[MOC] Skarabeusz - traktor

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
JarekMarekJan

[MOC] Skarabeusz - traktor

#1 Post autor: JarekMarekJan »

Witam forumowiczów,
pozwoliłem sobie nieśmiało zadebiutować na forum niewielkim MOCykiem.

"Skarabeusz" - lekki traktor przeznaczony do poruszania się po grząsko-sypkim podłożu, egzemplarz prototypowy, w fazie badań. Przeznaczenie - wieczorne przeorywanie zachodnich obrzeży Sahary w celu łatwiejszego pochłaniania wody przez piasek w czasie nocy co ma wspomóc jej użyźnianie pod uprawy rolne.
Przez złośliwych nazywany "Syzyf" ponieważ kiedy wraca orając kolejne skiby, jego szerokie opony niwelują te, które wykonał w poprzednim przebiegu.

Foty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam, Jarek.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#2 Post autor: trubal »

świetny debiut!
Ładnie zachowany kształt traktora, dobrze dobrane koła i ładny silnik. Technicznie nie mam zastrzeżeń, jednak jeżeli ma to być pojazd działający na saharę powinien być zamknięty i wyposażony w klimatyzację :)
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#3 Post autor: caro »

Estetyczny i żółty !!
O takie ciężko w dzisiejszych czasach :P
Podobają mi się błotniki no i fakt, że obrałeś słuszną drogę : )
Traktor ze sportową sylwetką, orający sahare- Hmmm... Ciekawy pomysł :D
Musze Ci pogratulować dobrego debiutu :)
Powoli Astra GSI

Havoc

#4 Post autor: Havoc »

Po pierwsze brawo za model. Po drugie brawo za wykonanie biorąc pod uwagę, że bazą części był tylko (lub głównie) 4404 Land Busters ;D Twój model zdecydowanie powinien znaleźć się w instrukcji tego zestawu jako jeden z alternatywnych :)

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#5 Post autor: maciejer »

Havoc pisze:Twój model zdecydowanie powinien znaleźć się w instrukcji tego zestawu jako jeden z alternatywnych
Nie mógłby, bo ma skręt kół, a 4404 nie miał. Ale faktem jest, że traktorek rzeczywiście śliczny, chociaż ja pierwsze skojarzenie miałem takie: "jaka fajna kosiarka". Może dlatego, że nie ma kabiny i obowiązkowego "komina".

Havoc

#6 Post autor: Havoc »

maciejer pisze:Nie mógłby, bo ma skręt kół, a 4404 nie miał.
To się doda :) Zapasówki w creatorach to normalka.

JarekMarekJan

#7 Post autor: JarekMarekJan »

Dziękuję za pozytywne przyjęcie :)
Rzeczywiście zbudowałem go praktycznie tylko z części z 4404 oraz 5510, nawet jeszcze nie poskładałem podstawowego modelu z 4404 - po kupnie jak zobaczyłem koła to od razu przyszedł mi do głowy traktor, a te duże części użyte na maskę traktora przesądziły sprawę.

Trubal: wieczorem na Saharze robi się chłodniej :)

Co do kosiarki, no rzeczywiście trochę wygląda jak brakujące ogniwo między kosiarką i traktorem, próbowałem coś zrobić "z kominkiem" ale nie bardzo to wychodziło... zresztą proporcje ma "kosiarkowe" więc chyba nie ma sensu udawać że jest wielkim traktorem :)

Pozdrawiam wszystkich, Jarek.

rh

#8 Post autor: rh »

Świetna zabaweczka ;)

Chociaż jak na traktor troszkę mnie razi to, że nie trzyma poziomu ramy. Ale tak poza tym bardzo udane coś :)

(no i może opony trochę za sportowe)

Za to użycie tych części na masce - rewelacja :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Taki traktorek ogrodowy, czy kosiarka, całkiem zgrabne. Siedzenie i oparcie mogłoby być w innym kolorze.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#10 Post autor: greenblue »

A mi się skojarzyło z czymś wyścigowym, są takie kosiarki ogrodowe, na których ludzie się ścigają.
Inny kolor siedzenia to rzeczywiście dobry pomysł, bo teraz to trochę monotonnie jest.
No i klima jednak nieodłączna - w nocy na saharze jest około zera.
Całokształt jest udany. Brawo!
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

JarekMarekJan

#11 Post autor: JarekMarekJan »

Niestety koloru siedzenia chyba już nie zmienię, a zgadzam się z tą uwagą, myślałem o tym już podczas budowy. Po pierwsze nie mam tych części, pomimo że od kiedy zacząłem go budować zasoby materiałowe trochę mi się powiększyły, a po drugie chyba za mało efektowny to MOCyk żeby polować gdzieś lub kupić na sztuki części na siedzenie...

ODPOWIEDZ