowo: światła PF.

Obrazek

To chyba wszystko co miałem do powiedzenia/napisania.
Resztę zademonstruję poprzez zdjęcia i film.

Obrazek

Obrazek

Tu będzie GALERIA, jak się już ugotuje do końca ;)

I film:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xeW9rlUZCZE[/youtube]

Pozdrawiam i proszę o wyrażanie swojej opinii :)


Szybki.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

TY ŻYJESZ! :D
FastER pisze:Zainspirowany- i tutaj małe zdziwienie na Waszych twarzach- trialówką Longera.
Ach, z podziwu wyjść nie mogłem, oglądając ten jego silnik i wsłuchując się w jego pracę podczas postoju maszyny! (Zresztą, nie tylko ja!)
Czasem nawet włączałem go sobie gdy sam właściciel nie patrzył :P
Ale zaraz możesz przestać :P

Fajnie że wracasz po przerwie. Nie wiem czemu, ale moje pierwsze skojarzenie po zobaczeniu zdjęć to Trabant...
I coś nie słychać pracy tej atrapy ;)

Przy okazji Twój hotrod ma chyba najbardziej oryginalne zawieszenie jakie widziałem w modelu zdalnie sterowanym :)

Ale niestety, to ZNOOOWUUU Hotrod, wiec nie licz na przychylną opinie z mojej strony :P

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#3 Post autor: mienso123 »

No całkiem całkiem, ale kabina wygląda tak, jakby nie miała przodu, tylko dwa tyły. Spróbuj bardziej pochylić te słupki bliżej silnika :-)
Ostatnio zmieniony 2009-09-29, 15:02 przez mienso123, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Ładnie wygląda, fajnie wygładzona kabina, kłuje mnie tylko w oczy przednia oś. Gdyby była wysunięta przed, albo chociaż pod grilla, wyglądałby zdecydowanie bardziej klasycznie, w tej chwili sprawia trochę wrażenie jakby mu się ta oś podwinęła.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#5 Post autor: Bricksley »

Na filmiku mogłeś pokazać wiecej pracy tego dziwnego zawieszenia :D Kabina, a raczej słupki i dach do poprawy, teraz tak nienaturalnie wygląda, poza tym ok :)

Słysze, że FIFA 98 wiecznie żywa :P
Ostatnio zmieniony 2009-09-29, 16:06 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#6 Post autor: FastER »

TY ŻYJESZ! :D
Baa, nawet mam się całkiem dobrze :P
Fajnie że wracasz po przerwie. Nie wiem czemu, ale moje pierwsze skojarzenie po zobaczeniu zdjęć to Trabant...
I coś nie słychać pracy tej atrapy ;)
Hmm... Ja też nie wiem czemu, dawno trabanta nie widziałem, ale po wygooglowaniu stwierdzam, że powinieneś już dawno położyć się spać albo pomyśleć o zmianie dostawcy. :P
Atrapy nie słychać bo nie będę aż tak szpanował już jak Ty we Wrocławiu :P
A tak serio- jest muzyka, więc tego efektu nie słychać.
Przy okazji Twój hotrod ma chyba najbardziej oryginalne zawieszenie jakie widziałem w modelu zdalnie sterowanym :)
No a co, jak szaleć to szaleć ;)

mienso123,

Obrazek

Poparte przykładem. Tu jest tak i mi się podoba.

Sariel,
Ładnie wygląda, fajnie wygładzona kabina
Dziękuję.
przednia oś. Gdyby była wysunięta przed, albo chociaż pod grilla, wyglądałby zdecydowanie bardziej klasycznie, w tej chwili sprawia trochę wrażenie jakby mu się ta oś podwinęła.
Masz kurczę rację, nie zauważyłem tego. Ale już nie zmieniam bo nie ma jak, rozłożony został wczoraj na rzecz zapoczątkowania budowy czegoś do pojeżdżenia po ogrodzie/dywanie/łóżku (oj nie, nie mowa tu o ślimaczącym się trucku :P).
Dzięki za dotychczasowe komentarze :)

EDYTA: Aaa, bym zapomniał! Smyku- jest nieparzysta szerokość kabiny :P
Mówiłeś, że doceniłbyś bardziej, gdyby to nie był TrTr a coś bardziej ModelTeamowego więc uznaję warunek za spełniony :P
Ostatnio zmieniony 2009-09-29, 16:17 przez FastER, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#7 Post autor: mienso123 »

FastER pisze: mienso123,
No dobra, ale na tym zdjęciu słupki są w sporej odległości za krawędzią karoserii.
Koniec ot, i tak się nie znam.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

Całkiem nieźle Ci wyszedł ten Hot Rod!
Sylwetka naprawdę niczego sobie - przysadzista i z oryginalnie wymodelowaną karoserią - to się może podobać.
Silnik jest jakby umieszczony zbyt wysoko, ale w sumie i to ma swój urok.
Pojazd jeździ jak należy, tłoki pięknie pracują, a ciekawy patent na zawieszenie dopełnia całości.
Reasumując - udana konstrukcja.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#9 Post autor: FastER »

Hezar, dziękuję bardzo! :)

ODPOWIEDZ